Přejít k hlavnímu obsahu

Energie v domě: Škodí vám rozbité hodiny nebo starý kalendář. Které věci byste si měli ponechat a které raději vyhodit?

Nejen podle feng-šuej, ale i dalších kulturních tradic v sobě věci ukrývají pozitivní či negativní energii, kterou následně vyzařují do okolí. Pokud máte v domácnosti mnoho věcí s ukrytou negativní energií, může vás pak pronásledovat smůla na každém kroku. Podívejte se na předměty, které je dobré mít doma a které je naopak dobré co nejdříve z domova odstranit.

Horoskop 2023: Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu? Býci mění priority, Střelce čekají hádky s vedením

Jak se bude vyvíjet ekonomická situace nejen v České republice je pro mnohé ve hvězdách a možná právě tam můžete hledat odpovědi. Máte strach o svou práci nebo vás čeká nová výzva v podobě podnikání? Přečtěte si svůj horoskop na nadcházející rok.
svetzeny.cz
Info ikona
Krystaly

Věci s pozitivní energií

Květiny a rostliny okamžitě zlepšují náladu a přinášejí do vašeho domova kousek přírody. Vyzařují harmonickou energii, která prosvětlí každý váš den. Nemusí se jednat jen o živé rostliny, pozitivní účinek mají dokonce i květiny sušené. Pozor si však dejte na kaktusy, které jsou podle feng-šuej do domácnosti nevhodné. Rostliny s ostny nebo trny totiž prý přitahují špatné vibrace a přinášejí napětí do vašich vztahů. Jedinou výjimku tvoří růže, jelikož její květy tuto negativní energii trnů dokážou přebít. O vaše rostliny se nezapomeňte pečlivě starat, jelikož mrtvé rostliny jsou nejen na pohled nehezké, ale také se jejich někdejší pozitivní energie promění v silně negativní.

Léčivé krystaly jsou nádhernou dekorací a zároveň transformují energii celého vašeho domova. Je důležité zvolit takové krystaly, ke kterým přirozeně tíhnete. Zejména věnujte pozornost barvě krystalu, jelikož ta často vypovídá o energetické vibraci kamene. Dobrou volbou jsou například krystaly, které souvisí například s měsícem vašeho narození.

Solná lampa na rozdíl od umělého osvětlení nemá negativní dopad na vaše zdraví a spánkový cyklus. Vydává uklidňující a přirozenou záři, která vám pomůže se uvolnit a lépe usnout. Zlepšuje vaší energii a navíc se skvěle hodí prakticky do každé domácnosti.

Esenciální oleje jsou velmi účinným nástrojem pro odstranění negativní energie z vašeho domova a navíc oživí prostor krásnou vůní. Každý esenciální olej má své vlastnosti, vyberte si tedy takový, který vyhovuje vašim potřebám. K použití těchto olejů můžete využít i difuzér, který zároveň zvlhčí vzduch. Esenciální oleje zlepšují energetickou hladinu, snižují stres a pomáhají snižovat duševní únavu.

Horoskop zdraví na týden od 21. do 27. listopadu: Lvi mohou mít potíže se zažíváním, Střelcům hrozí přepracování

Sezóna Střelců je tady v celé své zářivé kráse! Pro většinu znamení přináší vlnu štěstí a pozitivní energie, která se projeví i na jejich zdraví. Hoďte na chvíli všechny starosti za hlavu a soustřeďte se sami na sebe. Přečtěte si svůj týdenní horoskop zdraví a zjistěte, na co byste si ohledně vaší fyzické či psychické kondice měli dávat pozor.
svetzeny.cz
Info ikona
Houpací křeslo

Věci s negativní energií

Houpací křeslo je sice pohodlným kouskem nábytku, ale podle jedné irské legendy je prázdné houpací křeslo pozvánkou pro zlé duchy. Pokud doma křeslo máte a samo od sebe se houpe, je to prý znamením, že se ve vašem domě už nějaký zlý duch usadil!

Rozbité nebo zastavené hodiny znamenají podle feng-šuej nepořádek ve vaší domácnosti. Nástroje na měření času by navíc měly být vždy funkční, jinak prý riskujete uvíznutí na své životní cestě. Navíc pokud prý odbijí hodiny, které jsou rozbité, může to signalizovat příchod smrti do vaší domácnosti!

Starý kalendář z loňského nebo ještě dávnějšího roku visí v nejedné domácnosti. Přináší však prý stejnou smůlu jako rozbité hodiny. Podle feng-šuej navíc může zkrátit život, raději si tedy zkontrolujte domácnost a staré kalendáře pro jistotu vyhoďte a nahraďte novými.

Vycpaná zvířata jsou v dnešní době již poměrně atypickou dekorací, přesto se však najde pár domácností, kde visí vycpané zvíře jako trofej. Mrtvá zvířata v sobě však udržují silně negativní energii, a to i dokonce v případě, že jsou pouze vyobrazená na některé malbě!

Zdroj článku