Přejít k hlavnímu obsahu

6 úžasných míst, kde se natáčely oscarové filmy

Podívejte se, kde se natáčel Revenant Zmrtvýchvstání, Marťan a další trháky letos nominované na Oscara. Filmové nadšence a vášnivé cestovatele jistě potěší, že se do těchto míst mohou vydat sami a nebo s námi skrze dechberoucí fotografie.

Již tuto neděli se dozvíme, zda si Leonardo DiCaprio odnese svého prvního Oscara, a to za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání. Za povšimnutí ale stojí i ostatní nominovaní na letošní Cenu Akademie. Někteří režiséři využili místo zeleného trikového plátna skutečná místa na Zemi.

Film: Revenant Zmrtvýchvstání

Místo: Ushuaia, Argentina (tip na ubytování)
Ushuaia je nejjižnější město světa, které leží na pobřeží ostrova Ohňová země, a díky své poloze je základnou pro výpravy do Antarktidy. Přesně tady Leonardo DiCaprio bojoval o přežití v drsné přírodě: sněhem pokryté hory, ledovce, ledové řeky i jezera střídající ledopády. Pokud toužíte spatřit všechno na vlastní oči, nedaleký národní park Tierra del Fuego (Ohňová země) je dostupný z města jak autem, tak vlakem zvaným „Na konci světa”.

ushuaia1

Film: Star Wars: Síla se probouzí

Místo: Skellig Michael, Irsko (tip na ubytování)
Skellig Michael, známý také jako Great Skellig, je ostrov nacházející jihozápadně od pobřeží Irska. Najdete zde pozůstatky křesťanského kláštera založeného v době mezi 6. až 8. stoletím – tedy až poté, co zdoláte 600 často prudkých a kluzkých schodů. Od roku 1996 je také na seznamu světového dědictví UNESCO. Přesně tady se natáčela závěrečná scéna nejnovějšího dílu Star Wars.

skellig_islands3

Film: Marťan

Místo: Vádí Rúm, Jordánsko (tip na ubytování)
Chtěli byste se projít po Marsu stejně jako Matt Damon ve filmu Marťan? Nemusíte se vydávat na několik světelných let dlouhou jízdu, stačí, když vyrazíte za pouštní krajinou Vádí Rúm v Jordánsku, která vás díky svému červenému písku, mohutným skalním pohořím a větrem bizarně tvarovaným skalním věžím na rudou planetu přenese. Do pouště se můžete vydat džípem či na velbloudovi a přenocovat v beduínském táboře, kde vám nabídnou tradiční pokrmy jako „mensaf“ –  jehněčí s rýží.

wadirum1

Film: Šílený Max: Zběsilá cesta

Místo: Poušť Namib, Namibie (tip na ubytování)
Poušť Namib se nachází v Africe a zabírá větší území než naše republika. Pokud jste již viděli film Šílený Max: Zběsilá cesta, pak si dokážete udělat obrázek o tom, jak to tu vypadá – obrovské duny střídají velkolepé hory. Nekonečná poušť, kde se hlavním zdrojem vody stala mlha, je nejstarší pouští světa a patří i mezi ty nejkrásnější.

namibdesert3_copy

Film: Osm hrozných

Místo: Telluride, Colorado, USA (tip na ubytování)
Schmid Ranch nedaleko coloradského města Telluride posloužil jako hlavní kulisa pro Tarantinův nejnovější film Osm hrozných. Samo město Telluride, obklopené majestátními horami, má stylovou hlavní třídu s domky ve westernovém stylu. Zatímco v zimě se jedná o oblíbenou lyžařskou destinaci, v létě se zde snad každý víkend koná nějaký festival (filmový festival, festival vína či festival hub) a můžete se tak stát, že v kavárně či baru narazíte na filmovou hvězdu. Pokud vás ale více láká příroda, okolí Telluride je ideální pro horské túry, jízdu na horských kolech i třeba rafting.

telluride4

Film: Ex Machina

Místo: Valldal, Norsko (tip na ubytování)
Pokud jste snad bohatý geniální vědec, který chce sestrojit robota s umělou inteligencí, není od věci najít si útočiště daleko od civilizace, s úžasným výhledem na krásu divoké přírody. Přesně takové si ve filmu Ex Machina našel Nathan (Oscar Isaac). Zatímco filmový děj se odehrává na Aljašce, pravdou je, že sci-fi bylo natáčeno v norském údolí Valldal, konkrétně v hotelu Juvet Landscape. Ten kombinuje moderní architekturu s využitím přirozeného rázu krajiny –  dřevěné jednotky na chůdách uprostřed březového háje a velké prosklené plochy vám dovolí si plně vychutnat pohled na úchvatnou přírodní scenerii.

valldal4

Zdroj: Trivago.cz