Přejít k hlavnímu obsahu

Tyto předměty v sobě ukrývají negativní energii: Proč si domů nikdy nebrat nalezené mince, panenky a šperky?

Info ikona
Psychologie

Na ulici se mnohdy dají nalézt poklady – mince, šperky, ale i roztomile vypadající panenky. Láká vás vzít si některý z těchto předmětů domů? Ještě zadržte, nejprve si přečtěte tento článek. Možná si to velmi rychle rozmyslíte.

Nalezená mince na ulici může přinést štěstí, ale i smůlu

Určitě se vám už někdy stalo, že jste na ulici nalezli minci, kterou někdo vytrousil z kapsy. Je lákavé si ji vzít, vždyť se říká korunka ke korunce...Mnoho starověkých kultur věřilo, že najít minci přináší štěstí. Kovy používané na výrobu mincí totiž považovali za dary od bohů. Záleží však na tom, kterou stranou je mince otočená. Pokud spatříte hlavu (či pannu), pak taková mince prý přináší štěstí. Ovšem pokud jste nalezli opačně otočenou minci, pak se věří, že taková mince nosí smůlu a rozhodně ji nemáte sbírat ze země. Obecně se má zato, že předměty na sebe vážou energii jejich původního vlastníka, proto zvažte, zda minci sebrat, i když je otočená „šťastnou“ stranou nahoru.

Horoskop: Nemáte problém se otevřít a být sám sebou? Tři znamení zvěrokruhu mají otevřenost jako druhé jméno

svetzeny.cz

Panenky raději domů neberte

Možná jste na ulici našli panenku, plyšáka či jinou hračku, která by se vašemu dítku určitě líbila. Brát ji s sebou domů je však špatný nápad. V těchto hračkách, zejména v panenkách, se často ukrývá skutečně zlá energie. Možná existuje dost dobrý důvod, proč se jich jejich majitel chtěl zbavit. Mary Jo Chudley žijící v poklidné čtvrti Bensalem sbírá panenky, které do sebe absorbovaly negativní energii, tj. jsou zakleté či přímo posedlé. Říká, že často z panenek vystupují duchové dětí, které ve svém domě vídá. Přes den je slyší šeptat. A to mluvíme ještě o těch „hodnějších“ panenkách. Jednou Mary Jo Chudley zakoupila na internetu panenku, o níž její majitelé tvrdili, že ji posedl démon. Jakmile ji přinesla domů, začala blikat světla, která nakonec úplně zhasla a začaly se ozývat rány po celém domě. Dva týdny nato Mary Jo Chudley onemocněla. Vše se vrátilo do normálu, až když panenku umístila do kůlny. Opravdu chcete riskovat, že zažijete něco podobného?

Info ikona
Panenka

Modelka a nyní nejžádanější herečka HoYeon Jung: Za jediný týden si získala 18 milionů sledujících na sociální síti! Vše, co o ní musíte vědět

svetzeny.cz

Šperk nalezený na ulici? Raději jej odneste na policii

Lidé neustále něco ztrácí, bohužel i cennosti. Vidina ponechání si cenného šperku může být pro někoho lákavá. Když odhlédneme od morální stránky věci, kdy pro majitele může mít šperk velkou citovou hodnotu, je tu ještě jedna věc, která by vás měla přimět k tomu, abyste odnesli nalezený šperk na policii. Může se v něm totiž ukrývat špatná energie. Nevěříte? Příběh Australanky, která v Tasmánii našla diamantový prsten, vás přesvědčí, že na tom něco bude. Dlouhých 14 let jej měla u sebe a v dopise, který adresovala policii píše, že „od té doby ji provázela jen a jen smůla“. Je mnoho známých šperků, které jsou považovány za prokleté.

Například diamant Hope (Naděje) přinesl smůlu hned několika svým majitelům. Dostal jméno podle sběratele a bankéře jménem Henry Philip Hope. Poté putoval ke klenotníkovi Cartierovi, který jej obratem prodal Evalyn Walsh McLean. Ta věřila, že jí diamant přinese štěstí, na rozdíl od předchozích majitelů. Šeredně se však spletla. Krátce na to její syn zemřel při autonehodě, manžel jí utekl s milenkou, a to nebylo zdaleka všechno. Noviny, které její rodina vlastnila zkrachovaly a její dcera zemřela na předávkování prášky na spaní. Z Evalyn se stala alkoholička, rok nato zemřela. Takových šperků existuje mnohem více, nevyplatí se riskovat, že se vám do ruky dostane podobný kousek plný špatné energie.

Zdroje: Wirk, Courier Times, Daily Mail, Myku

Vědomostní test: Ověřte si, zda jste skuteční znalci krás české přírody

svetzeny.cz