Přejít k hlavnímu obsahu

Co vidíte na obrázku jako první? Optická iluze odhalí skryté vlastnosti vaší osobnosti i to, jak funguje váš mozek

Mnoho psychologů používá optické iluze k testování osobnosti a vlastnosti jedince. Iluze nám ukazují, jak mohou oklamat naši mysl i oči. Co vidíte na obrázku jako první? Vyzkoušejte si dnešní test a odhalte svou osobnost.

Optické iluze údajně mohou odhalit skryté aspekty vaší osobnosti v závislosti na tom, jak si obraz vyložíte. Mnohé iluze jsou zjednodušené a skládají se ze dvou obrazů, z nichž každý má jiný význam. Někteří lidé jsou schopni rozpoznat pouze jeden z obrazů, zatímco jiní dokáží mezi oběma obrazy snadno přepínat. Výzkumy naznačují, že čím rychleji dokážete přepínat mezi různými obrazy, tím rychleji pracuje váš mozek.

Optické klamy, které vás ošálí

Optický klam, jinak známý jako optická iluze je nesprávné nebo matoucí vnímání reality. Většina optických klamů je postavená na matení lidského mozku barvou či tvarem. Oko tedy snímá nějaký obrázek, ale mozek to vnímá jinak. Existují optické iluze, které vám sice dávají smysl, ale mozek je bude tvrdošíjně odmítat. Jednoduše řečeno, váš mozek tyto informace pouze nepřijímá, vytváří vaše vnímání světa. To znamená, že někdy váš mozek doplňuje mezery, když jsou informace neúplné, nebo vytváří obraz, který není.

Mohlo by se vám líbit

Chuck Norris je nesmrtelný stejně jako vtipy o něm: Stáhl se do ústraní a v 82 letech vypadá nezvykle ve formě

Muž, mýtus, legenda: Chuck Norris překonal na počátku 21. století status tradiční celebrity a stal se online legendou. Pamatujete si, když jste už ani nemohli slyšet vtip o Chucku Norrisovi a o jeho nadpozemské síle a fyzické zdatnosti? My ano. Podívejte se, jak legenda nyní vypadá a kolik je její čisté jmění!
svetzeny.cz

Proč k tomu dochází? Odpověď naleznete v evoluci. Přežití závisí na rychlých reakcích. Váš mozek se vyvinul tak, aby pracoval rychle a poskládal dohromady všechny kousky a útržky, které se mu podaří získat a zbytek se snažil co nejlépe domyslet. Chcete důkaz toho, jakou práci váš mozek odvádí v zákulisí? Zaměřte se na náš optický test.

Co vidíte na obrázku?

Info ikona
Co vidíte na obrázku?

Obrázek skrývá 4 různé obrazce. Který vidíte jako první? Pokud uvidíte všechna skrytá zvířata na druhý pohled, patříte mezi bystré jedince. Podle toho, jakou hemisféru máte dominantní, se mohou odvíjet vaše vlastnosti a způsob přemýšlení. Jedinci s levou dominantní hemisférou jsou údajně logicky a pragmaticky smýšlející, zatímco lidé s pravou dominantní hemisférou se řadí spíše mezi kreativní snílky.

Strom

Mnoho lidí jako první uvidí právě strom, který je na obrázku největším prvkem. Tito lidé jsou velmi rozumní a logičtí ve svém přístupu, ale mají i pozitivní myšlení. Nejsou příliš velcí snílci, což jim často brání v rozletu. Jejich dominantní hemisféra je levá.

Gorila

Pokud jste si všimli gorily jako první, tak patříte mezi kriticky smýšlející osoby, neradi plýtváte svým časem a neustále musíte něco dělat. Patříte mezi inteligentní jedince, nicméně vám schází větší dávka empatie nebo soucitu. Také vaše dominantní hemisféra je právě ta levá.

Lev

Viděli jste nejdříve lva než cokoliv jiného? Pak jdete za svými sny jako nikdo jiný! Lidé, kteří si všímají lva, mají divokou stránku své povahy, která je odlišuje od ostatních z hlediska citlivosti. Tito vysoce odhodlaní lidé bezpochyby tvrdě pracují. Nevýhodou jejich povahy je, že jsou schopní pro své sny obětovat cokoliv. Vaše dominantní hemisféra je bezesporu pravá.

Ryby

Nejmenším prvkem v obrazci jsou právě ryby, v případě, že jste je zahlédli jako první, patříte mezi opravdu výjimečné jedince a vaše dominantní hemisféra je pravá. Ti, kteří vidí ryby na první pohled, jsou velmi opatrní ve vztazích, které udržují. Nemají rádi, když se někdo chová nespravedlivě. Jsou velmi energičtí, mají smysl pro spravedlivost, ale jsou také velmi líní.

Mohlo by se vám líbit

Krevní skupina: Zjistěte, jaká je vaše osobnost, ale i logická a emoční inteligence podle japonské teorie Ketsueki-gata

Někteří lidé věří, že na charakterové rysy má vliv hodina narození, horoskop nebo třeba i krevní skupina. Tato teorie má své kořeny v Japonsku, kde na to hodně dají. Mohou se vás na to, jakou máte krevní skupinu zeptat ve fitness, u kadeřnice nebo třeba na úřadě.
svetzeny.cz

Druhý optický test

Info ikona
Vidíte jablko nebo tváře?

Jablko

Pokud jste jako první viděli na obrázku jablko, tedy ohryzek, znamená to, že jste šťastní a spokojení s tím, co v životě právě děláte. Jste v životě vyrovnaní a stejnou energii přenášíte i na ostatní. Patříte mezi jedince, kteří mají dominantní pravou hemisféru, což vás řadí mezi kreativní snílky.

Dva lidé

Pokud jste jako první zahlédli dvě tváře, které se na sebe dívají, pak v životě dáváte přednost vztahům, ale možná právě procházíte obdobím nejistoty. Nad vším dokážete lehce a logicky uvažovat a nedělá vám problém mluvit s lidmi. Vaše dominantní hemisféra je levá.

Zdroj: bustle, timeofindia, mindvalley, verywellmind

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku