Přejít k hlavnímu obsahu

Angelika a Joffrey de Peyrac: Životní role, která jim přinesla neuvěřitelnou slávu, znamenala zároveň velké prokletí

Milostný příběh nádherné Angeliky a charismatického hraběte Peyraca zvedá tep divákům bezmála neuvěřitelných šedesát let. Pro Michèle Mercier (84) a Roberta Hosseina (†93) se ale jejich role stala prokletím. Nikdy se už nedokázali zbavit nálepky svých postav.

Mohlo by se vám líbit

Osudový muž Stelly Zázvorkové: Záletný Miloš Kopecký se o herečku vsadil a prohrál. Vítěz si pak jeho milou odvedl na pokoj

Manželství Stelly Zázvorkové (†83) s Milošem Kopeckým (†73) trvalo pouze rok, ale o to více bylo intenzivní. Nejen, že herec nedokázal přestat se svými zálety, ale dokonce svou ženu prohrál v šachách a musel pak sledovat, jak si ji vítěz odvádí na pokoj!
svetzeny.cz

Oba francouzští herci by mohli rozdělit svůj život před a po Angelice. Přesto, že do prvního dílu o krásné markýze andělů natočili slušnou řádku filmů, vše bylo zapomenuto. Pro diváky existovala jen Angelika a Joffrey. Zatímco Robertovi se jakž takž podařilo nálepky uhrančivého hraběte zbavit, Michèle se stala stínem své role. 

Všechny okouzlila

Když vtrhla na obrazovku nezkrotná Mercier, všichni oněměli a s napětím a zatajeným dechem sledovali její příběh. Angelika byla herečce ušitá na míru, přesto, že nebyla první volbou. Režisér uvažoval už tehdy o hvězdné Brigitte Bardot, Catherine Deneuve nebo Jane Fonda. Na konkurzu ovšem Mercier předvedla skvělý výkon a všechny okouzlila. Zrodila se tak báječná Angelika, jejíž stigma si herečka nese dodnes.

Nabídky jen do filmů pro dospělé

Pětidílná série udělala z Michèle a Roberta hvězdy nejen francouzského stříbrného plátna. Ale každá mince má dvě strany. „Po obrovském úspěchu filmu Angelika, markýza andělů bylo po všem, nedostala jsem jedinou pořádnou filmovou nabídku. Měla jsem zemřít mladá, nudím se a s hrůzou sleduji, jak čas plyne,“ uvedla Mercier pro magazín Amo Mama s tím, že po krátkém pobytu v Americe pak dostávala nabídky jen do filmů pro dospělé


 

Mohlo by se vám líbit

Představitelka Angeliky Michèle Mercier: V lásce měla neuvěřitelnou smůlu, někdejší kráska je dnes osamělá

Kdysi krásná představitelka Angeliky, markýzy andělů, dnes žije sama a stýská si, že za ní návštěvy nechodí. Velké šťastné rodiny, o které kdysi snila, se nedočkala. Toto je životní příběh Michèle Mercier, ženy, která mohla mít každého muže, nakonec však zůstala úplně sama.
svetzeny.cz

Hossein ztratil svou totožnost

Podobně svou osudovou roli cítil i filmový Joffrey. ‚‚Prožil jsem pět let jen s Angelikou. Bylo to šílené, ztratil jsem svou totožnost. Jak říkala má žena, můžeš natočit sto filmů, ale na tvém hrobě bude jen busta Peyraca i s jeho jizvou,” pronesl Hossein před lety. Po posledním natočeném díle se ale rozhodl nálepky zjizveného hraběte zbavit. Sekl s filmem, odešel z Paříže a vrhnul se na divadlo. Později se ale do svého rodiště vrátil, stal se například i ředitelem divadla a začal znovu natáčet. Naposledy si zahrál v roce 2020. V témže roce ale bohužel slavný herec zemřel na covid- 19. Stalo se tak pouhý den po jeho narozeninách. 

Robert Hossein ve své poslední filmové roli

Info ikona
Robert Hossein

Michèle Mercier dělá jen to, co chce

Herečka stála naposledy před kamerou v roce 2011. Před několika lety vážně onemocněla a je odkázána na každodenní pomoc ošetřovatelky. „Mám rakovinu. Vždy se to zdá nemyslitelné, dokud se to nestane. Jsou někteří, kteří pláčou, když se to dozvědí, já jsem zůstala klidná, jako jsem vždy. Od té chvíle jsem si říkala: Dělám jen to, co chci,“ prozradila upřímně legendární Angelika pro magazín Amo Mama. Ani ve stáří neztratila Mercier jiskru v oku a stále je nezapomenutelnou dámou francouzského filmu.

Nezkrotná Mercier a charismatický Hossein byli hvězdami stříbrného plátna.
Zdroj článku