Přejít k hlavnímu obsahu

Negativní energie v domácnosti: Mohou za to tyto předměty, bez milosti se jich zbavte!

Věříte na věci mezi nebem a zemí? Pak jste zřejmě slyšeli o dobrých a špatných energiích, které nás obklopují. Někteří lidé se je snaží využít, aby do svého života přilákali lásku, peníze, zdraví i duševní rovnováhu. Za tímto účelem zaplňují svá obydlí nejrůznějšími amulety a předměty přivolávajícími pozitivní energii. Napadlo vás ale, že ta negativní může pocházet z věcí, které již doma máte? Čeho je na čase se zbavit?

Negativní energii doma podporují trnité rostliny včetně kaktusů

Názory na druhy trnitých a pichlavých rostlin včetně kaktusů se různí. Někteří lidé se domnívají, že mít takové rostliny v domácnosti přináší problémy mezi páry problémy, může docházet častěji k hádkám a nedorozuměním. Mohou nastat i finanční problémy. Existuje však také mnoho lidí, kteří tyto rostliny milují a mají ve svých domovech velkou sbírku různých druhů kaktusů. Pokud je vlastníte a cítíte, že u vás doma není něco v pořádku, zkuste se zaměřit právě na kaktusy. Není třeba je hned vyhazovat, zkuste je umístit na zahradu nebo darovat někomu, komu doma problémy dělat nebudou.

Zašlá a rozbitá zrcadla nesou negativní energii

Pokud jde o dobrou a špatnou energii, zrcadla jsou vždy komplikovaným doplňkem v domácnosti, který může dělat neplechu. Ať už je to ve vaší koupelně, ložnici nebo obývacím pokoji, říká se, že zrcadlo by mělo být vždy v bezvadném stavu. V případě, že je zašlé, špinavé nebo rozbité, mělo by být okamžitě odstraněno z domu. Podle Feng Shui by se zrcadla, která jsou v dobrém stavu, měla udržovat v čistotě. Jejich umístění je také důležité, protože by nikdy neměly být umístěna přímo v nohou postele nebo tak, aby se v něm postel odrážela, protože pak způsobují neklidný spánek. Vhodné není ani umístění přímo naproti dveřím. Funkčních zrcadel se ale nevzdávejte, protože dokážou krásně prosvětlit a zvětšit interiér.

Magie se zrcadly: Přivolejte si do života bohatsví, lásku nebo sebevědomí pomocí věci, kterou má každý doma

Zrcadlo se už od dávných dob spojuje s magickou silou. Japonci věří, že zrcadla v sobě ukrývají věrný obraz duše svého majitele. V některých kulturách se věřilo, že umí spojit svět živých s nadpozemskou říší. Magie se zrcadly má přinášet sebevědomí, lásku, ale také důvěru nebo bohatství.
svetzeny.cz

Negativní energii v sobě mají sušené a umělé květiny

Pokud milujete květiny a pěstujete je v květináčích a vázách uvnitř domu, existují určitá pravidla, která musíte vzít v úvahu. Dbejte na to, aby květiny a rostliny neuvadly ani neuschly. Většinou si toho lidé nevšimnou a mrtvé a suché květiny zůstávají ve vázách i několik dní. Totéž platí pro umělé rostliny a květiny. Jelikož v těchto dekoracích není žádný život, omezují tok energie v místnosti a mají negativní vliv na energetickou bilanci v domácnosti. Existují také některé květiny, které by se neměly dávat do domů, patří mezi ně například karafiáty. Má se za to, že přinášejí smůlu. Pokud však chcete, můžete karafiáty pěstovat na zahradě venku.

Předměty od lidí, kteří nás nemají rádi 

V životě občas nastanou situace, kdy člověk, který nás nemá moc rád, je nucen nám z nějakého důvodu něco dát, ať už je to třeba dárek k narozeninám nebo na rozloučenou při odchodu z práce. Takové předměty se doporučuje uchovávat mimo domov. Nelpěte ani na věcech, které jste dostala od člověka, s nímž váš vztah skončil nešťastně a váš rozchod byl bolestivý. Ujistěte se, že tyto předměty byly z domu odstraněny, protože se nejedná o předměty s pozitivní energií. Můžete je darovat někomu jinému nebo věnovat na charitu.

Vpusťte pozitivní energii Feng Shui do svého domova!

Feng Shui je tradiční čínské učení, které má za cíl nastolit harmonii ve vašem domově, ale třeba i na pracovišti či zahradě. Snahou je, aby prostorem proudila energie čchi, která tvoří základ pro všechno bytí. Dále se učení snaží vyvážit dva protipóly jin a jang. Jak na to, aby u vás doma vládla pohoda, klid a mír dle tohoto prastarého učení vám poradíme v našem článku.
svetzeny.cz

Rozbité nádobí v sobě nese negativní energii

V domácnostech je celkem běžné, že nádobí, které je lehce poškozené, se zkrátka někde schová s tím, že se časem opraví, ale většinou se na ně zapomene. Možná to nevíte, ale tyto rozbité a popraskané předměty v domě výrazně přitahují melancholii, smutek a negativitu. Zkontrolujte, zda je nádobí, které máte v kuchyni, v dobrém stavu. Neměly by na něm být žádné praskliny, skvrny a trhliny. Pokud se náhodou něco rozbije, je lepší daný kousek rovnou zlikvidovat. Jestli k němu máte sentimentální vazbu, pokuste se ho opravit a zrestaurovat tak, aby bylo nádobí znovu použitelné, nebo mohlo sloužit alespoň jako dekorace.

Zdroj článku