Přejít k hlavnímu obsahu

Těžké životní situace potkají snad každého. Jak stimulovat pozitivní myšlení a nepropadat zoufalství ani v těžkých časech

Info ikona
Pozitivní myšlení, emoce

Současné dění ve světě příliš nepomáhá pozitivnímu myšlení. Jsou lidé, kteří dokážou situaci kolem sebe zcela ignorovat, a nemá na ně žádný negativní dopad. Existují však lidé, kteří trápení lidí okolo vnímají velice intenzivně a pokud se k nim přičtou ještě jejich vlastní problémy, ocitají se občas na pokraji naprostého zoufalství. Jak si tedy v takové situaci pomoci a stimulovat pozitivní myšlení, i když se to zdá absolutně nemožné?

Info ikona
Pozitivní myšlení

Myslete pozitivně!

Jistě, je to zcela otřepaná fráze, ale v situaci, kdy je vám opravdu nejhůř, je to vaše jediná naděje. Pokud vám zemře blízká osoba, přijdete o střechu nad hlavou a podobně, je pochopitelně velice těžké myslet na cokoliv pozitivního. V těchto případech je ideálním řešením se obrátit na druhé, protože na světě existuje ještě řada lidí s dobrým srdcem, kteří vám budou ochotni pomoci. Stejně tak se můžete zachovat i vy, pokud znáte někoho ve svém okolí, který se potýká s podobnými problémy. Pokud se jedná o záležitost, kterou nechcete řešit s cizími lidmi, zkuste se soustředit na krásy okolo sebe. Vždyť i obyčejné sluce dokáže rozzářit den, krátká procházka nebo nákup nějakého oblečení vám udělá radost. Pokud vás však chmury zaženou až do situace, kdy přemýšlíte o tom, že by bylo lepší nebýt, neváhejte a navštivte odborníka. Na světě je plno krás, které byste už nikdy nemohli spatřit!

Ochranné amulety, které se vám snadno vejdou i do nejmenší kapsy: Chalcedon vám přinese harmonii, hematit pohlcuje negativní energii kolem nás

svetzeny.cz

Info ikona
Bezdomovec

„Vždyť jsou na tom lidé daleko hůř“

Pro každého je míra jeho zoufalství, prožívání smutku či nepříjemných životních situací absolutně individuální. Pokud slýchá od svého okolí, že přeci lidé, kteří umírají hlady nebo umírají v bolestech se mají hůř, prohloubí to jeho frustraci, jelikož nabude dojmu, že jeho špatné psychické rozpoložení je naprosto neoprávněné. Nejenže to však jeho situaci nezlepší, ale naopak ji ještě zhorší. Každý má právo na svou vlastní intenzitu prožívání emocí, důležité je, aby mu okolí pomohlo stimulovat je správným směrem. Nejúčinnějším prostředkem bývá odvedení pozornosti od daného problému nebo se snažit vcítit do člověka, který dané emoce prožívá a popsat mu, jak by je řešil on sám.

Emoce se vám časem propíšou do obličeje: Zjistěte, které pocity vám dělají vrásky na čele, kolem očí či úst

svetzeny.cz

Info ikona
Odborník

Pomoc odborníka není ostuda

V dnešní době navštěvuje psychiatra či psychologa celá řada lidí. Přestože existuje v dnešní době minimum lidí, kteří návštěvu podobných odborníků považují za ostudu či jakési selhání, naštěstí se jedná většinou o lidi, kteří mají nulové informace o psychologické či psychiatrické problematice. Mozek totiž funguje úplně stejně, jako fungují orgány v těle. Ke své funkci vyžaduje řadu procesů, neurotrasmiterů, hormonů atd. Je to v podstatě fascinující motor lidského těla, který ovšem stejně jako motor ve vozidle může občas selhat. Například pravá deprese bývá způsobená nedostatečnou tvorbou serotoninu, který je zodpovědný za přenos pozitivních informací ve vašem mozku. Bez něj zkrátka nemůžete být nikdy šťastní, i kdybyste vlastnili miliardy. Tyto potíže je pak schopna vyřešit běžná medikace, kterou vám dle diagnózy předepíše psychiatr – lékař, který se specializuje na problémy s mozkovými procesy. Být psychiatrickým pacientem totiž neznamená být blázen.

Numerologie: Jaká budoucnost nás čeká v březnu? Devítka přináší změnu a nečekané zvraty

svetzeny.cz