Přejít k hlavnímu obsahu

Předměty, které byste měli raději okamžitě vyhodit z domu: Negativní energii může přinést i deštník

Věříte na pověry nebo na to, že se kolem vás vyskytují pozitivní i negativní energie, které ovlivňují váš život? Pak byste měli zbystřit a prohlédnout si svůj domov, zda se v něm nenachází některé předměty, kvůli kterým se vám lepí smůla na paty. Přečtěte si o předmětech, které podle zásad feng shui a dalších kulturních tradic mohou přivolat neštěstí do vašeho života.

Srpen podle numerologie: Pětky zažijí vzrušující pocit svobody, devítky nový začátek

Srpnová numerologická předpověď se zaměřuje na energetické vlivy a jejich vliv na lidi spojené s čísly od 1 do 9. Numerologie je mocný nástroj, který pomáhá porozumět vibračním energiím obklopujícím každého jedince. Poskytuje vhled a vedení pro osobní růst a rozvoj. V tomto horoskopu se dozvíte jedinečné kvality a příležitosti, které srpen přináší těm, kteří jsou ovlivněni čísly 1 až 9.
svetzeny.cz

Houpací křesla lákají zlé duchy

Představte si staré vrzající houpací křeslo, jak se pomalu pohybuje tam a zpět v tmavé a opuštěné místnosti. To je scéna jako vystřižená z hororu a rozhodně byste ji asi nechtěli zažít na vlastní kůži. Mnozí pověrčiví lidé proto křeslo raději zabezpečí proti pohybu, aby předešli možným neštěstím. Existuje irská legenda, která říká, že prázdné houpací křeslo představuje otevřenou pozvánku pro zlé duchy, aby si na něj sedli. Pokud se křeslo pohybuje samo od sebe, pověry tvrdí, že už je na ní přítomný duch. Pokud už křeslo doma máte a je vám líto jej vyhodit, posaďte do něj alespoň třeba obří plyšové zvíře a křeslo podložte tak, aby se nemohlo houpat.

Rozbité hodinky, které zazvoní, mohou zvěstovat tragédii

Rozbily se vám hodinky? Pak si je nechte raději opravit co nejdříve. Podle tradice feng shui se totiž musíte vyvarovat rozbitých předmětů v domácnosti, protože představují vnitřní i vnější nepořádek, který není v souladu s harmonií vašeho života. Zvláště rozbité hodiny jsou považovány za špatné znamení. Podle feng shui by měly být nástroje na měření času vždy v dobrém stavu, protože jinak hrozí, že uvíznete ve vyjetých kolejích a zastavíte svůj životní pokrok. Když náhodou rozbité hodiny zazvoní, může to signalizovat, že v domácnosti může brzy nastat tragédie.

Starý kalendář může zkrátit život

Podle feng shui je mít vystavený starý kalendář doma považováno za špatné znamení, stejně jako rozbité hodiny. Zastaralý kalendář sice může obsahovat krásné fotografie, na které se chcete dívat i nadále, ale může přinést neštěstí, omezit prosperitu a dokonce zkrátit váš život. Pokud je vám líto kalendář vyhodit kvůli fotografiím, z kalendáře je vystřihněte a zbytek jednoduše vyhoďte.

Velký horoskop na měsíc srpen pro každé znamení zvěrokruhu: Štíři by si měli udělat v životě pořádek, Berany čeká lákavá nabídka

Srpen je vnímán jako jeden z osudových měsíců, kdy se ještě naposledy v každém roce máme možnost rozhodnout pro něco zásadního v životě. S koncem léta prostě dozrávají naše názory, jinak vidíme i své starší i čerstvé zkušenosti. Kde může každé znamení změnit svůj osud právě letos?
svetzeny.cz

Mrtvé nebo suché rostliny přinášejí negativní až mrtvou energii

Podle feng shui je třeba mít ve svém domě živé rostliny plné pozitivní energie a vyvarovat se vystavování suchých nebo dokonce shnilých rostlin. Nejen že zvadlé a mrtvé rostliny působí samy o sobě dost ponurým dojmem a nejsou příliš reprezentativní, ale také se věří, že tyto mrtvé rostliny přinášejí do domova negativní a mrtvou energii, která může výrazně poškodit atmosféru prostoru.

Deštník raději venku oklepejte a doma ho neotevírejte

Samotný deštník smůlu nenosí, ale nechat ho otevřený doma může prý nahněvat duchy, které střeží váš domov. Pověra týkající se otevřeného deštníku uvnitř domova má dlouhou historii a může být vysledována až do starověkého Egypta. V minulosti bylo považováno za neuctivé až nebezpečné přinášet do domu jakýkoli předmět, který měl chránit před povětrnostními vlivy, jako je právě deštník. Věřilo se, že to by mohlo urazit strážné duchy, kteří měli střežit a chránit domov a jeho obyvatele. Otevřený deštník naznačoval, že se na tyto ochránce nespoléháte, což bylo vnímáno jako nedostatečná důvěra v jejich ochranu. Tato tradice a pověra přetrvaly do současnosti a jsou dodržovány v několika kulturách po celém světě.

Zdroj článku