Přejít k hlavnímu obsahu

Numerologie čísla 12: Jeho význam je magický a souvisí i s karmou. Co znamená, když na hodinkách neustále vídáte čas 12:12?

Info ikona
Numerologie 12

Co přesně znamená, když na hodinkách vídáte neustále dokola čas 12:12? Význam čísla 12 je magický, souvisí totiž s mocí, vnitřní silou, ale i s karmickými cykly. Tento čas se vám nezjevuje náhodou. Zjistěte numerologický význam čísla 12 a pochopte zprávu, která je k vám vysílána.

Význam čísla 12 je magický

Narayana Montúfar, která se numerologií dlouhodobě zaobírá, vysvětluje, proč je číslo 12 tak silné a mocné. „Od starověku má číslo 12 v různých kulturách velký význam z mnoha důvodů, od numerologických, matematických až po ty archetypální a duchovní,“ říká Montúfar. Číslo 12 hraje prim pokud jde o čas, náš rok je rozdělen na 12 měsíců, na hodinách naleznete 12 číslic. Číslo 12 se objevuje často objevuje i v různých horoskopech, existuje 12 znamení zvěrokruhu, a to jak v západním horoskopu, tak v tom čínském.

Tarotový výklad na následující týden: Vytáhněte si jednu ze tří karet a zjistěte, co vás čeká. Budete mít štěstí v lásce, kariéře či ve financích?

svetzeny.cz

Pojďme si tedy číslo 12 numerologicky rozložit tak, abychom pochopili, v čem tkví jeho síla. Dvanáct se skládá z číslic 1 a 2. Jednička je v numerologii číslem, které znamená nezávislost, individualitu, zasvěcení i nové začátky. Sama o sobě se pojí s vnitřní silou, lidé kteří mají životní číslo 1, bývají velmi mocné osobnosti a přirození lídři. Pak tu máme dvojku, která značí citlivost a trpělivost. Dohromady dávají tyto číslice součet tři, to je číslo našeho já, pocitů i souvislostí. Narayana Montúfar říká, že v celkovém hodnocení z hlediska numerologie to činí dvanáctku číslem, které ukončuje jeden cyklus a otevírá brány novým začátkům.

Vídáte na hodinkách čas 12:12?

Stává se vám pravidelně, že se na hodinky podíváte zrovna v 12:12? Narayana Montúfar tvrdí, že to rozhodně není náhoda. „Ohledně energie čísla 12 je tu něco, co přímo volá po dokončení. Pokaždé, když vidíme toto číslo, znamená to, že se něco blíží ke konci a zároveň k novému začátku,“ říká odbornice na numerologii. Pokud tedy na hodinkách pravidelně vídáte tento čas, znamená to, že brzy uzavřete určitou životní kapitolu a zároveň započnete něco nového. Dle ní je to posvátný kód, který otevírá dveře novým příležitostem.

Znamení zvěrokruhu, která čeká nejlepší září – Berane, Raku a Vodnáři, připravte se!

svetzeny.cz

Číslo 12 souvisí i s karmou

Číslo 12 úzce souvisí i s karmickými cykly. Číslo 12 je totiž vnímáno jako „dokonalé“ v tom smyslu, že představuje završení cyklu. Věří se, že se jedinec reinkarnuje pod číslem 12, znamená to, že nasbíral tolik moudrostí a zkušeností, že se stal rozvinutou duší, která nahromadila neobvyklou moc a sílu. Ne nadarmo je také 12 základních karmických zákonů. Z hlediska karmy značí číslo 12 oběť intrik druhých. Zde si můžeme připomenout například poslední večeři Ježíše Krista, u které bylo přítomno 12 apoštolů, z nichž jeden, Jidáš, Ježíše Krista skutečně nakonec zradil. Toto je odvrácená strana čísla 12.

Číslo 12 jako den narození

Narodili jste se 12. den v měsíci? Pak to znamená, že se ve vás snoubí citlivost a vnímavost spolu s energičností a cílevědomostí. Máte velmi dobrou intuici, která vám v životě hodně pomůže. Lidé s číslem 12 jsou pokrokoví myslitelé, kteří dělají náš svět hezčím místem. Číslo 12 mají atraktivní lidé, kteří jsou zároveň spolehliví a oddaní. Mají tendenci lidi hodnotit přísně, ale zároveň spravedlivě. Říká se, že tito lidé nejvíce uspějí na poli obchodu a podnikání.

Zdroje: Refinery29, Numerology, Veastrology