Přejít k hlavnímu obsahu

Kletba rodu Kennedyů: Neštěstí je provází už více než 80 let. Přivolat ji měl jeden z nich

Už Teddy Kennedy hovořil o tom, že jeho rod „někdo tam nahoře nemá rád“. Skutečně to tak vypadá, jednu z nejmocnějších amerických rodin už roky sužuje jakási „kletba“. Kdo ji měl přivolat a jaké strašné události se během let slavnému rodu přihodily?

Rod Kennedyů provází neštěstí už více než 80 let

Rod Kennedyů je považován jako jeden z nejmocnějších ve Spojených státech amerických. Je však něco, co nikdo z nich zatím nedokázal prolomit – pověstná kletba rodu Kennedyů. Tato je označována série předčasných úmrtí, nešťastných nehod a dalších tragédií, které rodinu sužují už více než 80 let. Údajná kletba sužuje především potomky podnikatele Josepha K. Kennedyho, ale neušetří ani jejich spolupracovníky, partnery či přátele.

Mohlo by se vám líbit

Prokleté předměty: Královským rodinám přinášejí smůlu už po generace. Přivolaly prý krutou smrt, nemoc i pád letadla

Určitě už jste slyšeli o prokletých předmětech, které svým majitelům nosí smůlu. Z těchto příběhů často mrazí. Nejinak je tomu i u věcí, které přinesly smůlu královským rodinám. Mnohdy se jim lepila na paty po generace. Které předměty prý přivolaly krutou smrt, nemoc i pád letadla?
svetzeny.cz

Sled nešťastných událostí začal v roce 1941, kdy Rosemary Kennedy podstoupila lobotomii. Rosemary Kennedy měla po narození nedostatek kyslíku, a v důsledku této komplikace byla mentálně postižená. Lobotomie ji měla zbavit jejích psychických problémů a záchvatů. Bohužel to dopadlo katastrofálně. Po zpackané lobotomii zůstala Rosemary nepohyblivá, nemluvná a mentálně na úrovni dvouletého dítěte. Zbytek života strávila za zdmi sanatoria, kde ji rodina skrývala zřejmě proto, aby jim nekazila politickou image.

Série tragédií snad nikdy neskončí

Od té doby provází rodinu jedno neštěstí za druhým. V roce 1944 umírá Joe Kennedy Jr., když se dobrovolně přihlásí jako letec na nebezpečnou misi. Chtěl udělat dojem na otce, ale z jeho letadla převážejícího výbušniny, se zničehonic stala ve vzduchu ohnivá koule. Čtyři roky po něm umírá Kathleen „Kick“ Kennedy. Spolu se svým novým partnerem sedne na letadlo do Paříže, aby navštívila otce a představila mu svou novou lásku. Bohužel kvůli špatnému počasí letadlo havarovalo.

 

Kletba se znova ozve v roce 1963, kdy umírá Patrick Kennedy, předčasně narozené dítě Jacqueline a Johna Fitzgeralda Kennedy. Tento rok je pro rodinu skutečně smolný, umírá totiž i John F. Kennedy, který je v tu dobu prezidentem USA. Stal se obětí atentátu. O pět let později je zavražděn Robert F. Kennedy, který je v tu dobu jedním z hlavních kandidátů na prezidenta USA. Je zastřelen mladým Palestincem, který nesouhlasí s jeho politickým postojem. Už o rok později udeří kletba znovu. Senátor Ted Kennedy se vrací z večírku s Mary Jo Kopechne, když v tu ránu havaruje, a jeho auto sjede do vody. Zachrání se, ale jeho spolujezdkyně se utopí. Kvůli tomu, že nehodu nahlásil až 10 hodin poté, dostane podmínku a ztrácí naděje na získání postu prezidenta. Jeho syn je další oběť kletby, v roce 1973 onemocní rakovinou kosti, sice přežije, ale je mu amputována noha.

Kletba pokračuje i v dalších letech. V roce 1984 se David Kennedy předávkuje. V roce 1999 umírá John F. Kennedy Jr. při letecké havárii. Nepřežije ani jeho žena Carolyn. Zatím posledními obětmi kletby jsou dcera Roberta F. Kennedyho Kathleen Kennedy Townsend a její osmiletý syn Gideon. Při plavbě v kánoi došlo k nehodě, kterou nepřežili.

Mohlo by se vám líbit

Prokletí očí: Člověka s rysem sanpaku prý potká tragický osud. Měla je princezna Diana i John F. Kennedy, co je pro ně typické?

Typ očí sanpaku je prý prokletý. Alespoň to tvrdí George Oshawa, který popsal jejich charakteristický vzhled. Člověka s tímto rysem prý potká tragický osud. Tyto oči měl Abraham Lincoln, John F. Kennedy i princezna Diana. Co je pro ně typické?
svetzeny.cz

Přivolat ji měl jeden z nich

Otázkou je, kdo kletbu na rod Kennedyů přivolal. Autor knihy o kletbě rodu Kennedyů, Les Williams, je přesvědčený, že zná odpověď. Tvrdí, že všechny hrozné události má na svědomí Joe Kennedy, který byl velmi cílevědomý a od členů rodiny očekával hodně.

Joe Kennedy vychovával své děti v přesvědčení, že jsou lepší než kdokoli jiný a že musí vyhrát, pokaždé a za každou cenu. Jeho obsedantní hnací ambice ovlivnily rozhodnutí, která jeho děti učinily, a způsob, jakým žily své životy, a tento ovládající a panovačný přístup měl pro rodinu v průběhu let katastrofální následky.
Zdroj článku