Přejít k hlavnímu obsahu

3 tvrzení, jimiž muži balamutí milenky

Poměr s milenkou je pro muže do určité fáze vzrušující a zábavný. Jenže i tu nepřítulnější ženu je potřeba udržovat naučenými frázemi a falešnými sliby. Buď by mohla ztratit zájem, nebo by naopak začala dělat problémy v rodině jinak spokojeného muže a snažila se vydobývat si svoje práva. Které lži muži milenkám říkají, a ty jim je rády věří?

Když na současného francouzského prezidenta nedávno prasklo, že má milenku, pobouřilo to víc obyvatelstvo jiných zemí než Francouze samotné (naše média o tom referovala jako o události srovnatelné s třetí světovou válkou). Francouzské občany na záležitosti rozhněvalo především to, že na kompromitující fotce jede Hollande na mopedu italské výroby – jak to, že když vyrazí milence pro croissanty k snídani, nepoužije moped značky Peugeot?! Ostatně milenky měli i jeho předchůdci – Sarkozy, Chirac i Mitterrand. Francouzi zkrátka na tom, že má ženatý muž „přítelkyni“, neshledávají nic špatného, spíš naopak. Je to prostě věc názoru, takže absolutní morální odsouzení „institutu“ milenky není na místě. Mnozí psychologové i sexuologové se ostatně přiklánějí k tomu, že „třetí do páru“ může být do určité míry přínosem. Jenže milenky je potřeba udržovat v permanetní naději. ČÍm jim muži motají hlavy, a udržují si jejich zájem?

3 tvrzení, jimiž muži balamutí milenky:

Nepotřebujeme glejt

Argumentem „k naší lásce přece nepotřebujeme rozvodový rozsudek a nový oddací list“ se zabijí dvě mouchy jednou ranou. Za prvé tím muž naznačí, že láska k milence je něco neobyčejného, a za druhé apeluje na to, jak je ONA (na rozdíl od manželky) svobodomyslná, osobitá, velkorysá...

S manželkou jsme jen přátelé

Když muž milence dojemně vylíčí, jak je mu manželky líto (je ošklivá, nemocná...), vezme ji to za srdce. Dodá-li, že s tou ubožačkou samozřejmě nespí a jsou pouze přátelé, má vyhráno. Ale nedejbože, aby milenka náhodou zjistila, že manželka je sexy čtyřicátnice s šarmem, nebo aby dotyčný tu svou „jen kamarádku“ přivedl do jiného stavu. 

Musíme počkat

Ve vztahu k milenkám jsou pánové „Slibotechna, společnost s ručením neomezeným“. Než vysvětlovat, proč nechtějí rozvod, raději slíbí, že bude. Má to však háček: rozvedou se, AŽ... Až děti povyrostou, až odmaturují, až syn odpromuje, až se dcera vdá, až dostaví dům, až... A přebornice v trpělivosti tak dokážou v ponižující roli milenky vydržet léta (a „až“ zjistí, že to bylo na nic, budou mít tu nejzajímavější část života za sebou).