Přejít k hlavnímu obsahu

Zrcadlo není jen na koukání: Využijte jeho schopnosti zvětšovat prostor!

Info ikona

Máte to doma tak malé, že si skoro zakopáváte o vlastní nohu? Vybavte zrcadly všechno, co se dá. Více místa vám to sice nevykouzlí, zato se byt opticky zvětší.

Designová zrcadla jsou dnes velmi moderní. Jenže ložnice nebo šatna, kde mají své opodstatnění, zdaleka nejsou jediná místa, kam patří. Famózně vypadají na stěnách zavěšená místo obrazů, na stropě, ale i třeba na balkoně.

Z malého velké

Zrcadla rychle vyřeší problémy s malými prostory. Co třeba tyto netradiční tipy? Máte malou kuchyň? Nechte si na míru vyrobit a osadit některé z horních skříněk vaší kuchyně zrcadly. Jestliže se totiž potýkáte s prostorem, získá díky tomuto detailu opticky na velikosti a vy si vaření i pobyt v kuchyni konečně zamilujete. Schodiště bývají tmavá a úzká, místo portrétů si na stěny nechte vyrobit větší i menší zrcadla a osaďte je designovými rámy, které celek zútulní. 

Kde byste je nečekali...

Zrcadla můžete pověsit i do obývacího pokoje namísto obrazů nebo fotek. Hodí se k prosvětlení například tmavších stěn za sedací soupravou. Vzhled uvolněné elegance vás nadchne. Pro společenské večírky bude přitažlivým zdrojem obdivu, pro intimní chvilky díky němu budete moci v jediné místnosti a s jediným zdrojem světla rozehrát neuvěřitelné kombinace světla a stínu.

Zrcadlo by nemělo chybět ani v žádné místnosti, kde chybí okno - jako kontrapunkt k pevným, tmavým a strohým stěnám. Zrcadlo v luxusním rámu tmavý prostor odlehčí, dodá mu dynamiku a opticky jej zvětší. Před zrcadlo umístěte květiny a z malé místnosti máte rázem přímo luxusní budoár. V secesních domech se dveře neinstalovaly celodřevěné, ale se skleněnými nebo zrcadlovými vitrážemi. Skleněné propouštěly světlo z jiné místnosti, zrcadla rozehrála svůj šarm a zrcadlila se v nich celá místnost. Salon vypadal nějak noblesněji než ve skutečnosti…

Foto: Frame-it a archiv firem

Zkuste to takto