Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vysoká je vaše emoční inteligence: Krátký test vám to pomůže zhodnotit

Víte jaká je vaše úroveň emoční inteligence? Zkuste náš test emoční inteligence a zjistěte, jak si stojíte. Zlepšete své schopnosti jednat s lidmi.

Emoční inteligence je určitá schopnost porozumět vlastním emocím, využívat je a řídit je pozitivním způsobem, abyste se zbavili stresu, efektivně komunikovali, vcítili se do druhých, překonávali výzvy a zmírňovali konflikty. Jak jste tedy emočně inteligentní a jak se můžete dále rozvíjet? To zjistíte podle dnešního testu.

Mohlo by se vám líbit

Tato 4 znamení zvěrokruhu přechytračí každého: Jakou výjimečnou inteligencí oplývají a jste mezi nimi i vy?

Tipnete si, která 4 znamení zvěrokruhu jsou tak výjimečně inteligentní, že přechytračí všechny ostatní? Možná vás překvapí, která z nich to jsou, do jednoho tichého a nenápadného znamení byste to nikdy neřekli. Každé z těchto 4 znamení oplývá jiným typem inteligence, díky kterému je schopné přelstít ostatní. Jste také mezi nimi?
svetzeny.cz

Jednoduchý test ANO/NE

Jak jste emočně inteligentní? Na jednotlivá tvrzení neexistují správné nebo špatné odpovědi. Na otázky odpovídejte pouze ANO nebo NE, potom si sečtěte, kolikrát jste odpověděli ANO a vyhodnoťte.

 

Otázky:

1. Dokážu rozpoznat své emoce, když je právě prožívám a umím s nimi pracovat.

2. Přátelé o mě říkají, že jsem dobrý posluchač.

3. Znám dobře své silné a slabé stránky.

4. Nevyhledávám konflikty, ale umím řešit problémy.

5. Vím, jak se uklidnit, když cítím úzkost nebo rozrušení.

6. Není pro mě obtížné číst emoce druhých lidí.

7. Nemám potíže s navazováním vztahů s druhými lidmi.

8. Baví mě organizovat různé akce a oslavy.

9. Než začnu jednat, tak o tom přemýšlím.

10. Mám pozitivní přístup k životu.

11. Pokud se situace nevyvíjí podle mých představ, dokážu se přizpůsobit.

12. Umím se velmi dobře ovládat a nenechám se vytočit.

13. Dokážu kvalitně pracovat i pod stresem.

14. Když mám špatnou náladu, vím, jak ji rychle zlepšit.

15. Mám silné a přátelské vztahy s ostatními lidmi.

Mohlo by se vám líbit

Emoční inteligence dítěte ovlivní jeho vztahy, úspěch i nemoci: Jak vychovat emocionálně inteligentní dítě?

Mnoho rodičů chce, aby jejich děti získávaly dobré známky a dostaly se na prestižní školy. Často se klade důraz na jejich inteligenci a vědomosti, ale často je opomíjen tzv. emocionální kvocient EQ. E moční inteligence je přitom neuvěřitelně prospěšná, ať už při zvládání stresu nebo efektivní komunikaci. Jak tedy můžete pomoct svému dítěti zvládnout umění emoční inteligence?
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Psychologický test: Vyberte si jednu ze zamilovaných dvojic na obrázku a zjistěte, co nejvíce potřebujete ke šťastnému vztahu

Chtěli byste zjistit, zda s partnerem mluvíte stejným jazykem lásky a co nejvíce potřebujete k šťastnému partnerskému vztahu? Právě pro vás je určen náš jednoduchý psychologický test. Stačí se jen zadívat na koláž složenou z pěti obrázků a vybrat si dvojici, která se vám zdá nejšťastnější.
svetzeny.cz

Vyhodnocení

 

0-5 krát ANO

Musíte více zapracovat na své emoční inteligenci. Možná zjistíte, že se cítíte zahlceni svými emocemi, zejména ve stresových situacích, nebo se vyhýbáte konfliktům, protože si myslíte, že vás budou trápit. Je také pravděpodobné, že je pro vás obtížné uklidnit se poté, co jste se cítili rozrušeni a můžete mít potíže s budováním pevných osobních i pracovních vztahů. Existuje spousta způsobů, jak si můžete vybudovat emoční inteligenci.

 

6-10 krát ANO

Vaše úroveň emoční inteligence je na dobré cestě. S některými kolegy máte pravděpodobně dobré vztahy, ale s jinými se vám může pracovat hůře. Průměrná úroveň empatie znamená, že jste schopni porozumět pocitům jiné osoby, ale máte problém s aktivním nasloucháním. Dobrou zprávou je, že máte skvělou příležitost své pracovní vztahy výrazně zlepšit.

 

11-15 krát ANO

Výborně! Jste emočně inteligentní člověk. Máte skvělé vztahy a pravděpodobně se na vás lidé obracejí s prosbou o radu. Když však tolik lidí obdivuje vaše schopnosti jednat s lidmi, snadno zapomínáte na své vlastní potřeby. Výzkumníci zjistili, že emočně inteligentní lidé mají často velký vůdčí potenciál. Realizujte tento potenciál tím, že budete hledat příležitosti, jak se ještě více zlepšit.

 

Zdroj: mindtools, psychology, mediu