Přejít k hlavnímu obsahu

Krutý osud krásné Sharon Stone: Bojovala o život, ztratila téměř vše

Thriller Základní instinkt, v němž Sharon Stone září vedle Michaela Douglase, si s chutí pouštíme i po téměř 30 letech. Herečka se stala symbolem své doby a měla nakročeno k zářné kariéře. Jenomže osud pro ni měl nachystaný jiný scénář. Dopřál jí několik velkých rolí, manžela i dítě, ale pak ji ve vteřině připravil o vše. Přežila vlastní smrt a pohádkový příběh krásné holky z Pensylvánie skončil.

Vzestup a pád krásné Sharon

Nejznámější scéna z filmu Základní instinkt, kdy si Sharon Stone v krátkých sexy šatech dává ve vyšetřovací vazbě nohu přes nohu, změnila Hollywood. Nebyl to totiž laciný režijní šmuk, ale záběr, který skvěle zapadnul do erotického napětí úspěšného filmu. Role záhadné spisovatelky Catherine katapultovala herečku do nejvyšších pater filmového průmyslu a přinesla jí další zajímavé projekty. Třeba sexem nabitý thriller Někdo se dívá s Williamem Baldwinem, skvěle odehrané role v oceňovaných filmech Casino a Zlomené květiny, oslnila jako kovbojka v Rychlejší než smrt a nezapomenutelné je její herectví ve filmu Poslední tanec. Jenomže pak přišel rok 2001 a nejen pohádkové kariéře byl v životě Sharon Stone konec

Mohlo by se vám líbit

10 celebrit, které dokazují, že na dítě není pozdě ani po čtyřicítce

Některé ženy si zvolí pozdní mateřství z osobních nebo profesních důvodů, některým se to zkrátka dříve nepodařilo. Důležité je však to, že nakonec tyto ženy ve svém životě nalezly štěstí a dočkaly se vytouženého potomka. Přečtěte si, které celebrity si s mateřstvím počkaly až po čtyřicítce.
svetzeny.cz

Randila hvězda Základního instinktu s prezidentem USA?

Kdo všechno prošel postelí Sharon Stone se v bulváru příliš nerozebíralo. Možná proto, že herečka s IQ 154, vystudovaná spisovatelka a výtvarnice na univerzitě v Pensylvánii, nikdy nelovila v těch nejslavnějších vodách. Tedy - až na bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, kdy se šuškalo, že spolu prožili románek. Manželka Hillary brala fámy natolik vážně, že na fundrisingové večeři v roce 1995 zařídila, aby herečka neměla vyhrazené místo vedle prezidenta u stolu. Stone se k údajnému mileneckému vztahu s Clintonem nevyjádřila, zato o deset let později podpořila jeho manželku v kampani ve volbách o prezidentský úřad. 

Po boji o holý život zůstala sama

Sharon Stone byla dvakrát vdaná, v osmdesátých letech za filmového producenta Michaela Greenburga a v roce 1998 jí učaroval pohledný novinář Phil Bronstein. S ním adoptovala v roce 2000 syna Roana, a také prožila drama v ZOO, kdy manžela napadnul varan a překousl mu šlachu v noze. To nejhorší ale mělo přijít o pár týdnů později. Herečka v roce 2001 těsně unikla smrti, když jí praskla výduť v mozku, který tak postihla rozsáhlá mrtvice. Devět dní bojovala o život, kdy jí vytékající krev tlačila na životně důležitá centra v mozku. Nakonec ji lékaři zachránili a ze Sharon Stone se stal jiný člověk. I to bylo zřejmě důvodem rozpadu manželství s Bronsteinem, který si vzal energickou a divokou ženu, z níž se stala po nehodě klidná dáma vděčná za znovuzrození

Mohlo by se vám líbit

Velká bojovnice Eva Adamczyková: Zákeřná nemoc připravila sportovkyni o rodiče

Královna na sněhu, ale i v lidských srdcích. Eva Adamczyková (30) za svobodna Samková patří k našim nejúspěšnějším sportovcům. S olympijskou vítězkou se ale osud příliš nemazlil. Na zákeřnou rakovinu jí v krátkém časovém sledu zemřeli milující a podporující tatínek s maminkou.
svetzeny.cz

Kvůli mrtvici přišla o syna

Následky mrtvice ale nebyly fatální jen pro její manželství. Trpěla bolestmi hlavy, nespavostí, když se vrátila z nemocnice domů, neviděla na levé oko, neslyšela na levé ucho, tělo ji vůbec neposlouchalo. Musela se znovu učit chodit, číst a psát a její rekonvalescence trvala dlouhých sedm let. „Měla jsem pětiprocentní šanci na přežití, ale dala jsem to. Trvalo roky, než jsem se mohla spolehnout na levou nohu, ale nakonec se vše srovnalo,“ přiznala Sharon Stone v otevřeném rozhovoru pro Radio Times. Zdravotní komplikace a neschopnost se o sebe sama postarat ji také připravily o opatrovnictví tehdy dvouletého synka Roana. S manželem o něj svedla právní bitvu, kterou kvůli svému neutěšenému stavu prohrála. A i když má dnes se svým dospělým synem pohodový vztah, prožívala tehdy krušné chvíle. 

