Přejít k hlavnímu obsahu

Rozbité zrcadlo může chytit duši člověka a věznit ji. Černé kočky a havrani přináší smůlu nebo smrt. Odkud pověry pramení?

Jste pověrčiví? Je pro vás pátek 13 tím nejhorším dnem a pokud můžete, nevycházíte z domu? Když se rozbije zrcadlo, hrozíte se, že budete mít 7 let smůlu? Pověrami je opředeno mnoho kultur a zemí.

Pro někoho je nešťastným dnem pátek 13, některé země vidí jako nešťastný den úterý 13. Ať už jde o pověry nebo je máte ověřené z vlastní zkušenosti, existuje jich hned několik a lidé jim, ještě stále, věří nebo si je minimálně připomínají, když se jim něco takového stane. Jaké pověry znáte a jaké kolují v cizích zemích?

Klepání na dřevo

“Musím to zaklepat..” řeknete a ihned očima vyhledáváte něco dřevěného. Někdo klepe na stůl, židli nebo skříň, jiní s úsměvem klepou na hlavu. Aby vám to, o čem mluvíte, vydrželo. Dařilo se vám jako doposud, měli jste se dobře a nic se nepokazilo. Tato pověra vychází ze středověku, kdy se lidé dotýkaly nebo klepaly na dřevo, o kterém církev tvrdila, že pochází z kříže. 

Smuteční průvod

Pokud míjíte smuteční průvod, není to zrovna příjemný pocit. Vidíte lidi, kteří truchlí za někoho, kdo jim zemřel. V Japonsku to však znamená, že riskujete neštěstí nebo dokonce hrozivou smrt v nejbližší rodině.

Nejlepší partnerky a manželky podle znamení horoskopu která to jsou?

Najít tu správnou osobu se kterou budete sdílet zbytek svého života není jednoduché. Lidé narození v různých znameních mají různé povahy a charakteristiku. Může vám v hledání vhodného protějšku pomoci právě horoskop?
svetzeny.cz

Černé kočky a havrani

Černé kočky to měly vždycky špatné a to především díky tomu, že je lidé už od nepaměti vnímají jako kočky, které sloužily čarodějnicím. Černá kočka která vám zkříží cestu, znamená smůlu. Černá zvířata obecně nejsou zrovna oblíbená. V zatímco u nás nosí holčičky, v Jižní Korei jsou vrány považovány za nositele smůly nebo je to předzvěst smrti

Turecké oko

Pochválil vám někdo něco, co je ve vašem vlastnictví, aby to později bylo zničeno nebo rozbito? Pak se mějte na pozoru. Minimálně lidé v Turecku, Řecku a dalších státech budou hledat ochranu u takzvaného tureckého oka, někdy se mu říká magické nebo ďáblovo oko. Jde o turecký amulet nazar boncuğu, který symbolizují barvy bílá a modrá. Samo o sobě připomíná oko a jedete-li na dovolenou, najdete ho opravdu všude - jako klíčenky, magnety, přívěšky a další.

Info ikona
strom

Karmický dluh z minulých životů způsobuje finanční potíže, nešťastnou lásku nebo strach. Spočítejte si ten svůj

Určitě už jste někdy slyšeli o karmě s tím, že každý nakonec dostane to, co si zaslouží. Pokud někdo koná dobro, vrátí se mu to. Pokud kolem sebe rozsévá zlo, vrátí se mu také. Karma však prý přesahuje životy a v současném životě tak můžete být trestáni za něco, co jste udělali v životě minulém. Spočítejte si, zda nemáte karmický dluh a zkuste podniknout kroky k jeho splacení.
svetzeny.cz

Pátek 13

U nás je to znamení špatného nebo nešťastného dne. Ve Španělsku však na nic takového nevěří, ale úterý 13 je pro ně špatným dnem. Věří se, že na to má vliv bůh války, který tento den spojuje s násilím, smrtí a krveprolitím

Rozbité zrcadlo

Zrcadla obecně naše předky fascinovala a viděli v nich samé magické energie, síly a nekalé věci. Zrcadlo může chytit duši člověka a věznit ji. Také se věřilo, že ti, kteří nemají duši, nemohou spatřit svůj odraz v něm. Mnohem známější a lidovější je pověra o rozbitém zrcadlem. Když se zrcadlo rozbije, znamená to sedm let neštěstí a to se traduje napříč zeměmi.

 

Zdroj článku