Přejít k hlavnímu obsahu

Jak ženy manipulují s muži aneb kde se nacházejí hranice manipulace

Křehkost, bezbrannost a něžné jednání. Tak se většinou popisuje ženské pokolení, ale co když je žena v pozici úspěšné emoční manipulátorky? Do pozice manipulátora se může dostat muž i žena, ale záleží, jaké hranice je dobré nepřekračovat. Existuje tedy něco jako snesitelná míra jemné manipulace?

Manipulace je termín, který označuje snahu o působení na myšlení a chování druhé osoby či více osob. Rozlišuje se manipulace vědomá či nevědomá, ale tak či onak to poškozuje dalšího jedince. Lidé, kteří s ostatními manipulují, mají schopnost měnit i ovlivňovat myšlenky, emoce a především chování „oběti“, aby vše odpovídalo potřebám a touhám manipulátora.

Poučení z historie

Jednou z nejlépe zdokumentovaných manipulátorů starověké historie byla Kleopatra. Byla to velmi inteligentní žena a bylo o ní známo, že udělá cokoli, aby získala, co chce. Mnoho historiků dodnes diskutuje o tom, jak se Kleopatra dostala k moci, protože po sobě zanechala tak zajímavý odkaz. Naplno využívala svou bystrost, schopnosti a neodolatelné charisma, aby rozšířila svůj vliv.

Mohlo by se vám líbit

Jak poznáte, že máte doma manipulátora: lže, zastrašuje, vydírá nebo vás dokonce fyzicky trestá

Láska a vztahy jsou složitá věc, o to víc, když se chytnete na udičku manipulátorovi. Existují ale určité vzorce chování, které mohou pomoci tyto osoby odhalit.
svetzeny.cz

Ženská vs mužská energie

Rozdíl mezi mužskou a ženskou manipulací je velký, jelikož u žen je manipulace specifická právě pro citové vydírání, aby žena dosáhla toho, co chce. Jak už to, tak bývá, tak ženy dokáží odhalit slabosti muže a použít je proti něm. Schopný manipulátor umí rozehrát dokonalé divadlo, aby vás vtáhl do své hry a pracoval i s vašimi pocity. Vůbec vám přitom nedojde, že jde o manipulaci.

Ženy, které manipulují, nejčastěji používají fráze jako:

  • vzdala jsem se pro tebe…
  • obětovala jsem kvůli tobě…
  • pokud to neuděláš, tak…
  • jsem na to sama…
  • udělal jsi to špatně a já teď musím…

Na druhou stranu dokonce si leckdy ani manipulátoři neuvědomují, že jsou manipulativní a domnívají se, že pouze tímto strategickým chováním zlepšují svůj vztah.

Není manipulace jako manipulace

Ve vztazích se často dělají kompromisy a společné rozhodování, aby byli partneři spokojení. Muži však často nechápou, že jejich partnerky udělají nějakou (občas i nevinnou) manipulaci, která jim nijak neublíží.

Není žádná ostuda umět s muži komunikovat nebo jednat ve svůj prospěch, pokud tím nikomu neubližujete, ale manipulace bude stále jen manipulací. Jaká manipulace se děje v běžném životě a možná jste o tom ani nevěděli?

Mohlo by se vám líbit

Přitáhněte k sobě lásku: Naučte se zvýšit svoje emocionální a spirituální vibrace. Základem je vděčnost, ale například i odpuštění

Vibrace ovlivňují stav bytí, atmosféry nebo energetické kvality osoby, místa, myšlenky nebo věci. Dokonce i Albert Einstein prohlásil, že všechno v životě jsou vibrace. Určitě už jste slyšeli, že cokoliv nabídnete světu, se vám vrátí zpět. Zkuste vibrovat na vyšší úrovni a cítit se tak lehčí a více v pohodě. Přitáhnete k sobě štěstí a lásku.
svetzeny.cz

Fígle pro běžnou manipulaci

Nejčastější zbraní, jakou ženy k manipulaci používají je pláč. Muži mají slabost, když vidí ženy plakat. Je jim prostě nepříjemné vidět dívku v slzách a ani vlastně nevědí, jak nejlépe reagovat, takže se podvolí. Dobrým příkladem je například to, když ženu zastaví policajt a ona se rozpláče, aby nemusela platit pokutu. I když se jedná o úsměvnou situaci, stále je to manipulace.

Další fintu, kterou ženy využívají je předstírání, že potřebuje pomoci, muži totiž rádi pomáhají ženám v nesnázích. Neposledním bodem je manipulace skrze sex, když žena něco chce a pod záminkou sexu muž přistoupí. Pokud nic z toho nezabírá, přicházejí komplimenty, sliby, lži, popřípadě vyhrožování.

Dobré úmysly

Jen málokdo by věřil, že existuje i dobrá manipulace a dle odborníku je to právě tehdy, kdy je záměr rozvíjet druhého člověka v pozitivním slova smyslu, často označovaná jako bílá manipulace, spadá zde například výchova dětí.

Ženy ani muže nelze házet do jednoho pytle, ale ať už je manipulátor jakéhokoliv pohlaví, neměla by se dít, ať už nevinná manipulace či taková, která oběť psychicky týrá.

Zdroj: prezi, first class, herway