Přejít k hlavnímu obsahu

Pravidlo života: Zpátky dostanete to, co vysíláte. Na odplatu zapomeňte jednou provždy

Info ikona
Smutek

Snad každý z nás se někdy setkal s bolestí ze zrady, což není vůbec příjemné. Bolí to hodně, někdy cítíme až fyzickou bolest, která na nějakou dobu změní naši náladu, životy a mnohdy se na člověku odrazí a do určité míry změní jeho chování nebo názory.

Bolest ze zrady

Každá zrada člověka zasáhne a potřebuje určitý čas, aby se vzpamatoval, se vším se smířil a především zpracoval a přijal fakt, že mu někdo ublížil. Pokud se jedná o blízkého člověka, partnera, přítele nebo někoho z rodiny, je zrada a bolest silnější. Proces uzdravování může být delší a tím pádem pro vás horší. Je přirozené, že když nám někdo ublížil, toužíme po odplatě, po pomstě. Ať si druhý člověk také zkusí, jakou bolest, smutek a trápení způsobil.

Nelíbí se vám, že zatímco vy nevíte, jak dál, on si v klidu žije dál spokojeně. S pomstou se často pojí pocit zadostiučinění, který si myslíte, že přijde. Chcete prostě jen oplatit stejnou mincí a doufáte, že se vám uleví. Jenže ne vždycky je to přesně takhle. Ani zadostiučinění ani pocit úlevy se, bohužel, nedostaví.

Čeho si muži skutečně všímají na ženách a co je pro ně opravdu nejpřitažlivější?

svetzeny.cz

Nechte to na osudu

Věta, která vás v první fázi zrady spíše znovu naštvou, než povzbudí. Říká se, že karma je zdarma a to, co lidé dělají, se jim vrátí. Nemusí to být hned, může to trvat, ale jednou to tak bude. Tedy bolest, kterou vám někdo způsobil, se mu jednoho dne vrátí. Někdy se to může zdát nespravedlivé, proč vy trpíte víc a častěji než ti druzí? Proč někdo potkává v životě samé spolehlivé lidi a na vás se lepí jen ti, kteří chtějí jen ubližovat? Na to stoprocentní odpověď nedostanete, ale nikdy nevíte, co všechno druhý prožívá. Možná má štěstí na lidi, ale už nevidíte, že měl nešťastné dětství nebo má problémy a starosti, které nedává najevo. Momentálně vás pohlcuje zoufalství smutek a bolest. A musíte překonat 5 fází smutku!

Jak poznáte, že máte doma manipulátora: lže, zastrašuje, vydírá nebo vás dokonce fyzicky trestá

svetzeny.cz

5 fází smutku

  • popírání
  • hněv
  • vyjednávání
  • depresivní myšlenky
  • přijetí

Než se dostanete do fáze přijetí, chvíli to trvá a obvykle to bolí. V životě existuje určitá dávka spravedlnosti. Vesmír nestojí na ničí straně, nikomu nenadržuje. Jen pracuje tak, jak má. Proto i vrácení bolesti, kterou vám někdo způsobil, trvá. Možná podle vás zbytečně dlouho. Ale věřte, že v životě se děje vše přesně tak, jak má.

 

Nepřejte nic zlého

Energii, kterou věnujete vymýšlení pomsty, neustálého přemýšlení nad tím, jak se pomstít, jak ublížit, věnujte raději sobě. Svému osobnímu růstu, svému vzdělávání nebo poznávání nových lidí. Proč? Dostanete zpátky to, co vysíláte do světa. Pokud tedy chcete ublížit, pomstít se, může se vám to vrátit. A funguje to i obráceně. Pokud někdo způsobil bolest a utrpení vám, pak věřte, že se mu to vrátí. 

Naučte se meditovat podle jednoduchého návodu: Snížíte svůj stres, zlepšíte soustředění a poznáte lépe své emoce

svetzeny.cz

Můžete truchlit, nadávat, vztekat se, odžít si bolest a dělat spoustu věcí proto, aby se zmenšovala, aby vám bylo lépe. Z každé negativní zkušenosti vyjdete silnější a odolnější. Nesnažte se oplácet druhým to, co vám udělali. Vesmír a osud pro ně má plán, kterým se jim bolest, byť třeba v jiné podobě, vrátí.

Zdroj: thoughtcatalog.com