Přejít k hlavnímu obsahu

Nadváha jako obrana duše: Trápí vás, že nemůžete dlouhodobě shodit? Možná za to může špatná psychika

Info ikona
Obezita

Nadváha trápí nejednu ženu, ať už jde o pár kilo navíc nebo stádium obezity. Přestože jsou vychrtlé modelky již téměř minulostí, ženy přesto většinou touží po štíhlém těle a zkoušejí za tím účelem nespočet diet, cvičení či jiných hubnoucích prostředků. Někdy se však ručička váhy přes veškerou snahu nehýbe. Někdy za to může fyzické onemocnění, leckdy bývá však příčinou onemocnění psychické.

Info ikona
Nadváha

Jídlem proti smutku

Příčiny nadváhy mohou být různé. Pokud jde o onemocnění, hubnutí vyžaduje většinou pomoc odborníka a ani přesto není výsledek zaručen. Velmi často však bývá nadváha důsledkem špatného psychického stavu. Lidé totiž často používají jídlo jako lék na různé druhy smutku a trápení. Velmi často také dochází k tomu, že nadváhou trpí lidé, kteří v minulosti prožili nějaké trauma nebo tragickou událost, kdy svůj smutek poté překonávali pomocí jídla. Na krátkou dobu se jim sice uleví, ale z dlouhodobého hlediska se pak akorát přidají další problémy, jako je třeba frustrace ze svého vzhledu. Stejné je to i v dnešní uspěchané době se stresem. Zatímco někteří lidé pod tlakem a ve stresu nejsou schopni pozřít jediné sousto, někteří lidé se ve stresu ládují vším, na co přijdou. Základním klíčem k úspěchu je tedy zaměřit se v první řadě na svoji psychickou pohodu. Pokud máte zážitky, ze kterých se nemůžete vzpamatovat, nestyďte se o nich mluvit s nejbližšími přáteli nebo s odborníky. Když překonáte minulost, čeká vás již ničím neposkvrněná budoucnost!

Zbavte se břišního tuku díky sýru: Tvaroh je nejlepším společníkem

svetzeny.cz

Info ikona
Nadváha

Nadváha jako výmluva

Ať už je příčina nadváhy jakákoliv, někteří lidé se ji posléze naučí používat jako výmluvu. Například si říkají, že začnou chodit do posilovny, najdou si partnera nebo změní zaměstnání, ale to všechno až zhubnou. Nadváha je tak pro ně prostředkem k oddalování důležitých životních kroků k lepšímu životu a stagnují na stejném místě. Takové jednání je přitom paradoxně frustruje a následně mnohdy svoji frustraci řeší jídlem. Dostávají se tak do bludného kruhu, ze kterého jim přitom stačí jen jeden krůček ven.

Trápí vás faldy na břiše? Vyřaďte z jídelníčku potraviny plné tuku a cukru

svetzeny.cz

Info ikona
Nadváha

Změna hned teď

Nejdůležitější je změna. Nemusí to být velká změna, ale musí být alespoň nějaká. Někdy to znamená si dát místo nezdravé večeře dietní salát, někdy místo výtahu začít používat schody. Důležité je zkrátka začít. Abyste neztratili motivaci již po pár dnech, je důležité přidávat další změny postupně a pomalu tak, aby vám to stále bylo příjemné a neměli jste pocit, že se do něčeho příliš tlačíte. Zapomeňte v prvních týdnech změny také na váhu. Vzhledem k tomu, že je klíčem co nejvíce odbourat stres, je zbytečné si přidávat další tím, že se vám zpočátku nebude dařit shazovat kila tak, jak byste chtěli. Zaměřte se na svoji psychiku, odhalte příčiny vaší nadměrné konzumace jídla. Pokud zatím stojí například nuda, najděte si nějaký jednoduchý koníček, který vás bude opravdu bavit a zapomenete při něm na jídlo. A především nehubněte proto, abyste byli krásnější, ale proto, abyste byli zdravější a cítili se po psychické stránce lépe. Zdravou a střídmou stravou výrazně snížíte riziko srdečních onemocnění, vysokého tlaku či například onemocnění kloubů!

Během 4 let zhubla Australanka 50 kilo: Úžasnou proměnou prošla díky jednoduché změně jídelníčku

svetzeny.cz

Zdroj: NCBI