Přejít k hlavnímu obsahu

Drsná smrt prince z Malé mořské víly: Šlo o sebevraždu, nebo nehodu? Petra Svojtku rozdrtila tramvaj

Byl předurčen k hvězdné kariéře, ale bohužel doplatil na svůj adrenalinový styl života. Pohádkový princ Petr Svojtka (†35) zemřel pod koly tramvaje, která jeho tělo nemilosrdně rozdrtila. Proč se tak stalo je stále záhadou. Jedni to přičítají alkoholu a jeho zálibě v adrenalinu, druzí mluví o sebevraždě.

Na svém kontě měl herec i přes krátký život mnoho filmů a seriálů. Do srdce diváků se ale zapsal jako princ z Malé mořské víly (1976). Jeho život se ovšem pohádce nerovnal, spíš pořádně divokému mejdanu. Ne nadarmo se mu přezdívalo český James Dean. Alkoholové večírky, bujaré oslavy, zkrátka bohém každým coulem. 

Adrenalin ho stál život

Talentu měl na rozdávání a rád si pak poseděl v divadelních klubech nad sklenkou něčeho dobrého. A to se mu stalo před 41 lety osudným. Když se Petr vracel z baru v Národním divadle, tak se podle první verze rozhodl, že si cestu domů trochu okoření. Chtěl se svézt na spřáhlech mezi tramvajovými vagóny. Bohužel uklouzl, spadl pod tramvaj a ta ho nemilosrdně rozdrtila. Adrenalin a alkohol sehrál svou poslední roli. Druhá verze je však dost odlišná.

Od smrti hvězdy Zkrocené hory uplynulo 15 let: Heath Ledger byl idolem žen po celém světě

Heath Ledger (†28) zemřel před 15 lety. Herec s velkým talentem, který okouzlil miliony diváků po celém světě. Osudným se mu stala kombinace léků, které jeho tělo nezvládlo. V roce 2008 tak náhle zemřel a zanechal zde tehdy teprve dvouletou dceru Matildu.
svetzeny.cz

Nastoupil tam, kam neměl

Skvělý herec toužil po roli Hamleta, ale nakonec o ni přišel. To Svojtku mrzelo a nesl ztrátu životní postavy velmi těžce. Mluví se tedy o tom, že pod koly tramvaje ukončil svůj život dobrovolně. S tím však někteří jeho přátelé nesouhlasí. ‚‚Pořád se píše o tom, že byl opilej, machroval, nastoupil na spojovací oj tramvaje, z ní spadl a tramvaj ho přejela. To je prostě blbost! Jediný problém byl v tom, že on chudák strašně špatně viděl. To byl ten důvod, že nastoupil tam, kam neměl. A to ho bohužel stálo život. Byla to nešťastná náhoda. On to byl bezvadnej kluk, je ho strašná škoda,“ sdělil herec Jiří Krampol webu zeny.iprima.cz. 

O tom, jak děsivá a drsná smrt to musela být, svědčí i fakt, že se tělo nedalo identifikovat jinak, než podle dokladů. Samotný řidič tramvaje samozřejmě neměl o ničem tušení. Když se o tragédii dozvěděl, omdlel. Ať je pravdivá jedna či druhá verze, smutná zpráva tehdy zasáhla naprosto všechny. Petr byl mezi kolegy oblíbený a česká kinematografie přišla o jednoho z mála velmi talentovaných herců.

Petr Svojtka dokázal zahrát prince, komediální role, ale i zabrnkat na vážnou strunu.
Zdroj článku