Přejít k hlavnímu obsahu

Nenasytné a divoké ženy: Mezi slavné nymfomanky z historie patřila římská císařovna nebo romantická spisovatelka

Hypersexualita je mentální porucha, při které jedinec trpí závislostí na pohlavním styku. Ten ani tak nevyžaduje jeho tělo, jako jeho mysl. U žen se tato porucha nazývá nymfomanie a vyznačuje se vysokým libidem a chtíčem. V historii se pár takových dam, které se za svou poruchu nestydělo, vyskytovalo. A které to byly?

Messalina (17/20 n.l. - 48 n.l.)

Celým jménem Valeria Messalina byla římská císařovna a třetí manželka císaře Claudia. Byla to mocná a vlivná žena, která ale měla špatnou pověst. Tradovalo se o ní, že byla nespoutaným sexuálním živlem. Měla hned několik milenců, které si vybírala podle toho, jak dobře ji dokázali uspokojit. Mnoho nocí prý trávila v nevěstincích, kde uspokojovala své touhy. Její manžel, císař Claudius, její choutky naprosto ignoroval až do chvíle, kdy byl donucen zasáhnout. Messalina se totiž s jedním ze svých milenců pokusila o státní převrat, který měl na trůn vynést jejího syna Britannika. Ještě předtím, než svůj plán zrealizovala, bylo spiknutí odhaleno a Messalina byla donucena k sebevraždě.

Kateřina II. Veliká (1729 - 1796)

Ruská carevna, nejdéle vládnoucí panovnice této země, se netajila svými sexuálními choutkami. K moci se dostala po převratu, který uspořádala, což mělo za následek svržení jejího manžela Petra III. Carevna neměla žádnou nouzi o ctitele a o jejích milostných dobrodružstvích věděl celý dvůr. Šťastlivci, kteří se stali jejími favority, se zpravidla dostávali do funkce generálního adjutanta. V této funkci se postupně vystřídalo 21 mužů, většinou mladých důstojníků.

Ačkoliv měla hodně milenců, pouze dva z nich pro ni byli výjimeční. Jedním z nich byl gardový důstojník Grigorij G. Orlov, kterého hýčkala přepychovými dary, a dokonce mu nechala postavit jeho vlastní zámek. Druhým miláčkem carevny se stal Grigorij A. Potěmkin, který dokonce osobně carevně vybíral další milence z řad jemu podřízených vojáků.

Největší psychopati historie: jak jejich zvracené praktiky ovlivnily dějiny

Že mezi námi byli, jsou a budou lidé, kteří ostatním rádi způsobují bolest, ve které se vyžívají, je jasné. Z krutostí některých takových lidí, kteří právě tímto způsobem rezonují v dějinách lidstva, máme dodnes husí kůži. Pojďme si společně připomenou některé z těch nejkrutějších.
svetzeny.cz

George Sandová (1804 - 1876)

Ačkoliv patřila tato Francouzska mezi nejúspěšnější romantické spisovatelky v 19. století a byla dokonce první, která se psaním dokázala uživit, veřejnosti byla známá spíše pro její bohatou sexuální historii. Ta je mnohým lidem dokonce známější, než její díla. Mezi její vyvolené patřila jména velkých historických osobností, jako například Alfred de Musset, Prosper Mérimée, Frederyk Chopin, Honoré de Balzac, či Eugene Delacroix. Poměr měla nejen s muži, ale i s ženami. Veřejně známý byl ten s krásnou francouzskou herečkou Marií Dorvalovou.

Pauline Bonaparte (1780 - 1825)

Narodila se na Korsice jako šesté dítě rodiny Bonaparte. Napoleon byl o 11 let starší než ona. Pauline se nikdy nedostalo formálního vzdělání, a tak nebyla zrovna nejchytřejší. Na druhou stranu byla velmi krásná, a tak o muže nikdy neměla nouzi. Napoleon ji zasnoubil se svým generálem Victorem Leclerkem, kterému v roce 1798 porodila syna Dermideho. O tři roky později se celá rodina přestěhovala na Haiti kvůli generálovým povinnostem. Pauline nedělalo tamní podnebí dobře, a tak postupně byla upoutána na lůžko.

To ji ale nebránilo v tom si čas na Haiti zkracovat zábavnými románky s milenci, včetně vojáků jejího manžela. Po smrti generála se Pauline provdala za italského prince. Během manželství se ale partneři neshodovali v odlišném pohledu na vztah, a tak žili dlouhou dobu odděleně. Mezitím Pauline ve svém domě pořádala bujaré večírky, plesy a koncerty. Co přesně se za dveřmi domu dělo, to zůstane asi navždy tajemstvím, ale pravděpodobně si to každý z nás umí dobře představit.

Zdroj článku