Přejít k hlavnímu obsahu

Energie zrcadel může být dobrá i špatná: Uspořádejte si domov tak, aby k vám proudila jen ta pozitivní

Zrcadla jsou vstupními portály pro energie. O tom, jaký typ energie k vám bude proudit, rozhodujete vy. Záleží totiž na tom, jak zrcadla v domě rozmístíte. Naučte se to udělat tak, abyste si do života přitahovaly pozitivní věci a přestala se vám smůla lepit na paty.

Energie zrcadel může být dobrá i špatná

Zrcadla nejsou jen součást vybavení vaší domácnosti, jsou to vstupní portály, kterými může proudit energie. Ta může být dobrá i špatná. Jistě si vybavíte nějakou duchařskou historku spojenou se zrcadly. Zní možná zajímavě, naživo ve svém domě byste ale stíny a duchy v zrcadlech určitě vídat nechtěli. Jak na to, aby k vám domů proudila jen pozitivní energie?

Mohlo by se vám líbit

Moderátor pořadu Věřte, nevěřte: Začínal jako pohledný zloduch v telenovelách. Podívejte se, jak vypadá dnes

Moderátor pořadu Věřte, nevěřte utkvěl v paměti mnoha lidem. Jak herec Jonathan Frakes vypadá dnes? Zjistěte, jaká byla jeho cesta ke slávě. Začínal jako herec v telenovelách, což mu přineslo nejenom zkušenosti, ale i životní lásku.
svetzeny.cz

Uspořádejte si domov tak, aby k vám proudila jen ta pozitivní

Pomocníkem při organizaci domova zahrnující práci s energiemi může být tradiční čínské učení Feng-šuej. To se snaží o harmonizaci prostoru. Rozmístění zrcadel v domě je jeho podstatnou součástí. Příznivci této nauky věří, že když v tomto ohledu šlápnete vedle, může vám to přinést smůlu i snížit kvalitu života. Zároveň jsou přesvědčeni, že správně uspořádaná zrcadla v domě vám dopomohou k vyřešení problémů. Pojďme se podívat na hlavní zásady, dle kterých se musíte řídit, abyste si do života přitáhli pozitivní věci.

Začněme od vstupu do domu. Častou chybou, kterou lidé dělají, je umístění zrcadla hned naproti vstupním dveřím. Z hlediska praktičnosti to má logiku, ale z hlediska harmonizace energií je to velký přešlap. Vstupní dveře v nauce Feng-Šuej symbolizují nás, není tedy vhodné umístit naproti nim předmět, který je vstupním portálem pro energie i bytosti z jiných světů. Zkuste raději zrcadlo pověsit na zeď kolmo ke dveřím nebo alespoň na zadní stranu zrcadla nakreslete ochranný symbol. To samé platí i pro koupelnu, rozhodně nesmí být zrcadlo koupelnovým naproti dveřím. Rozhodně by zde však zrcadlo nemělo chybět, prý to přitahuje dobrou energii do sféry zdraví, ale musí se umístit na severní nebo východní stranu. Zrcadla v koupelně by měla být vždy dobře osvícená. Co se týče šatny, volte pokud možno velká zrcadla, přitahuje to pozitivní energii.

Info ikona
Zrcadla v jídelně

Velkým tématem je umístění zrcadel v ložnici. Často lidé věší zrcadlo nad postel, tam ale vůbec nepatří. Podvědomě vám totiž „krade“ pocit bezpečí. Rozhodně jej nedávejte ani naproti posteli, dle starých pověr by vám mohlo hrozit odcizení duše. Učení Feng-Šuej má za to, že pokud se těmto dvěma chybám vyhnete, bude se vám lépe spát. Co se týče dalších místností, rozhodně nedávejte zrcadlo do kuchyně – říká se, že by se zde kumulovala negativní energie. Smí však být v jídelně, dokonce to má přinášet blahobyt. Velký pozor na zrcadla v místnostech, kde přijímáte návštěvy – mohou pohltit jejich energii. Položte si tedy otázku, kdo k vám často zavítá. Jeho energie se vám v domě prostřednictvím zrcadla může usadit.

Mohlo by se vám líbit

Energie barev vašeho domova podle feng shui: Zjistěte významy jednotlivých barev a objevte sílu jejich použití

Správné použití barev podle feng shui dokáže s vaším domovem zázraky. Jde o prastaré čínské umění, které vás má naučit harmonizovat prostor pro správné proudění energie. Součástí tohoto umění je i rozlišovat význam barev, na které lidé reagují více či méně předvídatelnými způsoby. Feng shui posouvá používání barev na další úroveň, kdy každá z barev přináší do vašeho domova různou požadovanou energii k vytvoření harmonického domova.
svetzeny.cz

Tato zrcadla do domu nepatří

Dle Feng-Šuej jsou určité druhy zrcadel, které nemají ve vašem domě co pohledávat. Mohly by totiž přitáhnout neštěstí a negativní energii. Pozor na vypuklá zrcadla a také na ta, která jsou konkávní. Mnohem lepší je rovný povrch. Zcela se vyhněte rozbitým, oprýskaným a zakaleným zrcadlům. Odraz by měl být čistý a jasný. V žádném případě nepořizujte zrcadla, jejichž odraz je zkreslený. Výjimkou by snad mohla být jen vaše milovaná vintage zrcadla, která vyzařují dobrou energii.

Na tvaru záleží

Kromě umístění zrcadel prý záleží i na jejich tvaru. Kulatá zrcadla symbolizují kovový prvek, přináší do naších životů jasnost, přesnost a radost. Čtvercová či obdélníková zrcadla se pojí se zemitým elementem, značí stabilitu, uzemnění a péči o sebe. Trojúhelníková zrcadla symbolizují živel ohně, hodí se do místností, do kterých chcete přitáhnout vášeň, inspiraci a viditelnost.

Zdroj článku