Přejít k hlavnímu obsahu

Zázračný příběh reinkarnace uznávané egyptoložky Dorothy Eady: Tvrdila, že byla egyptskou kněžkou a milenkou Setiho I.

Info ikona
Dorothy Eady

Pokud věříte na minulé životy, tak vás zajisté uchvátí příběh Dorothy Eady. Tvrdila, že byla v minulém životě egyptskou kněžkou a milenkou Setiho I. Proslavila se svým přínosem egyptologii a její výzkumné práce přitáhly značnou pozornost odborné i laické veřejnosti. 

Zajímavý příběh Dorothy Eadyové, známé egyptoložky 20. století. Celý život tvrdila, že je převtělením kněžky Isidina kultu – a zdálo se, že to dokládá důvěrnými znalostmi. Znala dokonce i detaily, které nikdy nebyly zveřejněny.

Nehoda z dětství, kterou vše začalo

Dorothy se narodila v Londýně v roce 1904 irským rodičům a její pozoruhodný příběh začal už ve třech letech. Tehdy ve svém domě spadla na hlavu ze schodů a upadla do bezvědomí. Utrpěla vzácné poranění mozku tzv. syndrom cizího přízvuku. Změnilo se její chování, stále mluvila o tom, že se chce vrátit domů. Asi rok po nehodě jí vzali rodiče na egyptskou výstavu do Britského muzea. Při bloudění mezi artefakty najednou ukázala na jednu fotografii a zvolala: „Tam je můj domov!“. Na obrázku byl chrám Setiho I., který byl otcem Ramsese Velikého. Dítě úpěnlivě trvalo na tom, že kdysi žilo právě v této budově, ale pak si všimlo, že místu chybí stromy a zahrady. Její znalosti byly na tak malé dítě neuvěřitelné. Bylo zřejmé, že se dívka na daném místě cítila dobře.

Ohromující příběh Shanti Devi: Indická holčička, která si údajně pamatovala detaily ze svého předchozího života

svetzeny.cz

Láska k Egyptu

Když však dívka vyrostla, začala exponáty v muzeu navštěvovat tak často, jak jen mohla. V jednu chvíli upoutala pozornost významného egyptologa E. A. Wallace Budgeho, který ji povzbudil, aby se naučila porozumět hieroglyfům. Její dospívání bylo neklidné. Dívčí škola, kterou navštěvovala, ji vyloučila poté, co odmítala zpívat hymnu, která vybízí Boha, aby proklel svrchované Egypťany s tmavou pletí. Dokonce se říká, že před odchodem ze třídy hodila po učitelce hymnus.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Milenkou faraona

Její posedlost starým Egyptem se s dospíváním jen prohlubovala. Ve čtrnácti letech začala popisovat svůj sexuální vztah se Setim I. Tvrdila, že byla jeho milenkou v předchozím životě, a dokonce popisovala vize nočních návštěv, při nichž k její posteli přicházela jeho mumie a strhávala z ní noční košili. Dívka však nebyla těmito nočními halucinacemi vyděšená, ale naopak jimi byla hluboce posedlá. Její rodiče byli v koncích a posílali ji do jednoho sanatoria za druhým. Nic nepomáhalo. Dívka se prostě odmítala vzdát svého přesvědčení. V šestnácti letech nakonec nadobro odešla ze školy.

Dorothy tvrdila, že je reinkarnací dívky jménem Bentreshyt, a popsala, že byla ve třech letech opuštěna a poté vychována v chrámu Setiho I. v Abydosu – právě v té budově, na kterou jako čtyřletá ukazovala. Vyprávěla, že se s faraonem setkala v chrámových zahradách, když sloužila jako Isidina kněžka. Ztráta panenství Isidiny kněžky však byla hrdelním zločinem. Poté, co Bentreysh otěhotněla se Setiho dítětem, bylo nařízeno, aby stanula před soudem. Místo toho se rozhodla zemřít vlastní rukou, tak to alespoň Dorothy popsala.

Jak stará je vaše duše? Prozradí to váš měsíc narození!

svetzeny.cz

Stěhování do Káhiry

Další klíčová fáze nastala v jejích 27 letech, kdy začala psát pro egyptský časopis v Londýně. Zde se seznámila s Emamem Abdel Meguidem, za kterého se nakonec provdala. Přestěhovali se do Egypta v Káhiře a svému manželovi porodila syna. Dala mu jméno Sety po svém dávno ztraceném milenci faraonovi a sama přijala přezdívku Omm Sety, což arabsky znamená matka Setyho. Nakonec se s manželem rozvedla, ale v Egyptě zůstala a psala články, eseje, monografie a vytvářela kresby hieroglyfů.

Přesvědčivý příběh

Po 19 letech, které prožila v Káhiře se přestěhovala do Abydosu. Nachází se zde právě chrám Setiho I., kde se údajně s faraonem setkávala. Její život a práce byly zachyceny v mnoha dokumentárních filmech, článcích a životopisech. Pravdou je, že New York Times označil její příběh za jeden z nejzajímavějších a nejpřesvědčivějších zaznamenaných případů reinkarnace v současném západním světě. Dorothy zemřela v roce 1981 ve věku 77 let a byla pohřbena právě v Abydosu.

Zdroj článku