Přejít k hlavnímu obsahu

10 tipů pro větší pohodlí v životě

Info ikona

Nedopusťte, aby vám starosti, hádky a špatné nálady braly energii. S těmito typy se můžete snadno zbavit vašeho splínu.

1. Důležité vztahy na prvním místě

Vztahy jsou jako zahrada: je třeba o ni pečovat a věnovat jí pozornost. Pečlivě si zkontrolujte, které z vašich vazeb byste v současné době měli věnovat pozornost. Je to váš partner? Nejlepší přítelkyně? Nezanedbávejte své okolí v hektice každodenního života. I malé akce, jako je spontánní telefonní hovor, sms nebo krátké posezení v kavárně, dokáží divy a vaše vztahy budou opět rozkvétat.

2. Vytvořte si řád

Třídění a čištění může být mnohem víc než jen práce. Pokud si uklidíte ve svém okolí, pocítíte klid i uvnitř sebe. Věci, které nechcete, rozdejte kamarádkám nebo známým a udělejte jim tak radost. Zkuste se do úklidu pustit ještě pečlivěji a vyřešte nadbytečné věci z minulosti. Stejně jim neutečete. Možná se vám zdá, že na nějaké resty dokážete zapomenout, ale v podvědomí vás hlodají stále. Vyřešte je a uvidíte, jak se vám uleví.

3. Vyzdvihujte dobré stránky

Mluvte o druhých pozitivně. Všímejte se pozitivních a hezkých věcí na sobě i okolí.

4. Řekněte ano

Všichni známe film Yes Man a přesně na toho bychom si čas od času měli zahrát i my v běžném životě. Často máme v životě mnoho možností a návrhů, kterým se bráníme. Zkuste jednou vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušejte něco nového. Nepřemýšlejte ani nad volbami svých rozhodnutí. V hlavě se nám objeví myšlenky: Byl můj výběr správný? Je lepší? Ulevte sobě a řekněte si: „Stojím si za svým!“.

5. Houpejte se

Zní to jako bláznivý nápad, ale skvěle fungující. Jemné houpání, například v houpacím křesle nebo síti, má uklidňující a relaxační účinky.

6. Smích léčí

Pusťte si oblíbené video, vtipný stand up nebo film a odložte telefon. Soustřeďte se na danou aktivitu a neutíkejte do světa sociálních sítí. Nic lepšího než přítomný moment stejně není.

7. Dobrý pocit je alfa a omega

Cítit se dobře je jednoduše základ. Kdy se ve svém těle cítíte nejlépe? Při vycházce v lese, sprchování, sexu nebo když se na sebe díváte do zrcadla? Dělejte častěji činnosti, které ve vás vyvolávají dobrý pocit.

8. Sdílejte

Může se stát, že některé naše vztahy nebo kontakty udržujeme ze zvyku. Nedělají nám radost, necítíme se komfortně a neplní žádnou funkci. Zkuste na vztahu zapracovat, pokud se zadaří, „cena za vztah“ vzroste, pokud ne, je čas jít dál.

9. Doteky, doteky, doteky

Dotýkat se je dobré. U žen, které častěji objímají svého partnera, se hladina hormonu oxytocinu zvyšuje, což je důležité pro snížení stresu.

10. Přírodopisné dokumenty

Dokumentární filmy o přírodě rozeznívají každodenní potíže. Nechte se unést krajinou a úchvatnými zvířaty a dovolte si na chvíli zapomenout na starosti všedního dne.

ČTĚTE TAKÉ:

KLIDNĚ BUĎTE SOBECKÁ
DŮVĚŘUJTE SAMA SOBĚ
3 BLESKOVÉ TRIKY PRO LEPŠÍ SOUSTŘEDĚNÍ