Přejít k hlavnímu obsahu

Vpusťte pozitivní energii Feng Shui do svého domova!

Feng Shui je tradiční čínské učení, které má za cíl nastolit harmonii ve vašem domově, ale třeba i na pracovišti či zahradě. Snahou je, aby prostorem proudila energie čchi, která tvoří základ pro všechno bytí. Dále se učení snaží vyvážit dva protipóly jin a jang. Jak na to, aby u vás doma vládla pohoda, klid a mír dle tohoto prastarého učení vám poradíme v našem článku.

Energie rostlin

Pokud doma nemáte žádné rostliny, je to dle Feng Shui velká chyba. Ty totiž ztělesňují životní energii, propojují nás s přírodou a vnášejí do našich domovů život. Před nákupem rostlin však zvažte, zda máte doma pro ně vhodné podmínky. Mnoho rostlin je velmi náročných na vlhkost, dostatek světla a tepla. Pokud se v oboru vůbec neorientujete, nechte si poradit od prodavače, aby u vás rostliny prospívaly.

Vchodová místnost

Vstup do vašeho domova je z hlediska Feng Shui nesmírně důležitý. Symbolizuje totiž energii přicházející do vašeho života. Pokud budete s Feng Shui začínat, měla by být vchodová místnost tou, kterou vylepšíte jako první. A jak prostor otevřít a projasnit? Určitě se zbavte zbytečností, předsíň by měla být jednoduše řešená. Také by se zde neměly povalovat odložené věci. Dle učení je důležité místnost udržovat čistou, vždy by mělo být zameteno a vytřeno. Nezbytný je také dostatek světla, pokud je místnost potemnělá, zvažte instalaci dalšího osvětlení. Takto by se měl vytvořit vstupní průchod, který slouží k tomu, aby k vám mohla proudit dobrá energie.

Mohlo by se vám líbit

Skrytý význam snů: Ve snech najdeme odpovědi na životní otázky i naši minulost. Poznejte, který sen věští budoucnost

Sny jsou nezbytnou součástí našeho života. Mohou být vtipné, smutné, vzrušující i strašidelné, opravdové i zcela iracionální. Víte ale, jaký mají obrazy vytvořené naší myslí během spánku význam a které jsou vizionářské?
svetzeny.cz

Správně rozmístěný nábytek

Jedna z nejdůležitějších věcí v učení Feng Shui je umístění jednotlivých kusů nábytku. Vše má svůj řád a každá věc má svůj význam. Například postel reprezentuje vás jako osobu. Měla by být umístěna na bezpečném místě, tak i vy osobně se budete cítit klidnější a bude se vám lépe usínat. Pracovní stůl představuje vaši kariéru. Je několik možností, kam jej správně umístit – naproti oknu či zdi, rovnoběžně s dveřmi či zády ke dveřím. Stůl by nikdy neměl být obráceně k oknu.

Čistá okna

Okna Feng Shui vnímá jako oči domu. Jejich otvory propouští do budovy nejenom světlo, ale dle tohoto učení umožní i to, aby tam proudila pozitivní energie. Důležitá je však rovnováha, rozhodně je špatně málo oken a potemnělý prostor, ale zase to nepřehánějte, je důležité mít i trochu soukromí. Pokud by oken bylo příliš, věří se, že by energie domu byla slabá. Důležité je okna pravidelně umývat a udržovat je čistá, jelikož ve Feng Shui zobrazují to, jak vidíme svět. Také doporučujeme zaměřit se na výhled z okna, z pohledu Feng Shui byste měli mít za okny něco hezkého – květiny, stromy a keře, výhled na zahrádku či les.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Vaše životní číslo o vás prozradí více, než možná chcete

V rámci numerologii se věří, že díky ní můžeme lépe porozumět světu kolem nás. Ovšem tato duchovní disciplína může pomoci lidem více pochopit jejich „vnitřní svět“. Co o vás a vaší cestě vypovídá vaše životní číslo?
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Čakry: Probuďte v sobě životní sílu, vůli a sebevědomí! Odblokujte svou 3. čakru

V těle máme 7 základních energetických vírů, tedy čaker. Pro to, aby náš organismu dobře pracoval, je důležité je udržovat čakry otevřené. Třetí čakra je v oblasti solar plexu a je to centrum naší osobní síly a vůle. Pokud tato čakra není zablokována, cítíme se sebevědomí a vyrovnaní a jsme schopni plnit věci, které jsme si předsevzali.
svetzeny.cz