Přejít k hlavnímu obsahu

Prokletý pátek 13.: Jedno znamení zvěrokruhu by se mělo mít obzvláště na pozoru!

Info ikona
pátek 13.

Pátek třináctého není žádný novodobý výmysl. Jeho význam, který je spojen s tragickými událostmi, má kořeny v historii. Právě v pátek 13. října 1307 začalo pronásledování a masové vraždění templářů. Od té doby nás strach spojený s tímto dnem pronásleduje. Jedná se o pověru, nebo je toto číslo opravdu prokleté? A jak ovlivní vaše znamení zvěrokruhu?

Pátek třináctého v historii

Lidstvo provází nejrůznější pověry již od nepaměti. Tato přesvědčení se mohou lišit napříč státy, ale některé z nich překračují geografické hranice a jsou rozšířené po celém světě. Mezi takové spadá i pátek 13., což je den, kterého se obávají lidé v různých částech planety. Na vzniku této pověry mělo pravděpodobně významný podíl zatýkání a popravování templářů Francouzským králem, což se odehrávalo v různých částech Evropy a začalo právě v říjnu 1307, konkrétně v pátek 13. Templáři sami pak tento den označili za „ďábelský a nešťastný”. Existuje také další historický incident, kdy v pátek 13. listopadu roku 1002 anglický král Ethelred II. nařídil popravu všech Dánů, kteří žili v Anglii, jako reakci na dánské nájezdy. Je tedy více, než jasné, že smůla tohoto dne se s lidstvem táhne již přes staletí. V Židovské kultuře se číslo 13 považuje za nešťastné, protože třináctým písmenem v hebrejské abecedě je písmeno M (מ), což je první písmeno ve slově mavet, které znamená „smrt“.

Horoskop na týden od 9. do 15. října pro všechna znamení

svetzeny.cz

Proč se bojíme třináctky?

Někteří lidé cítí neklid a strach i při pouhém pomyšlení na samotné číslo 13. Tato obava může mít kořeny nejen ve zmíněných událostech, ale také v příběhu Poslední večeře Ježíše Krista, kde u stolu sedělo třináct apoštolů a třináctý mezi nimi byl zrádce Jidáš. V tarotu je karta číslo 13 spojena s kartou Smrt napříč různými karetními balíčky. Může ale znamenat i znovuzrození. Něco v tento den končí a něco začíná. Tento koncept se vyskytuje i v tarotu podle Crowleyho a zenového tarotu Osha, kde karta číslo 13 nese název Transformace, což má v tarotovém kontextu podobný význam jako právě Smrt.

Finanční horoskop na říjen: Blíženci pozor na bezhlavé utrácení, Váhy mají šanci na nové investice

svetzeny.cz

Co čeká v pátek 13. října jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Ačkoliv je tento den obecně braný jako smolný a tragický, nemusí tomu tak nutně být. Každé jedno znamení zvěrokruhu bude tento den prožívat jinak.

Berany čeká den, kdy se jim nebude chtít nic dělat. Uděláte jen to nejnutnější a zbytek odložíte na jindy. Neciťte se kvůli tomu provinile. Následující den budete opět ve své kůži.

Pro Býky bude tento den náročnější z hlediska soustředění. Vaše myšlenky budou celý den zmatené a budete v nich bloudit. Nebojte se říct o pomoc a vaši situaci probrat s vašimi blízkými.

K Blížencům se nejspíše obrátí někdo s žádostí o radu, kterou se ale nakonec nebude řídit. Nebuďte z toho smutní, jejich rozhodnutí není ve vašich rukou.

Raci mohou tento den procházet menší vztahovou krizí. Budete mít pocit, že váš partner upřednostňuje svou práci před vámi, a tak se budete cítit ukřivdění. Zkuste ale zůstat v klidu, následující den se věci dají opět do pořádku.

Lvi se budou v pátek 13. cítit plní energie. Nepřeceňte ale své síly! Naložte si toho na sebe tak akorát, abyste všechno zvládli s přehledem.

V Pannách bude v tento den rezonovat vášeň a touha po experimentech v partnerském vztahu. Zkuste se svým partnerem naplánovat romantický večer, abyste své touhy uspokojili.

Pro Váhy bude tento den ve znamení rodinné pohody a domácího zázemí, ve kterém se cítí nejlépe. Uspořádat rodinnou večeři nebo posezení s přáteli není špatný nápad!

Štíry čeká velmi hektický den, a tak dbejte na to, abyste si z každé jeho části ukrojili alespoň pár minut jen pro sebe. Pomůže vám to zůstat při smyslech.

Střelci by si v tento den měli odpočinout a soustředit se pouze na sebe a svůj klid. Jakékoliv rozčilení by vás mohlo opravdu nemile rozhodit.

Kozorozi budou v tento den plní euforie a štěstí. Je ale důležité zůstat nohama na zemi a být myšlenkami stále v realitě.

Vodnáři budou tento den čelit nepříjemným pomluvám, které se jich mohou opravdu nepříjemně dotknout. Zkuste se nad nimi povznést a nebrat si je osobně.

Pro Ryby bude tento den náročný především v otázce osobních vztahů. Začnete pochybovat o sobě i o svém partnerovi. Zkuste se soustředit na sebe, na svou práci a projekty. Následující den budete mít určitě o něco čistější hlavu.

Zdroj článku