Přejít k hlavnímu obsahu

Trnitá životní cesta Audrey Hepburn: Hladovění, práce v nevěstinci, potraty i nevěra

Herečka Audrey Hepburn je i v dnešní době pro mnohé symbolem ženské krásy a nadčasové elegance. Její životní cesta však byla trnitá. Zažila hladovění, nucenou práci v nevěstinci, prodělala několik potratů a manželství jí zničila nevěra.

Trnitá životní cesta Audrey Hepburn

Herečka Audrey Hepburn byla ve své době velkou filmovou hvězdou. I po své smrti je pro řadu lidí ztělesněním ženskosti, půvabu a nadčasové elegance. Prodávají se trička s jejími ikonickými looky a někteří lidé si její podobiznu nechávají i vytetovat. Známá je zejména pro svou roli rázné prodavačky květin Lízy Doolittlové ve snímku My Fair Lady a rozpustilé Holly v kultovním filmu Snídaně u Tiffanyho. Málokdo však už ví o tom, jakou trnitou životní cestu měla jedna z největších filmových legend.

Mohlo by se vám líbit

Před svatbou ne! Které celebrity dodržely dobrovolný celibát?

Celibát už je dnes pro mnoho párů přežitek, který je ze starých dob a do moderní společnosti nepatří. I když jde doba hodně kupředu, stále je dost párů, které se domluví, že dodrží slib čistoty až do svatby. A mnoho z nich to i vydrží.
svetzeny.cz

Za války hladověla a pracovala v nevěstinci

Pravé jméno herečky zní Audrey Kathleen Ruston. Narodila se v květnu roku 1929 v Bruselu. Herečka byla urozeného původu, její matka se honosila titulem baronka a její otec věřil, že je potomkem hraběte z Bothwellu, Jamese Hepburna – odtud se vzalo dnes již známější příjmení herečky. Původně malá Audrey navštěvovala školu v Anglii, ale v 6 letech otec od rodiny odešel, a matka se přestěhovala spolu s ní do Nizozemska v dobré víře, že zde bude bezpečněji. Psal se totiž rok 1939 a právě začínala druhá světová válka.

Ani Nizozemsku se samozřejmě nevyhnul její vliv. Matka Audrey zpočátku s nacisty sympatizovala, to se však změnilo, když byl zabit strýc Audrey. Poté začala podporovat odboj. Zapojila se i Audrey, dobrovolničila v nemocnici při ošetřování zraněných vojáků a také sloužila jako poslíček odboje. Rodina v té době hladověla, Audrey Hepburn později přiznala, že dokonce jedli i cibulky od tulipánů, aby se zasytili. Audrey měla velký strach z toho, že ji Němci odvlečou do nevěstince, stejně jako ostatní dívky, bohužel k tomu došlo. Naštěstí pracovala pouze v kuchyní a brzy se jí povedlo utéct.

Potraty i nevěra

Po skončení druhé světové války si Audrey Hepburn povšimla francouzská spisovatelka Colette, která ji obsadila do divadelní adaptace svého románu. Tak započala její herecká kariéra. Následoval veleúspěšný snímek Prázdniny v Římě, za který získala Oscara. V roce 1954 se provdala za svého hereckého kolegu Mela Ferrera, který byl již dvakrát rozvedeným otcem čtyř dětí. Herečka toužila po rodině, bohužel se jí dlouho nepodařilo si tento sen splnit, prodělala několik potratů a o jedno miminko přišla kvůli nešťastnému pádu z koně při natáčení. V roce 1960 se však konečně dočkala, manželům se narodil jejich první syn Sean. Audrey Hepburn měla za dobu trvání manželství několik pletek s jinými muži, její manžel však také nebyl věrný. Po 14 letech se série nevěr na manželství podepsala, a v listopadu roku 1968 pár světu oznámil, že dojde k rozvodu.

Mohlo by se vám líbit

Priscilla Presley: Snažila se být dokonalou manželkou, i tak ji Elvis podváděl. Její touha být věčně mladá skončila katastrofou

Když Priscilla Presley před lety přijala pozvání na rande od pohledného mladého zpěváka Elvise Presleyho, zřejmě si myslela, že je to začátek jejího pohádkového příběhu. Ve skutečnosti však během let ztratila sama sebe, když se snažila být jeho dokonalou chotí.
svetzeny.cz

Audrey Hepburn se rychle znova zamilovala, tentokrát prožila tajný románek s ženatým kolegou Williamem Holdenem. Herečka o něm prý mluvila jako o nejpohlednějším muži, kterého potkala“. Zájem o herce však ztratila ve chvíli, kdy zjistila, že má za sebou vasektomii. Toužila totiž po svatbě a dalších dětech. V roce 1969 se jí její přání vyplnilo, provdala se za lékaře jménem Andrea Dotti, kterého potkala na plavbě lodí. V roce 1970 se páru narodil syn Luca. Manželství však nebylo úplně idylické, špitalo se o slabosti Dottiho pro mladé dívky a možných nevěrách. O čtyři roky později Audrey opět potratila. Manželství jim ale přesto vydrželo dlouhých 12 let. Po rozvodu se Audrey Hepburn hodně angažovala v humanitární činnosti, zde potkala svou poslední velkou lásku – podnikatele Roberta Wolderse. Nikdy se nevzali, ale byli do sebe vášnivě zamilovaní. Po smrti Audrey Robert Wolders prohlásil: „Říká se, že bolest se časem zmenšuje. To není pravda.“

Zdroje: Stacker, Britannica, Daily Mail, Harper's BAZAAR


 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček