Přejít k hlavnímu obsahu

Víte, jak zvýšit vaši přitažlivost? Vyzkoušejte těchto 7 psychologických triků

Vzhled není všechno, to, co utváří vaši osobu atraktivní, je právě chování a sympatická osobnost. První dojem a celková přitažlivost osobnosti není nic těžkého. Musíte se jen držet pár základních pravidel a budete hned o něco sympatičtější a přitažlivější.

Když někoho poznáte, máte hned pocit, že je vám sympatický? Proč tomu tak je? Používá určitá gesta, usmívá se nebo je to prostě jen vaše spřízněná duše?

 

1. Zdravé sebevědomí a sebejistota

Nezaměňujte zdravé sebevědomí s arogancí. Sebejistota je něco, co působí jako magnet pro lidi, znejte svou hodnotu, nepouštějte se do hádek, ale nezapomínejte na své nedostatky a slabiny. Sebevědomý člověk o nich ví a také na nich pracuje. Na nic si nehrajte a nelžete svému okolí, snadno se vám to vymstí.

 

2. Chvalte ostatní, pokud se vám něco líbí

Přídavná jména, která používáte k popisu ostatních lidí, si lidé spojí s vaší osobností. Tento jev se nazývá spontánní přenos vlastností.

Podle Gretchen Rubinové, autorky knihy The Happiness Project: „Cokoli řeknete o druhých lidech, ovlivňuje to, jak vás lidé vidí". Pokud někoho jiného popíšete jako upřímného a laskavého, budou si lidé s těmito vlastnostmi spojovat i vás. Platí to i obráceně: pokud budete lidi za jejich zády neustále pomlouvat, začnou si vaši přátelé spojovat negativní vlastnosti s vámi.

 

3. Usmívejte se, jak jen to jde

Možná to zní jako zbytečná rada, ale usmíváte se na lidi, když se představujete nebo na to zapomínáte? Není tajemstvím, že úsměv je na ženě to nejpřitažlivější vůbec. Mnohé studie naznačují, že úsměv při prvním setkání pomáhá zajistit, že si vás lidé později zapamatují.

Vysoce inteligentní osoby mají společné tyto návyky. Kolik z nich děláte i vy?

Jaké jsou vaše denní návyky? Toužíte se posouvat dál nebo máte rádi své zajeté koleje? V dnešním článku se dozvíte, jaké návyky mají inteligentní lidé a jak tráví svůj běžný den.
svetzeny.cz

4. Buďte jedinečná a nekopírujte ostatní

Zachovejte si svou jedinečnost a nekopírujte ostatní: jejich gesta, slova ani styl. Jedině vlastním vkusem a osobností dokážete dobře zaujmout, až příliš se mluví o tom, že když člověk odhalí svou pravou tvář může to vést k izolaci či kritice. Na prvním místě musí mít rád člověk sám sebe, a právě tehdy bude pro ostatní jedince jedinečnou osobností.

 

5. Empatický přístup a skvělá komunikace

Dokážete se vcítit do druhého člověka a správně naslouchat? Zajímejte se o ostatní a předcházejte konfliktům. Emoční inteligence je určitá schopnost porozumět vlastním emocím, využívat je a řídit je pozitivním způsobem, abyste se zbavili stresu, efektivně komunikovali, vcítili se do druhých, překonávali výzvy a zmírňovali konflikty. 

 

6. Nezapomínejte na sílu řeči vašeho těla

Možná se usmíváte a dobře komunikujete, ale když budete mít založené ruce, nic moc vám to nepomůže. První dojem si o nás ostatní vytváří právě na základě řeči našeho těla. Udržujte oční kontakt a nedívejte se všude kolem sebe. Pokud půjdete na schůzku a budete mít zkřížené ruce i nohy, budete působit jako v obranné pozici. Naopak používejte různá slušná gesta, pohyby hlavou, pohlazení nebo úsměv.

 

7. Mějte něco, co je jen vaše

Máte něco, co vaši osobu definuje? Může to být speciální účes, výrazný šperk, nějaký kousek oblečenínebo doplněk. Prostě něco, co je jen vaše a podle toho vás budou lidé poznávat. Nosíte třeba retro brýle, máte vždy nějakou knihu u sebe nebo si vážete stejný šátek na různé kabelky? Může to být cokoliv. Najděte si něco, co je jen vaše a bude to v průměrnosti krásně vynikat.

Naučte se získat a ovlinit téměř každého: Jak komunikovat, aby vás lidé poslouchali?

Schopnost jednat s lidmi je základem úspěchu nejen v pracovní, ale i osobní sféře. V dnešní době jde o ceněnou emoční inteligenci, kterou se každý může naučit.
svetzeny.cz

Zdroj: sciencalert, pronaladu