Kolegové se k ní otočili zády

Pozitvnímu naladění nenapomáhal ani fakt, že se na ni vykašlali také kolegové, producenti nebo kamarádi od filmu. Na vše zůstala sama, na vlastní dům si musela vzít hypotéku, aby vůbec zvládla fungovat. Z letargie a nepříliš radostné reality ji vytáhla až smlouva se značkou Dior, která ji v roce 2005 oslovila jako tvář značky pro divizi péče o pleť. O rok později natočila i druhé pokračování filmu Základní instinkt, které recenzenti příliš nepochválili. U diváků si ale získal na platformách celkem slušné hodnocení kolem 75%, zatímco komiksová Catwoman s kolegyní Halle Berry byla naprostý propadák. 

Mohlo by se vám líbit

Komedie Taxi slaví 25 let. Kdo skončil ve vězení a komu se daří v Hollywoodu?

Filmovou sérii Taxi si kolem roku 2000 diváci naprosto zamilovali. Letos uplynulo 25 let od uvedení jejího prvního dílu, ale úsměv jeho hlavního hrdiny Daniela už v dalších rolích nevídáme. Kam se Samy Naceri poděl a jak dnes vypadají herci, kteří s ním před kamerou prožívali divoká akční dobrodružství?
svetzeny.cz

Nejzářivější z hvězd na karlovarském filmovém festivalu

Sharon Stone si adoptovala ještě další dva syny, kterým věnovala veškerou své péči a lásku v letech, kdy se jí příliš nedařilo v práci. K buddhismu konvertovala díky svému kolegovi Richardu Gerovi, který ji k víře přivedl a osobně se několikrát setkala s Dalajlámou. Věnuje se také charitě, dlouhé roky podporuje výzkum léčby HIV, a když věnovala osobně na zasedání Světového ekonomického fóra 10 tisíc dolarů na podporu boje s malárií, spustila tím lavinu dárců, kteří během několika minut připsali na konto milion dolarů. Herečka také zavítala  do Karlových Varů na Mezinárodní filmový festival, kam ji pozval Jiří Bartoška v roce 2005. Její bezprostřednost, vstřícné chování k fanouškům i legendární noční taneček na zahajovací party ji do historie festivalu zapsaly jako jednu z nejmilejších hvězd, které kdy do Varů přijely. Předloni vydala velmi otevřenou autobiografii s názvem The Beauty of Living Twice, v níž popisuje strastiplnou cestu z Pensylvánie do Hollywoodu, poměry v tehdejším filmovém světě, ale i niterní pocity, které zažívala po tragické mozkové příhodě, která jí naplno změnila život. Bylo to k lepšímu? 

Mohlo by se vám líbit

Svůdná Nadia z Prciček oslavila padesátku. Co dnes dělá a jak vypadá?

Usměvavou českou studentku Nadiu z komediální série Prci, prci, prcičky si zamilovali nejen teenageři tehdejší doby. Dívky toužily mít její sexapeal i plavky s motivem vlajky USA. Ztvárnila ji Shannon Elizabeth, a i když je čertsvou padesátnicí, rozhodně nepřišla o svůj půvab. Herectví už ale není její prioritou a svou energii věnuje záchraně zvířat.
svetzeny.cz

Návrat před kameru i další životní tragédie

Letos vstoupila Sharon Stone na světová plátna kin v koprodukčním dramatu What About Love a má za sebou také natáčení francouzského snímku The 11th, který vypráví osm spletitých příběhů, odehrávajících se během 24 hodin před osudným 11. zářím 2001. Film zavítá do evropských kin během příštího roku. A jak to má stále půvabná herečka v současné době s muži? Naposledy randila s výrazně mladším krasavcem Angelem Boffou, před pěti lety se dokonce spekulovalo o jejich zasnoubení. V posledních letech ale cestuje často sama nebo s přáteli, pečuje o svou milovanou maminku Dorothy, které je 90 let a vyrovnává se se smrtí mladšího bratra Patrika. Ten zemřel letos na jaře ve věku 57 let na infarkt, zatímco jeho 11 měsíční syn a Sharonin synovec, zesnul před dvěma roky na selhání orgánů. 

Sharon Stone
Zdroj článku