Přejít k hlavnímu obsahu

Život po životě: Co se stane po smrti? 3 zajímavé teorie, věříte Aztékům, buddhistům, nebo v existenci paralelních vesmírů?

Co se stane s naší duší po smrti? Na tuto otázku ještě lidstvo nemá spolehlivou odpověď, což dává prostor ke vzniku teorií. Přinášíme vám tři z nich, které jsou velmi zajímavé. V co věřili Aztékové, jak smrt vnímají buddhisté a co se stane podle zastánců teorie paralelních vesmírů?

Kosmická teorie a teorie paralelních vesmírů

Kosmická teorie tvrdí, že naše duše nepatří našemu tělu, podle ní je to „majetek“ vesmíru. Podle této teorie se duše navrací do vesmíru poté, co zemře naše fyzické tělo. Tím to končí, vesmír energii vyslal, tak si jí posléze vzal zpět. Odlišný pohled má teorie paralelních vesmírů. Toto téma se teď omílá velmi často, je inspirací i pro řadu sci-fi filmů. Mohla by to však být skutečnost? Lidé, kteří věří v teorii paralelních vesmírů jsou přesvědčeni, že existuje nekonečně mnoho vesmírů, ve kterých můžeme žít. Zastánci této teorie tvrdí, že po naší smrti se zrodíme znovu, budeme opět tím samým člověkem, ovšem budeme žít v jiném prostoru a čase. Příznivci této teorie také tvrdí, že žijeme naráz hned v několika vesmírech současně.

Mohlo by se vám líbit

Tarotový výklad na následující týden: Vytáhněte si jednu ze tří karet a zjistěte, co vás čeká. Budete mít štěstí v lásce, kariéře či ve financích?

Co vás čeká a nemine? Nahlédněte prostřednictví tarotu do budoucnosti. Vyberte si jednu ze tří karet a zjistěte, co vás čeká v týdnu 9.8.-15.8.2021. V článku najdete obecný výklad toho, co vám konkrétní karta přináší v daném týdnu do života. Dále pak ještě výklad specializovaný na tři oblasti: Lásku a vztahy, kariéru a finance a zdraví.
svetzeny.cz

Aztécká teorie

Aztékové byli na svou dobu velmi vyspělým národem. Mnoho lidí dnes věří, že posmrtný život souvisí s tím, jaký život žili na Zemi, že poté přijde trest či odměna. Aztékové však věřili v to, že o vašem posmrtném životě rozhodne jedině to, jakým způsobem jste zemřeli. Posléze se dostanete do různých sfér dle toho, jak vaše smrt proběhla. Do ráje se dle Aztéků dostávali stateční bojovníci, kteří zemřeli v bitvách. Do ráje se také dostávaly ženy, které zemřely při porodu, protože dle Aztéků byly rovněž odvážné. Do jiné části ráje se dostávaly osoby, které zemřely násilnou smrtí, utonutím či na určité choroby. Pokud jste však některý z Aztéků zemřel přirozenou smrtí, čekalo jej podsvětí Mictlan, kde musel v posmrtném životě obstát v několika zkouškách. Tato ponurá cesta poukazuje na to, jak Aztékové vnímali život a smrt, více si vážili statečných lidí, kteří zemřeli předčasně než těch, kteří se riziku vyhýbali, a dožili se tak vysokého věku.

Info ikona
Aztékové

Buddhistická víra v reinkarnaci

Buddhisté věří v reinkarnaci. Před smrtí se nám podle nich promítne jakýsi „karmický obraz“ našeho života. V závislosti na tom, zda máme dobrou či špatnou karmu, vidíme různé mihotající se obrazy. I přestože je naše fyzické tělo slabé, energie naší duše je schopná se v tomto okamžiku naplno uvolnit. Buddhisté věří, že duše je nezničitelná energie. Po smrti naše duše doputuje do jakési „přestupní stanice“, kde čeká na znovuzrození. Buddhisté věří, že naše duše si vybírá své budoucí rodiče „vědomě“. Celý proces se řídí karmickými zákony a opakuje se až do té doby, než duše dosáhne blaženého stavu Nirvány. Ta je nejvyšším duchovním cílem, kterého lze dosáhnout, v tomto stavu se naše duše zbaví všech strachů, nic nás nebude trápit a vykoupí se z koloběhu znovuzrození. Reinkarnace je tedy naší další šancí, abychom Nirvány dosáhli. Je důležité také zmínit, že naše duše si nese karmu z předchozích životů, vyvíjí se a dospívá. Nirvány dosahuje ve stavu, kdy se stala dokonalou.

Mohlo by se vám líbit

Čtyři znamení zvěrokruhu, které srpnové novoluní zasáhne plnou silou. Patříte mezi vyvolené?

8. srpna, v den Lví brány, proběhne letos ve stejnou dobu novoluní ve Lvu. Zde si můžete přečíst, která znamení zvěrokruhu zasáhne tato magická moc. Jsou tentokrát dokonce čtyři, tedy šance, že jste mezi nimi se zvyšují!
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Jako voda a oheň: Hodíte se k sobě s partnerem na základě toho, k jakému živlu náleží vaše znamení zvěrokruhu?

Každé z 12 znamení zvěrokruhu náleží k jednomu ze čtyř živlů: zemi, vzduchu, ohni či vodě. Pro partnerský vztah je to důležité z hlediska kompatibility, nebudeme si nalhávat, že si všechna znamení rozumí stejně. Hodíte se ke svému partnerovi na základě elementů, které vám náleží?
svetzeny.cz