Přejít k hlavnímu obsahu

Nejznámější zvrhlíci historie, kteří olivnili svět: Deviace, násilí či zvrácené touhy jim nebyly cizí

Info ikona
Jean-Jacques Rousseau

Jean-Jacques Rousseau, filosof a spisovatel

Každý člověk má nějaké fantazie, ale u některých zmíněných jedinců jde zdravý rozum a morálka stranou. Jaké známé osobnosti z historie znáte, ale možná ani netušíte, co byli skutečně zač. Jakým způsobem zvrhlíci z historie ovlivnili svět?

Některé z nejvýznamnějších osobností historie se provinily způsobem, který by byl dnes považován minimálně za nedůstojný. Jaké historické osobnosti měli takto zvrácený osobní život?

Jean-Jacques Rousseau

Patřil mezi filozofy 18. století, který se podílel na formování moderního politického, sociologického a pedagogického myšlení. Asi nejznámější je jeho názor: „Člověk se rodí svobodný a všude je v okovech“. Na jiném místě své autobiografie se Rousseau nestyděl za to, jakých svobod si užíval za zavřenými dveřmi. Otevřeně se nechal slyšet, že pro své vlastní vzrušení si rád nechával naplácat.

Joseph Smith mladší

Založil Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Byl zastáncem institucionalizace polygamie do vlastní větve křesťanství. Byl také pravděpodobným autorem Knihy Mormonovy. Je považován za proroka mormonské církve a mnozí badatelé tvrdí, že právě on zavedl polygamii ve Spojených státech. Smith měl za svého života více než 30 manželek. Tvrdil, že mu zjevení od Boha nařídilo, aby měl mnohočetné manželky a tak získal vyšší postavení v Božím království.

Markýz de Sade

Byl to francouzský aristokrat, revolucionář a spisovatel, pravým jménem Donatien Alpohnce Francois, Comte de Sade. Proslavil se svou násilnou sexualitou, kterou z velké části barvitě vylíčil ve svých románech. Sade je také považován za vynálezce sadomasochismu. Ve skutečnosti termín sadismus pochází z vlastního jména Markýze de Sade. V jedné ze svých povídek Sade popisuje zážitek se svou ženou, kdy ve svém domě uvěznili pět mladých žen a jednoho mladého muže. Po dobu šesti týdnů dvojice využívala své oběti k sexu. Sade dokonce lákal mladé ženy z okolních vesnic, omámil je a pak znásilnil. Byl závislý na prostitutkách a byl také známý pro své násilné chování, bičování a trestání. Jeho zvrácené sexuální choutky překračovaly hranice zákona, což ho dostalo za mříže a posledních 14 let svého života strávil v blázinci.

90 let od úmrtí Tomáše Bati: Složité dětství vystřídal život milionáře. Jediná chyba pilota ho stála život

svetzeny.cz

Caligula

Byl nechvalně známý římský císař, který vládl v letech 37 až 41 n. l. V čele Římské říše vystřídal svého strýce Tiberia. Legenda praví, že kdykoli se Caligula v roli císaře nudil, připravil své poddané o život z pouhého rozmaru. Svého koně dokonce nechal povýšit na konzula, aby své pohrdání římskou republikou a senátory dal ještě více najevo. A když zrovna neuspokojoval svou touhu po krvi, vysmíval se lidem nižšího vzrůstu a dopřával si nesčetné skandály. Zvláště se prý zajímal o incestní vztahy s některými ze svých sester. Na večírcích odváděl ženy svých hostů a nutil je k souloži. Proměnil také svůj císařský palác v nevěstinec a manželky předních senátorů nutil pracovat jako prostitutky. Není divu, že ho potkal osudný konec, byl zavražděn v důsledku spiknutí mezi senátem, pretoriánskou gardou a jezdeckým řádem.

James Augustine Aloysius Joyce

Byl pravděpodobně největším irským spisovatelem, psal průkopnickým stylem, který měl čtenáře šokovat. Nejvíce však šokoval svou posedlostí. Joyce měl zálibu v prdění. Prdy prostě miloval a nemohl se jich nabažit. Ať už je rozdával, nejlépe lidem do obličeje nebo je přijímal. Jako autor světového formátu musel o prdech psát a popisovat je do nejmenších detailů. Úryvek z jeho dopisu milence: „Je báječné šukat prdící ženu, když každý prd z ní jednoho vyžene. Myslím, že bych Nořin prd poznal kdekoli…“

Trnitá životní cesta Audrey Hepburn: Hladovění, práce v nevěstinci, potraty i nevěra

svetzeny.cz

Zdroj: historydaily, historycollection, ranker