Přejít k hlavnímu obsahu

Věci, které přináší do vašeho domova negativní energii: Raději je ihned vyhoďte

Některé věci mohou přinášet negativní energii do našich domovů. Alespoň podle feng-šuej, tradiční čínské filozofie, která zdůrazňuje význam harmonie a rovnováhy v prostředí kolem nás. Podle něj mohou určité věci v domácnosti přitahovat negativní, až mrtvou energii a ovlivňovat tak váš život. Přečtěte si, které věci byste měli raději ze svého domova odnést, nebo je rovnou vyhodit. Hlavní totiž je, abyste se doma cítili bezpečně a šťastně.

Houpací křeslo je pozvánkou pro zlé duchy

Houpací křeslo může být skvělým prostředkem k relaxaci, ale podle feng-šuej může také přinášet negativní energii do vaší domácnosti. Tento názor pochází z víry, že prázdné houpací křeslo je pozvánkou pro zlé duchy. Není nějak zvlášť neobvyklé, že lidé cítí, že v houpacím křesle sedí něco neviditelného nebo se křeslo občas samo od sebe rozhoupe. Z tohoto důvodu doporučuje feng-šuej buď umístit houpací křeslo na místo, kde se v domě příliš nezdržujete, nebo zkuste na houpací křeslo umístit třeba velkého plyšového medvěda. Pokud vám však houpací křeslo způsobuje negativní pocity, raději ho prodejte.

Rozbité hodiny a starý kalendář symbolizují nepořádek a chaos

Rozbité hodiny a kalendáře schované z minulých let jsou považovány za symboly nepořádku a chaosu ve vašem domě. Podle feng-šuej navíc představují riziko, že se budete cítit ztraceni a uvíznete na své životní cestě. Nástroje k měření času a dnů by měly být vždy aktuální a funkční, aby se zajistilo, že budete moci efektivně plánovat a organizovat svůj život. Oprava nebo výměna rozbitých hodin a pěkný nový kalendář mohou obnovit harmonii ve vašem domě a posunout vás dál.

Kaktusy jsou magnetem na špatné vibrace a konflikty

Kaktusy jsou podle feng-šuej považovány za magnet na špatné vibrace a přitahují konflikty do vztahů. Jejich ostré trny jsou vnímány jako negativní energie, která může způsobit nepokoj a rozepře mezi lidmi. Pokud máte kaktusy v domě, přesuňte je na místo, kde se zdržujete nejméně. Naopak je nikdy nenechávejte v místnosti, kde dochází k hádkám a konfliktům nejčastěji.

5 znamení, která budou mít v roce 2024 smůlu. Patří sem i to vaše?

Nový rok se blíží a s ním i nové zážitky a prožitky. Určitě vás zajímá, jaký bude příští rok? Bude ve znamení dobrých zpráv a dobrých událostí? Nebo vás naopak nečeká nic moc dobrého a budou se na vás řítit jen problémy? To je ve hvězdách. Astrologie umí předpovědět, jaký bude příští rok. Bude mít smůlu právě vaše znamení?
svetzeny.cz

Uschlé rostliny a vycpaná zvířata přitahují mrtvou energii

Uschlé rostliny a vycpaná zvířata jsou považovány za nositele negativní, ponuré a mrtvé energie. Tyto prvky v sobě mohou udržovat negativní emoce a ničit harmonii domova. Feng-šuej radí řádně pečovat o rostliny v domě, aby nezvadly nebo zcela neuschly. Můžete zvážit i živé rostliny, které však nezapomeňte včas měnit. Vycpaná zvířata či různé kůže a kožešiny raději přesuňte třeba na chatu a do svého domova dejte pozitivní dekorace, ze kterých sálá život.

Zelená barva stěn je považována za zlé znamení

Zelená barva na stěně je spojována s negativní energií kvůli ponuré minulosti. Její původní výroba v 18. století totiž zahrnovala použití jedovatých chemických sloučenin s arzenem, což mělo za následek několik otrav, které někdy končily i smrtí. I když moderní zelené barvy jsou bezpečné, tato historie zanechala zelené barvě špatnou pověst. Zelená stěna je proto mnohými lidmi dosud považována za zlé znamení, což může mít negativní vliv na celkovou atmosféru v domě. Feng-šuej doporučuje používat zelenou barvu opatrně a s rozvahou.

Jaké emoce podle Ájurvédy napadají orgány a které potraviny vám mohou pomoci?

Ájurvéda je tradiční indický systém léčby, který se zaměřuje na udržení harmonie mezi tělem, myslí a duší. Jedním z hlavních konceptů této starověké léčebné metody je propojení emocí s orgány v těle. Podle ájurvédského učení totiž mohou negativní emocionální stavy a stres ovlivnit konkrétní orgány v těle a způsobit tak nerovnováhu, která může vyústit až v závažné zdravotní potíže. Přečtete si, jaké emoce ovlivňují konkrétní orgány a jaké potraviny vám pomohou negativní emoce vyrovnat.
svetzeny.cz
Zdroj článku