Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Módní kousky, na které přísahají všechny Francouzky. Krása se skrývá v jednoduché eleganci

Může znít jako klišé, ale je fakt, že Francouzky obecně mají cit pro eleganci a styl. Už po generace udávají módní styl a trendy, které jsou naprosto nadčasové. Sázejí na jednoduché kousky oblečení, které se dají kombinovat do sofistikovaných outfitů. Inspirujte se pozvěte letos v létě do svého šatníku špetku francouzského šarmu.

Samozřejmě nelze zobecňovat. I ve Francii se najdou ženy, které nemají vkus. Ale když se projdete po pařížských bulvárech nebo nahlédnete do stylových kavárniček kolem Seiny, Pařížanku od turistek rozpoznáte celkem snadno. Těžko bude mít na sobě triko s obrovským logem na prsou a v ruce „fejkovou“ značkovou kabelku. V čem spočívá jejich tajemství elegance a vkusu?

Neodolatelná jednoduchost

Jednou z hlavních charakteristik módního stylu Francouzek je neodolatelná jednoduchost. Francouzky mají v šatníku základní kousky oblečení, které jsou jednoduché, aby se daly vzájemně kombinovat. Nechybí bílá košile, černý kostýmek a „malé černé“ koktejlky, džíny, bílé tričko, košilové šaty, jednoduchý a vkusný šperk, ale i pokrývka hlavy – často klobouk nebo stylový baret.

Sázka na kvalitu

Do jednoduchých a nadčasových kousků je dobré investovat a pořídit si opravdu kvalitní. Jedině tak si zachovají svůj tvar a barvu a budou vám sloužit dlouhá léta. Zapomeňte na levné oblečení z řetězců s rychlou módou. Nebo si v nich kupujte jen trendy kousky, které brzy zapadnou a na sebe je už nevezmete. Ty ostatní si pořiďte klidně u švadleny, která vám je ušije na míru, aby opravdu seděly.

Nejkrásnější sandály léta: Trendem roku 2023 jsou gladiátorky i mules obuv

Léto je s konečnou platností tady a spolu s ním i období lehkých šatů, šortek a sukní. Kolikrát si dáváme tolik záležet na výběru oblečení, že se na boty moc nesoustředíme a ke všemu nosíme bílé tenisky. A to je škoda, protože právě teď je čas obout si sandálky a užít si všechny trendy, které v této oblasti právě vládnou.
svetzeny.cz

Stylové doplňky

Která žena by nemilovala šperky. Jsou symbolem krásy a ženskosti. Nemusí to být zrovna drahé kousky s brilianty. Dobrou službu vám udělá i bižuterie. Francouzky milují i vintage kousky, které vyniknout k jednoduchým outfitům.

Zapomenout nelze ani na šátky, které se hodí nejen uvázat kolem krku, ale stylově vypadají i ve vlasech jako čelenka. Nebo si šátek uvažte kolem ruky nebo na ucho kabelky. Nebojte se ani klobouků – teď v létě vypadají elegantně slamáky, které na podzim vyměňte za baret.

Nejkrásnější kabelky pro jaro/léto 2023: Trendy kousky, které se hodí do práce, ale i za zabávou

Ten pocit, když si pořídíte novou kabelku, je k nezaplacení. Přeci jen, jde o doplněk, který dotáhne váš outfit a podtrhne styl, kterým říkáte světu, s kým má tu čest. Jaké kabelky byly k vidění na módních molech známých značek na přehlídkách pro letošní jaro a léto? Přinášíme inspiraci a přehled kousků, které si můžete pořídit v kamenných obchodech nebo e-shopech.
svetzeny.cz

Sebevědomí a šarm

Možná nejdůležitějším prvkem módního stylu Francouzek je jejich neuvěřitelné sebevědomí a šarm. Nosí oblečení sebejistě a s lehkostí, což jim dodává neodolatelnou přitažlivost. Uvědomují si, že móda by měla být zábavná a že je tu pro nás a ne naopak. 

Letní módní kousky 2023 podle Francouzek
Zdroj článku