Přejít k hlavnímu obsahu

Herec Štěpánek: Vlastních dětí se nedočkal. Románek s Adamovskou měl na počátku pachuť zrady

Majitel jedinečného hlasu Petr Štěpánek (74) tvoří s manželkou Zlatou Adamovskou (64) jeden z nejoblíbenějších a nejstabilnějších párů. Herečtí partneři o sobě mluví s neskutečnou láskou, která je potkala až v pozdějším věku. Ale začátky byly hodně těžké. Herec byl v té době totiž ještě ženatý.

Kvíz: Pamatujete si, co jsou céčka nebo jarmilky? Otestujte si svoje retro znalosti

V dnešním moderním a technologicky pokročilém světě můžeme pozorovat zajímavý trend - stále více lidí miluje a vyhledává retro věci a kousky z minulosti. Zvláště oblíbené jsou produkty a vzpomínky na 90. léta. Pamatujete si i vy ikonické věci 90. let? Otestujte se v našem kvízu
svetzeny.cz

O svém soukromí Petr příliš nemluví, ale jakmile přijde řeč na jeho Zlatu, celý se rozzáří a na svou ženu nešetří chválou. I po více jak deseti společných letech je pro něho královnou a spousta žen by si s herečkou hned vyměnila místo. Dnes krásný vztah, ale neměl zpočátku na růžích ustláno.

Štěpánek nechtěl ublížit nemocné manželce

Herci se samozřejmě znali dlouhá léta, ale když to mezi nimi začalo jiskřit, byl Štěpánek ženatý s režisérkou Vlastou Janečkovou (†77). Ta v té době propadala více a více alkoholu a herec prožíval těžké chvíle, když se musel dívat, jak se jeho manželka ničí a on jí nemá jak pomoci, protože sama nechce. Vzájemnou náklonnost tak museli tajit, Zlata sice byla v té době už rozvedená s nevěrníkem, publicistou Radkem Johnem (68), ale Štěpánek nechtěl ublížit nemocné ženě. Nakonec zasáhl osud…

Nevydařený pokus o sebevraždu

O čtrnáct let starší režisérka po kombinaci prášků a alkoholu doma upadla a zranila se. Skončila v psychiatrické léčebně v Bohnicích, kde už jí nebylo pomoci. Proslýchalo se, že věděla o vzplanutí svého manžela k nestárnoucí Adamovské a velmi těžce to nesla. Proto si namíchala skoro smrtící mix léků a zapila to pořádnou dávkou alkoholu. Po smutných pěti měsících, kdy ji Štěpánek v léčebně pravidelně navštěvoval, Janečková zemřela. Lásce mezi Petrem a Zlatou tak už nic nebránilo. 
 

Drsná smrt prince z Malé mořské víly: Šlo o sebevraždu, nebo nehodu? Petra Svojtku rozdrtila tramvaj

Byl předurčen k hvězdné kariéře, ale bohužel doplatil na svůj adrenalinový styl života. Pohádkový princ Petr Svojtka (†35) zemřel pod koly tramvaje, která jeho tělo nemilosrdně rozdrtila. Proč se tak stalo je stále záhadou. Jedni to přičítají alkoholu a jeho zálibě v adrenalinu, druzí mluví o sebevraždě.
svetzeny.cz

Povídání o soukromí je spojilo

Prvotní plamínek vzájemné přitažlivosti zažehlo natáčení seriálu Ordinace v růžové zahradě. ‚‚Od začátku jsme byli dohromady jako partneři a mimo záběr jsme měli čas si povídat o svém soukromí a to co jsme měli za sebou, nás spojilo,” prozradil herec v pořadu Face to face. ‚‚Když je vám zle, je blbost se v tom jenom hrabat a najednou zjistíte, že vám ten druhý člověk dává víc a pak ještě víc a je to něco nádherného,” popsal, jak vznikala láska se Zlatou. 

Info ikona
Štěpánek s Adamovskou v Ordinaci.

Nejlepší nevlastní dědeček

O své třetí manželce mluví Petr jen v superlativech a obdivuje ji za to, co vše už zvládla ve svém životě ustát. ‚Ona mě absolutně zaskočila tím, jaká vůbec je. Ženská do nepohody, která miluje svou rodinu, je neskutečně vstřícná. Řeknete si, klobouk dolů, tahle krásná dáma,” svěřil princ ze Zlatovlásky upřímně, jenž skvěle vychází i se Zlatinými vnoučaty. Sám herec totiž neměl to štěstí, aby se stal otcem. ‚‚Holt to pán bůh nechtěl a prostě to s vlastními nevyšlo. Myslím ale, že jsem jeden z nejlepších dědečků, protože si rád hraju,” dodal Štěpánek na závěr. 


 

Petr Štěpánek má na svém kontě desítky filmů a seriálů.
Zdroj článku