Přejít k hlavnímu obsahu

Od smrti hvězdy Zkrocené hory uplynulo 15 let: Heath Ledger byl idolem žen po celém světě

Heath Ledger (†28) zemřel před 15 lety. Herec s velkým talentem, který okouzlil miliony diváků po celém světě. Osudným se mu stala kombinace léků, které jeho tělo nezvládlo. V roce 2008 tak náhle zemřel a zanechal zde tehdy teprve dvouletou dceru Matildu.

Jeho tělo našel jeho personál

Heath Ledger byl australský herec, který se narodil 4. dubna 1979 v Perthu a zemřel tragicky ve věku pouhých 28 let 22. ledna 2008 v New Yorku. Jeho tělo nalezla jeho hospodyně a masérka na podlaze jeho pronajatého bytu v New Yorku.

Ledger byl známý svými vynikajícími hereckými výkony, zvláště v rolích jako Ennis Del Mar ve Zkrocené hoře a Joker v Temném rytíři, který vyšel až po jeho smrti.

Filmová legenda Bud Spencer: Byl nejen skvělý herec, Itálii reprezentoval na olympijských hrách. Podívejte se, jak mu to v mladí slušelo

Carlo Pedersoli byl italský herec, scénárista, zpěvák, profesionální plavec a hráč póla, kterého každý zná spíše pod jeho uměleckým jménem Bud Spencer. Přečtěte si životní příběh herce, který se vryl do paměti svými rolemi v nesčetných spaghetti westernech v 60. a 70. letech a za své plavecké výkony získal několik medailí.
svetzeny.cz

Začátky kariéry

Svou kariéru zahájil Ledger v Austrálii, kde hrál v několika televizních seriálech a filmech. Jeho průlom přišel v roce 1999, když si zahrál ve filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím, který se stal komerčním úspěchem. Následovaly další role v hollywoodských filmech, které z něj udělaly slavného po celém světě a jeho roztomilý úsměv a rošťácký kukuč si zamilovala nejedna žena.

Oscara získal až po smrti

Za svou roli ve Zkrocené hoře získal Ledger nominaci na Oscara za nejlepšího herce v hlavní roli. Nicméně jeho nejvýraznější rolí se stala postava Jokera v kultovním snímku Temný rytíř. Ledger byl chválen kritiky i diváky za svůj výkon a za tuto roli získal Oscara v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli, bohužel až po své smrti.

Pamatujete si Jessicu Fletcher z To je vražda, napsala? Podívejte se, jak slavná herečka bydlela

Sídlo legendární herečky Angely Lansbury je na prodej. Dům se nachází v Los Angeles a je nabízen za necelých 4,500 dolarů. Obsahuje čtyři pokoje, čtyři koupelny, bazén, zahradu v anglickém stylu a terasu. Rekonstrukci sice potřebuje, kouzlo ale neztratil. Podívejte se, jak slavná herečka bydlela.
svetzeny.cz

Herec se předávkoval léky

Ledgerova kariéra byla předčasně ukončena jeho tragickou smrtí. Jeho smrt byla způsobena kombinací léků, včetně návykových látek jako byly léky proti bolesti, antidepresiva a anxiolytika. Jeho úmrtí bylo obrovskou ztrátou pro celý filmový svět a fanoušky po celém světě.

Zanechal po sobě milovanou dceru

Heath Ledger měl jedinou dceru jménem Matilda Rose Ledger, která se narodila 28. října 2005 v New Yorku. Její matkou je herečka Michelle Williams, se kterou se Ledger seznámil na natáčení filmu Zkrocená hora. Matilda byla pro Ledgera velkým zdrojem štěstí a inspirace

Matilda je nyní teenager a díky svému slavnému otci se také objevuje v médiích. Nicméně její matka Michelle Williams se snaží udržet její soukromí co nejvíce ochráněné

Heath Ledger
Zdroj článku