Přejít k hlavnímu obsahu

Vpusťte pozitivní energii Feng Shui do svého domova!

Info ikona
Feng Shui

Feng Shui je tradiční čínské učení, které má za cíl nastolit harmonii ve vašem domově, ale třeba i na pracovišti či zahradě. Snahou je, aby prostorem proudila energie čchi, která tvoří základ pro všechno bytí. Dále se učení snaží vyvážit dva protipóly jin a jang. Jak na to, aby u vás doma vládla pohoda, klid a mír dle tohoto prastarého učení vám poradíme v našem článku.

Energie rostlin

Pokud doma nemáte žádné rostliny, je to dle Feng Shui velká chyba. Ty totiž ztělesňují životní energii, propojují nás s přírodou a vnášejí do našich domovů život. Před nákupem rostlin však zvažte, zda máte doma pro ně vhodné podmínky. Mnoho rostlin je velmi náročných na vlhkost, dostatek světla a tepla. Pokud se v oboru vůbec neorientujete, nechte si poradit od prodavače, aby u vás rostliny prospívaly.

Vchodová místnost

Vstup do vašeho domova je z hlediska Feng Shui nesmírně důležitý. Symbolizuje totiž energii přicházející do vašeho života. Pokud budete s Feng Shui začínat, měla by být vchodová místnost tou, kterou vylepšíte jako první. A jak prostor otevřít a projasnit? Určitě se zbavte zbytečností, předsíň by měla být jednoduše řešená. Také by se zde neměly povalovat odložené věci. Dle učení je důležité místnost udržovat čistou, vždy by mělo být zameteno a vytřeno. Nezbytný je také dostatek světla, pokud je místnost potemnělá, zvažte instalaci dalšího osvětlení. Takto by se měl vytvořit vstupní průchod, který slouží k tomu, aby k vám mohla proudit dobrá energie.

Skrytý význam snů: Ve snech najdeme odpovědi na životní otázky i naši minulost. Poznejte, který sen věští budoucnost

svetzeny.cz

Správně rozmístěný nábytek

Jedna z nejdůležitějších věcí v učení Feng Shui je umístění jednotlivých kusů nábytku. Vše má svůj řád a každá věc má svůj význam. Například postel reprezentuje vás jako osobu. Měla by být umístěna na bezpečném místě, tak i vy osobně se budete cítit klidnější a bude se vám lépe usínat. Pracovní stůl představuje vaši kariéru. Je několik možností, kam jej správně umístit – naproti oknu či zdi, rovnoběžně s dveřmi či zády ke dveřím. Stůl by nikdy neměl být obráceně k oknu.

Čistá okna

Okna Feng Shui vnímá jako oči domu. Jejich otvory propouští do budovy nejenom světlo, ale dle tohoto učení umožní i to, aby tam proudila pozitivní energie. Důležitá je však rovnováha, rozhodně je špatně málo oken a potemnělý prostor, ale zase to nepřehánějte, je důležité mít i trochu soukromí. Pokud by oken bylo příliš, věří se, že by energie domu byla slabá. Důležité je okna pravidelně umývat a udržovat je čistá, jelikož ve Feng Shui zobrazují to, jak vidíme svět. Také doporučujeme zaměřit se na výhled z okna, z pohledu Feng Shui byste měli mít za okny něco hezkého – květiny, stromy a keře, výhled na zahrádku či les.

Numerologie: Vaše životní číslo o vás prozradí více, než možná chcete

svetzeny.cz

Čakry: Probuďte v sobě životní sílu, vůli a sebevědomí! Odblokujte svou 3. čakru

svetzeny.cz