Přejít k hlavnímu obsahu

Špatná energie v domě? Zbavte se jí pomocí krystalů, zrcadel či obyčejného čerstvého vzduchu

Info ikona
energie

Domov má být místem, kam se člověk rád vrací a kde se cítí v bezpečí. Není nic horšího, než když se cítíte špatně ve svém vlastním domově. Pokud je příčina vašich pocitů neznámá, možná za to může špatná energie, která vaším domovem proudí a přenáší negativitu i na vás. Podívejte se na jednoduché a účinné tipy, jak se jí zbavit.

Info ikona
Okno

Prvním krokem je správný vzduch

Nejprve ze všeho otevřete všechna okna a vytvořte pořádný průvan, aby procházel vzduch skrz, i kdyby byla venku zima. Čerstvý vzduch je základ spokojeného domova. Když už budete mít otevřená okna, vytřepejte si také polštáře a přikrývky. Poté zapalte trochu kadidla, které je spojené s duchovní a meditační praxí. Jeho kouř vytváří klidnou a vyrovnanou atmosféru. Pomoci vám také může vůně pomerančů, která připomíná úsměv a sluneční paprsky. Pár kapek organického esenciálního oleje zředěného s vodou vám pomůže vyčistit negativní energii, ale také vám to zvedne náladu. Místo pomerančů můžete také zkusit oblíbenou indiánskou techniku pro odstranění špatné energie, kterou je zapálení šalvěje a následné sfouknutí plamene. S kouřem se pohybujte od vchodových dveří po směru hodinových ručiček podél celého vašeho domova.

Info ikona
Nepořádek

Dejte věci do pořádku

Abyste odstranili špatnou energii z vašeho domova, musíte také dát vaše věci do pořádku. Znamená to, že je na čase opravit všechny věci, jejichž opravu jste dosud odkládali, jelikož rozbité věci přinášejí negativní energii do vašeho domova. Důležité je také udržovat pořádek, jelikož předměty si uchovávají spoustu energie a fyzicky, mentálně, emocionálně i duchovně blokují vaši cestu vpřed. Kromě toho nepořádek způsobuje únavu a stres. Pokud jste se zrovna nastěhovali do nového domova, nezapomeňte pečlivě vyčistit a otřít všechny povrchy, což pomůže odstranit jakýkoliv typ negativní energie od předchozího vlastníka.

Info ikona
Byt

Upravte svůj domov

Barva hraje ve vašem domě klíčovou roli pro energii. Žlutá barva neutralizuje negativní energii a z hlediska designu opticky zvětší váš prostor a dodá místnosti teplý tón. Co se týče vybavení, vyhýbejte se všemu v tmavých odstínech, co by mohlo působit negativně. Držte se proto neutrálních barev. Jedním z nejdůležitějších pravidel pro správnou energii podle Feng Shui je také odstranění co nejvíce ostrých úhlů a hran ve vašem domově. Není to snadné, ale stojí to ta to. Používejte kulatá stínidla, kulaté vázy nebo třeba kulaté stolky. Do vašeho domova to přinese hodně pozitivní energie. Pomůže vám také přidat do vašeho domova několik dalších zrcadel, pochopitelně se musíte vyhnout těm s ostrými hranami. Pomůže vám to vytvořit více pozitivní energie a vyčistit vaši mysl.

Info ikona
Krystaly

Chraňte svůj domov pomocí krystalů a soli

Je známo, že černý turmalín odhání a rozptyluje negativní energii. Růženín zase nahrazuje negativní emoce a pocity pozitivními. Rozmístěte tyto krystaly u sebe doma, nejlépe v blízkosti elektronických zařízení. Chcete-li absorbovat negativní energii předchozích majitelů, nasypte důl do čtyř rohů vašich pokojů a nechte ji zde odležet. Po 48 hodinách sůl vyluxujte či smeťte a vyhoďte do koše. Dveře a okna fungují jako vstupy pro energii. Aby tyto oblasti zůstaly čisté, naplňte kbelík vodu, přidejte citronovou šťávou, sůl a bílý ocet a poté touto směsí otřete kliky dveří a oken. Pod rohožky u vchodů pak nasypte mořskou sůl, abyste zabránili vnikání negativní energie.

Zdroje: Housing, MBG