Přejít k hlavnímu obsahu

Nejpopulárnější česká dívčí jména současnosti: Znáte jejich numerologický význam?

Info ikona
Děvčátko

Nejpopulárnější česká jména se za poslední dobu hodně proměnila. Nyní žebříčku nejoblíbenějších českých dívčích jmen kraluje Eliška, Anna, Adéla a stoupá popularita jmen, která už byla na ústupu. Znáte jejich numerologický význam?

Jaká jsou nejpopulárnější česká dívčí jména v současné době?

Český statistický úřad pravidelně zveřejňuje žebříček nejpopulárnějších dětských jmen. Na svých stránkách má poslední údaje z ledna 2019. Vůbec nejpopulárnějším jménem současné doby je Eliška. Na druhém místě se umístila Anna a na třetím Adéla. Bramborovou medaili získala Tereza. Na pátém místě se umístila Sofie, popularita tohoto jména stoupá. Šesté místo obsadila Viktorie. O sedmé a osmé místo se dělí Ema a Karolína. Na místě devátém je Natálie a na místě desátém Amálie.

Optické iluze: Věc, kterou vidíte na obrázku jako první, vypovídá o vaší povaze i dominantní mozkové hemisféře

svetzeny.cz

Numerologický význam nejpopulárnějších českých jmen

O numerologickém významu jmen napsala knihu Ing. Jarmila Mandžuková, která se dlouhodobě zabývá astrologií, numerologií a alternativní medicínou. V knize je rozebrán význam jednotlivých jmen, my se zaměříme pouze na ta nejpopulárnější dívčí jména. Je nutné brát v potaz, že roli hraje posléze samozřejmě i kombinace jména a příjmení, proto nejsou všechny Elišky, Aničky a Sofie stejné.

Eliška

Jméno Eliška svou nositelku předurčuje k tomu být „samostatnou jednotkou“. Jméno Eliška dává numerologický součet 3/21. Jeho nositelka bude pravděpodobně velmi aktivní, energická a bude si umět stát za svým. Jednou z ní vyroste nezávislá žena, která nebude chtít být na nikom závislá. Sama bude kritická k druhým, ale vůči sobě tolik ne. Rozhodně bude chtít vyčnívat z davu.

Anna

Numerologický součet jména Anna je 3/12 a jeho význam zní „líbezná“. Číslo 3 je z hlediska numerologie mentálním číslem, to znamená, že tato dívka bude velmi přemýšlivá, někdy až do té míry, že jí bude mysl plynout rychleji než slova, která říká. Je to také číslo, které mají lidé, kteří mají rádi společnost druhých, jsou velmi přátelští. Dvanáctka pak kombinuje sebevědomí čísla 1 a družnost čísla 2. Velmi pravděpodobně bude Anna rodinný typ ženy.

Adéla

Toto jméno slaví velký comeback. Numerologicky je velmi zajímavé, jeho součet dává 5/14. Pět je číslem temperamentu, Adéla bude dívkou, která bude chtít žít naplno. Čtrnáctka souvisí s pohybem, tato dívka nevydrží dlouho na jednom místě. Kdybychom součet jména rozložili, uvidíme v něm dvě jedničky, to znamená, že toto jméno dává dívce velkou šanci dosáhnout významných úspěchů.

Tereza

Numerologický součet tohoto jména je 3/30. Vidíme zde hned dvě trojky, což symbolizuje velkou míru samostatnosti, kreativity a přemýšlivosti. Tereza má díky těmto číslům šanci vybudovat si úspěšnou kariéru. Je to přátelská a obětavá osobnost. Pokud bychom součet rozložili, bude obsahovat dvě pětky, to značí rozpolcenost a výbušnost. Číslo 30 symbolizuje bystrost a skvělou představivost.

Sofie

Numerologický součet jména Sofie činí 6/24. Šestka se vždy v numerologii točí kolem rodiny a lásky. Sofie je jméno pro beznadějnou romantičku, která má své ideály. Je to také číslo, které souvisí se vzděláním, Sofie je předurčena k tomu být skvělou lektorkou či učitelkou. Další možnou kariérou je zdravotnictví, šestka se také pojí se schopností léčit. Číslo 24 ještě posiluje význam šestky, protože opět souvisí s rodinou a ideály.

Viktorie

Další jméno, jehož popularita v poslední době letí strmě vzhůru. Jméno Viktorie znamená vítězství, nepřekvapí tedy, že jeho numerologický součet dává 1/10. Jednička v numerologii vždy značí ctižádostivost a velké ambice. Viktorie bude dívkou, kterou žádné překážky neodradí od toho, aby si šla za svými sny. Číslo 10 symbolizuje vzlety a pády, k úspěchu se tato osoba bude muset probojovat.

Podzimní rovnodennost: Slunce vstoupí do Vah v magický čas, který nám přinese andělské poselství a ztracenou rovnováhu

svetzeny.cz

Ema

Jméno Ema stejně jako u Viktorie dává součet 1/10. To znamená, že tato osobnost bude ambiciózní, samostatná, bude mít vůdčí schopnosti i tah na branku. V životě bude chtít mít kontrolu nad vším, co dělá. Desítka opět značí určitý cyklus úspěchů a neúspěchů, tato osoba si projde v životě vzlety i pády.

Karolína

Karolína stále patří mezi oblíbená jména, její numerologický součet je velmi zajímavý – 9/36. Devítka je velmi komplikovaným číslem z hlediska numerologie, mísí se v ní totiž odvaha, výjimečnost, ale i zranitelnost a naivita. Karolína bude v životě toužit po respektu. Sama proto udělá maximum, je totiž perfekcionistka. Číslo 36 souvisí v numerologii s humanismem a touhou zlepšovat svět.

Natálie

Numerologický součet tohoto jména dává 8/26. Osmička Natálii pomůže překonávat životní překážky, ale tato dívka dlouho bude nastolovat ve svém životě rovnováhu. Také číslo 8 v numerologii souvisí s penězi, značí blahobyt, je zde předpoklad, že by mohla být Natálie jednoho dne finančně zajištěná. Číslo 26 se pojí s laskavostí a trpělivostí.

Amálie

Součet jména Amálie dává 6/15. Šestka vždy souvisí s rodinou. Amálie bude romantička, pro kterou kariéra nebude tím hlavním, v životě ji naplní láska k partnerovi a rodině. Hlavní pro ni bude pohoda a rovnováha mezi osobním životem a kariérou. Číslo 15 ji předurčuje pro kariéru učitelky. Také v ní probouzí zvídavost a dává jí do vínku dobré manažerské schopnosti.

Zdroje: Český statistický úřad, MANDŽUKOVÁ, Jarmila. Jméno jako osud. Praha: Brána, 2010. ISBN 978-80-7243-445-9, Astrology Future Eye, Affinity Numerology

Vládnoucí planeta vašeho znamení zvěrokruhu: Jakou superschopnost vám propůjčuje, je to síla, charisma či čtení myšlenek?

svetzeny.cz