Přejít k hlavnímu obsahu

Vysoce inteligentní osoby mají společné tyto návyky. Kolik z nich děláte i vy?

Jaké jsou vaše denní návyky? Toužíte se posouvat dál nebo máte rádi své zajeté koleje? V dnešním článku se dozvíte, jaké návyky mají inteligentní lidé a jak tráví svůj běžný den.

Zaměřte se na věci, které emocionálně a duševně stabilní lidé dělají každý den a které byste měli dělat i vy. Být chytrý není jen o knihách, známkách ve škole a akademických znalostech. Většinou je člověk považován za chytrého pro svou finanční bystrost a emoční inteligenci, kterou projevuje v běžném životě. Přestaňte se soustředit na své IQ nebo na to, kolik jste přečetli knih, a začněte se soustředit na vědomé rozhodování, které vychází z moudrosti získané v průběhu let.

Jedno společné spojuje všechny inteligentní osoby

Nejgeniálnější mozky v dějinách lidstva mají jedno společné, a není to jen jejich kreativita a inteligence. O kom je například řeč? Sigmund Freud, Benjamin Franklin nebo Immanuel Kant si naplánovali svůj život podle svých hodnot a jedinečných potřeb. Tito lidé, kteří překonávají očekávání a vytvářejí trvalé změny ve světě, se naučili ovládat svou produktivitu.

15 každodenních návyků nejinteligentnějších lidí:

 1. Vždy ovládají své emoce

Jednou z charakteristických vlastností chytrých lidí je, že ovládají své pocity a emoce. To neznamená, že by něco necítili, ale nenechávají se ovládat a řídit svými emocemi.

 1. Mají plán, kterého se drží

Inteligentní lidí vědí, že čas je drahocenná věc, proto mají svůj plán na celý den, měsíc i několik let dopředu. Plánování a plnění cílů je posouvá dál k růstu a úspěchu.

 1. Upřednostňují dobrý spánek

Nejinteligentnější lidé si uvědomují důležitost spánku pro udržení vysoké úrovně fyzické a duševní energie během dne. Spí proto v průměru 7-8 hodin denně.

Mohlo by se vám líbit

Superúplněk 14. června bude magický. Všechna znamení se mají na co těšit, ovšem Blíženci vyhráli na plné čáře

Červen 2022 má ve svém středu astrologický vrchol: 14. června bude na obloze superúplněk - a způsobí velkou senzaci s jedním znamením zvěrokruhu!
svetzeny.cz
 1. Čtou hodně knih a skvěle komunikují

Čtením knih nejen procvičují svůj mozek, ale také si doplňují svou slovní zásobu. Inteligentní lidé navíc umí skvěle komunikovat, jedno je propojené s druhým.

 1. Nebojí se dělat chyby

Chybovat je lidské a každá chyba vás posouvá dál. Když budete riskovat a dělat chyby, je to určitě lepší cesta růstu než se plahočit stejnou rutinou.

 1. Vždy kladou otázky

Chytrost není jen o tom, vědět vše, ale ptát se a zajímat se o další témata, ale i lidi ve vašem okolí. Chytří lidé často pokládají otázky a nemluví pouze o sobě.

 1. Vědí, kdy mají odpočívat

Každý člověk ví, že odpočinek je důležitý jak po fyzické stránce, ale i po psychické. Nejspíš toho moc neuděláte, když budete každý den unavení z práce a padnete vysílením do postele.

 1. Vstávají brzy ráno

I když se to nemusí týkat některých umělců a kreativně smýšlejících lidí, tak většina inteligentních lidí rádi vstávají brzy ráno, aby na vše potřebné měli dostatek času.

 1. Zkoušejí různé cesty učení

Učení je růst, který je k životě nutný. Ať už se jedná o školy, další vzdělání, kurzy, knihy nebo semináře. Inteligentní lidé vědí, že je nutné posouvat své znalosti dál a nezakrnět.

 1. Denně cvičí nebo meditují

Benefity pohybu jsou známy všem, ale ne každý to dodržuje. Inteligentní lidé si dopřávají alespoň hodinovou procházku denně, jemné protažení nebo meditaci.

Mohlo by se vám líbit

Psychologický test: Odpovězte na otázky a zjistěte, zda netrpíte depresí pomocí Beckovy stupnice

Deprese je závažné duševní onemocnění, které může v krajním případě skončit i smrtí. Podepisuje se dlouhodobě nejen na lidské psychice, ale i těle. Pokud se tedy necítíte psychicky dobře, nikdy byste neměli svůj stav podceňovat. K rozeznání deprese od smutku vám může pomoci tzv. Beckova stupnice, což je soubor 21 otázek, který vytvořil americký psychiatr Aaron T. Beck.
svetzeny.cz
 1. Maximalizují svou největší produktivitu

Nejproduktivnější hodiny jsou ráno a dopoledne, to není žádným tajemstvím, proto se snažte dávat vaše nejtěžší úkoly během dne na dopolední hodiny.

 1. Mají dvojí úhel pohledu

Není nic omezujícího než tunelové vidění, které dokáže nadělat pořádnou neplechu. I když každý člověk vidí většinou jen tu svou pravdu, chytří lidé vědí, že je nutné se na věc dívat z vícero úhlů pohledu.

 1. Vymýšlejí nové způsoby na staré věci

Být inovativní znamená, že kreativita je důležitější než strach z omylu. I ve věcech, které děláte každý den, můžete být vynalézaví a experimentovat.

 1. Šetří a investují své peníze

Inteligentní lidé vědí, že šetření, a především investování peněz se jim vyplatí. Neutrácejí peníze za hlouposti a na vše mají připravený finanční plán.

 1. Dělají věci, kterých se bojí

Inteligentní lidé vědí, že když se postavíte svému strachu, budete odvážnější, chytřejší a lépe odoláte tomu, co vám život připraví.

Zdroj: autorský článek