Přejít k hlavnímu obsahu

Představitelka Angeliky Michèle Mercier: V lásce měla neuvěřitelnou smůlu, někdejší kráska je dnes osamělá

Kdysi krásná představitelka Angeliky, markýzy andělů, dnes žije sama a stýská si, že za ní návštěvy nechodí. Velké šťastné rodiny, o které kdysi snila, se nedočkala. Toto je životní příběh Michèle Mercier, ženy, která mohla mít každého muže, nakonec však zůstala úplně sama.

Cílevědomá mladá dívka

Pravé jméno herečky, která ztvárnila dnes už legendární Angeliku, markýzu andělů, zní Jocelyne Yvonne Renée Mercier. Narodila se 1. ledna 1939. Její otecbyl farmaceut a matka zůstala doma s dětmi. Od malička měla malá Jocelyne jeden velký sen – stát se baletkou. Narodila se však do špatné doby. Zuřila druhá světová válka a její rodiče neměli peněz nazbyt. Přesto se jí nakonec podařilo obměkčit svého otce, a vyplakala si koupi baletní sukýnky a bot. Na oplátku slíbila otci pomoc v lékárně.

Claudia Cardinale a její těžký osud: Kvůli slávě se nechala zotročit a zřekla se syna

Claudia Cardinale patří mezi nejatraktivnější a nejznámější herečky světa. Za slávu však zaplatila krutou daň. Vzdala se kvůli ní svobody i možnosti vychovávat svého syna. Zjistěte, jak kdysi herečka osudově chybovala a zda se jí nakonec podařilo najít pravou lásku.
svetzeny.cz

Otec to zprvu bral jako dětinský rozmar, ale Jocelyne nakonec všechny překvapila, když se vypracovala na baletní sólistku. Nejprve působila v Nice, později se přesunula do Paříže. Už v 15 letech jí někteří předpovídali velkou kariéru. Posléze se kromě tanci začala věnovat i herectví. Její jméno bylo příliš dlouhé a špatně zapamatovatelné, proto si jej změnila na Michèle Mercier. Křestní jméno změnila na to, které rodiče dali její mladší sestře, která v 5 letech zemřela na tyfus.

Kariérně se jí dařilo, v lásce měla neuvěřitelnou smůlu

Zpočátku Michèle Mercier hrála v nízkorozpočtových filmech, toužila však po velké roli, která by ji proslavila. Té se jí dostává v roce 1963, kdy přijímá nabídku na filmové zpracování románu Angelika. V té době ještě netuší, že tato role ji proslaví nejen v její rodné zemi, ale také po celém světě. Uspěla navzdory slavnější konkurenci, o roli stála Brigitte Bardot i Jane Fonda.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Krásná herečka měla zástupy obdivovatelek i ctitelů. Hereckého úspěchu dosáhla, cíl byl splněn, a tak začala toužit po založení rodiny. Bohužel však Michèle Mercier měla neuvěřitelnou smůlu na muže. Jejím prvním manželem byl asistent režie Andre Smaggi. Jejich manželství však trvalo jen krátce, Andre měl velké problémy s pitím. I přesto herečka manžela po rozvodu vyplatila, a přišla tak o část svého jmění.

Syn Mela Gibsona je neuvěřitelný fešák. Po otci má nejen krásu, ale i talent

Herec Mel Gibson se během svého života činil. Je otcem devíti dětí, přičemž prvních sedm mu porodila manželka Robyn Moore s níž byl Gibson ženatý, v letech 1980 až 2009. Jedním z dětí je dnes dvaatřicetiletý Milo Gibson, který zdědil po svém otci nejen herecké vlohy, ale také šarm a charisma, kterému ženy podlehnou.
svetzeny.cz

Jejím druhým manželem byl Claude Burilo. V jejich vztahu nechyběla vášeň, bohužel se manželství také rozpadlo, a to kvůli tomu, že Claude byl velmi impulzivní a žárlil na kolegy slavné herečky. Nakonec pláchnul i s jejími šperky a penězi. Špatných zkušeností s muži má herečka více. Herecký kolega Vittorio Gassman se ji pokusil znásilnit a italský princ Nicola Bocompagni-Ludovisi ji zase nasliboval, že kvůli ní zruší zasnoubení, ale neučinil tak.

Herečku kromě mužů potrápilo také zdraví. V minulosti se novinářům svěřila, že se jí podařilo vyhrát boj s rakovinou kůže, následně si však zlomila obě nohy, když zakopla. Dnes žije Michèle Mercier sama, řada jejích přátel ze světa šoubyznysu je již bohužel po smrti, včetně Jeana-Paul Belmonda, se kterým si byla blízká. V jednom z rozhovorů si Michèle Mercier posteskla, že nikdy neměla moc kamarádek, a tak k ní domů návštěvy nezavítají.

Zdroje: IMDB, Easyladys, Beauty-around, Pure people

Příběh jako z filmu: Dánský princ Frederik se se svou ženou poznal v baru. Nyní je z cizinky princezna Mary

Dánský princ Frederik a jeho překvapivý milostný příběh princezny Mary. Mary Donaldsonová se po setkání s princem Frederikem z Dánska v baru v Sydney stala z prosté australské ženy královnou. Jaký je jejich příběh?
svetzeny.cz