Přejít k hlavnímu obsahu

Jaká jsou skutečná jména celebrit jako jsou Ashton Kutcher nebo Pink? Překvapí i jejich fanoušky

Info ikona
Pink, Caine

Kdysi dávno dal jeden učitel z malého německého města svému žákovi přezdívku HP. Ta se však nakonec stala jménem budoucí hvězdy - hlavního zpěváka skupiny Scooter! Podívejte se i na další hvězdy, které měly původně zcela jiné jméno.

Ashton Kutcher - Chris Kutcher

Původní jméno tohoto herce je Christopher Ashton Kutcher a všichni jeho příbuzní mu říkají Chris. Jeho manželka Mila Kunis mu tak také říká, pokud jsou v jeho rodném městě. Když se však vrátí do Kalifornie, přestane na toto oslovení reagovat a manželka mu tak musí opět říkat Ashton.

Michael J. Fox - Michael Andrew Fox

Po svém debutu v dramatu Letters from Frank z roku 1979 se mladý Michael Andrew Fox rozhodl zaregistrovat do Screen Actos Guild, což je americký odborový svaz filmových či televizních umělců z celého světa. Ukázalo se však, že už zde byl nějaký další herec se stejným jménem. Vzhledem k přísným pravidlům organizace, kdy se zde nesmí žádné jméno opakovat, aby nedošlo k záměně, Michaelovi nezbylo nic jiného, než si zvolit jiné jméno. Převzal tak místo prostředního jména Andrew písmeno na „J“ po jiném slavném herci Michaelovi J. Pollardovi.

Pink - Alecia Beth Moore

Alecia Beth Moore začala vystupovat v klubech už ve svých 14 letech. Zhruba ve stejnou dobu si získala umělecké jméno Pink, které mělo mít původně negativní význam. Vybrala si jej totiž po jednom ze zločinců z filmu Gauneři od Quentina Tarantina.

HP Baxxter - Hans Peter Geerdes

HP Baxxter, frontman kapely Scooter, je jeho matkou stále nazýván Hans Peter (někdy dokonce jen HP). Podle něj měl kvůli svému jménu kdysi problémy a byl tak vděčný, že mu jeho učitel chemie na škole vymyslel přezdívku HP.

Michael Caine - Maurice Joseph Micklewhite

Michael Caine používal toto jméno proto, že jeho skutečné bylo příliš složité. Poté se však pod tímto jménem natolik proslavil, že když policistům na letišti ukázal svůj průkaz, byli natolik zmateni jeho skutečným jménem v jeho dokladu, že ho další hodinu drželi a ověřovali jeho identitu.

Cher - Cherilyn Sarkisian

Zpěvačka Cher má arménské kořeny. Když byla mladá, myslela si, že není talentovaná ani atraktivní, chtěla se však stát slavnou za každou cenu, což se jí nakonec podařilo. 

Dolph Lundgren - Hans Lundgren

Tento švédský herec Hans Lundgren se mohl stát inženýrem, kdyby si tehdy nenašel práci vyhazovače. Byl totiž jednou pozván do šatny zpěvačky a herečky Grace Jones, která ho měla tak ráda, že ho přivedla do světa showbyznysu. V důsledku toho přestal studovat a poté, co byl uveden film Rocky IV., se Lundgren stal hvězdou a změnil si jméno na Dolph podle příbuzného své matky.

Sting - Gordon Matther Thomas Sumner

Gordon svou přezdívku získal velmi jednoduše. Měl ve zvyku nosit černožlutý svetr, díky kterému vypadal jako vosa. Sting se dá totiž z angličtiny přeložit také jako žihadlo. Zpěvák říká, že mu tak říkala dokonce i jeho matka.

Bruce Lee - Lee Jun-fan

Hongkongsko-americký herec Lee Jun-fan, také známý jako Bruce Lee, začal hrát díky svému otci, když byl ještě dítě. Ve věku 18 let se objevil již ve 20 filmech. Americké jméno Bruce mu prý dal jeho lékař poté, co se narodil.