Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete zažít něco nového? Zajděte na festival plný jógy, relaxu a skvělých zážitků

Info ikona
joga

Prague Spirit Festival startuje už 16, března a vy na něm můžete poznat, jak si udržet dobrou náladu, pozitivní přístup a zdravější tělo.

Poslouchat samu sebe

V kolotoči každodenních povinností si možná jen velmi těžko vzpomenete i na sebe a svoje potřeby. To je pro vaše zdraví i kvalitu vašeho života potřeba změnit. Někdy ke změně stačí někoho inspirativního potkat nebo něco unikátního zažít. Obojí si můžete odškrtnout, když se stanete návštěvnicí Prague Spirit Festivalu. Tato událost je zaměřená na jógu jako celek. Je to především filosofie s ní spojená, která spoluvytváří jedno z nejoblíbenějších a nejprospěšnějších duchovních smýšlení na světě. Festival vás obohatí hned v několika oblastech a může vám pomoci k dosažení pocitu štěstí. Uskuteční se od 16. do 19. března v v multifunkčním centru Space Žitná 7 (16., 17. a 19. 3.) a na Novotného lávce (18. 3.) v centru Prahy.

Info ikona
meditace

Nevšední zážitky

Součástí programu jsou přednášky, workshopy, terapie i cvičení, které souvisí s jógou i s péčí o svoji duši. Užít si můžete koncerty, holistickou muzikoterapii, otužování podle Wim Hofa nebo třeba alchymistický literární večer. Prague Spirit Festival je první mezinárodní akcí svého druhu u nás. Už od svého vzniku v roce 2011 inspiroval mnoho jiných událostí a festivalů v Česku, na Slovensku i v Německu. Letošní 13. ročník se nese v duchu hesla Listen to yourself / Naslouchejte sami sobě.

Info ikona
Face jóga

Co vás čeká?

Ve čtvrteční den najdou na festivalu zábavu i vaše děti. Můžou si tady zkusit lekci Jógy pro šťastné mámy a jejich děti, jíž celý festival startuje. Větší děti by možná mohla bavit kreativní lekce angličtiny pod vedením rodilé mluvčí Monicy Mills nebo Muzikoterapie pro děti, na které se jistě dostatečně vyřádí. Zajímavá bude ale i večerní vernisáž fotografií Massima Brianiho Beyond Impermanence. Ta slavnostně zahájí následující čtyři dny naslouchání sami sobě i vzájemně.

V pátek se dozvíte, jak naprogramovat svůj nervový systém a tělo pod vedením Svena Huckenbecka z Německa, který povede vzorovou lekci Bio balance metody. Pásmo „Slyším, tedy jsem“ s profesorkou Ivanou Vostárkovou a hosty je zase určené pro všechny citlivé bytosti, hlasové kouče, meditátory, komunikátory nebo moderátory. A koncert Raga Vibes vás dostane ve večerních hodinách klasickou indickou hudbou.

Sobota začne bohémskou snídaní a otužováním podle Wim Hofovy metody. Techniky dýchání a meditace vás naučí, jak zvládnout vlézt i v březnu do Vltavy, což si rovnou v tento den můžete pod dohledem Jana Albrechta ze Sauny Vltava vyzkoušet. Potom se zahřejete středoevropským šamanským rituálem u ohně. Populární obličejovou jógu vás naučí Simona Rydlová, díky které můžete zpomalit stárnutí své pleti.

Neděle bude plná meditací a jógy. Dokonce bude jedna lekce i v ukrajinštině. Na tento den se můžete objednat i na Shiatsu masáž a na terapie, jako je třeba MFK, bio-balance nebo MFK. Na této události si zkrátka každý najde to své. Olga Menzlová povede interaktivní povídání na téma "Báječní muži s klikou". Přečtěte si kompletní program na festivalovém webu.

Info ikona
otužování
Měření