Přejít k hlavnímu obsahu

Prokletí očí: Člověka s rysem sanpaku prý potká tragický osud. Měla je princezna Diana i John F. Kennedy, co je pro ně typické?

Info ikona
Sanpaku

Typ očí sanpaku je prý prokletý. Alespoň to tvrdí George Oshawa, který popsal jejich charakteristický vzhled. Člověka s tímto rysem prý potká tragický osud. Tyto oči měl Abraham Lincoln, John F. Kennedy i princezna Diana. Co je pro ně typické?

Co je typické pro sanpaku oči?

Termín sanpaku pochází z japonštiny, mohli bychom jej přeložit jako „tři bílí“. Váže se ke vzhledu očí. Pro typ očí sanpaku je typické, že je velmi jasně viditelný bílý prostor nad nebo pod duhovkou oka. Když se pozorně zadíváte na fotku princezny Diany, jde to na ní naprosto jasně vidět. Obvykle můžete bělmo u lidí vidět jen po stranách duhovky, sanpaku oči se liší v tom, že při běžném pohledu vidíte bílou část naprosto zřetelně nad nebo pod duhovkou. Níže se můžete podívat na fotografii, jak takové oči vypadají.

Probuďte se s dokonalým make-upem: Vyzkoušejte prodloužení řas, díky kterému vstanete každé ráno s očima jako mrkací panenka

svetzeny.cz

Info ikona
oko

Nositele očí Sanpaku prý čeká tragický osud

S tímto termínem přišel v roce 1965 zakladatel makrobiotické stravy George Oshawa. Publikoval knihu s názvem Všichni jste sanpaku, ve které tento jev popsal. „Po tisíce let si lidé z Dálného východu hleděli do očí hledajíce známky tohoto obávaného stavu. Jakákoliv známka sanpaku znamenala, že celý systém člověka, fyzický, fyziologický a duchovní byl v nerovnováze. Dopustil se hříchů proti vesmíru, a proto byl nemocný, nešťastný, šílený nebo jak by to pojmenoval Západ, náchylný k nehodám. Sanpaku je varováním, znamením přírody, že život člověka je ohrožen časným a tragickým koncem,“ tvrdí Oshawa.

Zároveň však dodává, že vliv sanpaku lze minimalizovat dodržováním makrobiotické diety. Podle něj jsou totiž sanpaku oči znakem nerovnováhy v těle. Ještě se rozlišuje, zda máte bílý prostor viditelný nad duhovkou či pod ní. Oči s bílou barvou viditelnou pod duhovkou spadají do typu „jin“. Pojí se se závislostmi na návykových látkách a traduje se, že jejich nositelé se během života dostanou do nebezpečných situací. Oči s bílou barvou viditelnou nad duhovkou spadají do typu „jang“, říká se, že největší nebezpečí, se ukrývá v mysli těchto lidí. Prý mají lidé s tímto typem očí sklon k násilí, výbuchům vzteku a psychopatii.

Atraktivita dle numerologie: Každé životní číslo je přitažlivé jiným způsobem. Zaujmete sebevědomím a nebo přirozenou krásou?

svetzeny.cz

Slavní lidé se sanpaku očima

Teorie George Oshawy se může na první pohled jevit jako přitažená za vlasy, ale to až do té doby, než zapátráte v tvářích slavných osobností, které tragicky zesnuly. Pokud se pozorně podíváme na americké prezidenty, zjistíme, že Abraham Lincoln i John F. Kennedy tento typ očí měli. Na oba dva byl spáchán atentát. Abraham Lincoln byl roku 1865 zavražděn J.W. Boothem, který byl odpůrcem jeho politického programu. John F. Kennedy se rovněž stal obětí atentátu, stalo se tak v roce 1963, když projížděl ve svém voze ulicemi Dallasu v rámci prezidentské kampaně. Typické sanpaku oči měla i princezna Diana, která rovněž zemřela tragicky. Dále měl tento typ očí i Elvis Presley, kterému se stalo osudným předávkování, Marilyn Monroe, jejíž smrt je dodnes zahalena tajemstvím a konspiračními teoriemi, král popu Michael Jackson, kterému lékař podal příliš velkou dávku léků, a v důsledku toho zemřel nebo herečka Brittany Murphy, která zemřela tragicky ve věku 32 let, dodnes se vedou spekulace o tom, co přesně bylo příčinou její smrti.

Zdroj: Listal