Přejít k hlavnímu obsahu

Během 4 let zhubla Australanka 50 kilo: Úžasnou proměnou prošla díky jednoduché změně jídelníčku

Info ikona
Bikini fitness

Jodie Marquardt dokázala zhubnout 50 kilo během čtyř let. Mnohým lidem se to nepovede za celý život. Jaký je její recept na úspěch? Zjistěte, jaký sport Jodie pomohl a které změny jídelníčku bylo nutné provést. Úžasná proměna australské maminky vás bude motivovat k dodržení letošního předsevzetí.

Dříve byla obézní a hrozily jí zdravotní potíže

Jodie Marquardt je šestačtyřicetiletá maminka a finanční poradkyně, která momentálně bydlí v australském Townsville. Dnes vypadá naprosto úžasně a věnuje se bikini fitness. Před čtyřmi lety byste ji ale snad ani nepoznali, to byla úplně jiným člověkem. Tehdy vážila 105,2 kilogramů a hrozily jí zdravotní potíže v podobě cukrovky druhého typu. To Jodie donutilo se nad sebou zamyslet a začít něco se svou váhou dělat. Nejprve začala zlehka. Stejně jako například herečka Rebel Wilson, i Jodie se rozhodla nejprve začít chodit na procházky. To byl dobrý start, postupně si vytvořila propracovanější cvičební plán a pustila se do hubnutí s plnou vervou.

Vyrýsovaných pevných paží dosáhnete i doma bez činek s jednoduchými cviky

svetzeny.cz

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Bylo třeba kompletně změnit jídelníček

Jodie Marquardt se netají tím, že předtím její jídelníček nebyl zrovna nejzdravější. Snídani buď zcela vynechala nebo si dala vajíčka se slaninou, čokoládový muffin a kávu. K obědu pak nejraději jedla hamburgery s hranolkami či pečenou vepřovou roládu s omáčkou. K večeři si pak dala už jen feferonkovou pizzu nebo smažené čínské jídlo. Během dne pak snědla spoustu nezdravých svačinek v podobě čokolád, sušenek a dortíků. Není se co divit, že přibírala a přibírala.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Dnes vypadá její jídelníček úplně jinak. Snídá libové mleté maso se sázenými vejci nebo cereálie s ořechy a ovocem. K obědu je lehký kuřecí salát. K večeři si pak dopřeje kvalitní steak se zeleninovou oblohou. Nezdravé svačinky vyměnila za jogurt, ovoce, tuňáka a krekry. Varuje před módními dietami, ty dle jejího názoru zdraví neprospívají. Jejím receptem na úspěch je dělat změnu postupně, aby to pro tělo nebyl takový šok.Takže místo nezdravého jídla denně jsem to omezila na dva dny v týdnu a pomalu snižovala na nulu. Začala jsem chodit na procházky každý den, zpočátku jen 2 km, i to jsem byla celá zpocená. Věděla jsem, že cesta k lepšímu zdraví bude obtížná, ale byl jsem odhodlaný to udělat," říká Jodie.

Ploché břicho: Triky, které používají ženy nad 50 let. Inspirujte se Jennifer Aniston nebo Gwen Stefani. Zkuste koupel se solí nebo zdravé mlsání

svetzeny.cz

Dnes je mnohem štíhlejší vypadá o deset let mladší

Dnes je Jodie Marquardt mnohem štíhlejší a spokojenější než kdysi. Dle okolí jí proměna ubrala nejenom kila, ale i roky. „Lidé říkají, že mi ta proměna ubrala deset let na mém vzhledu, ale co je důležitější, cítím se o deset let mladší. Mám mnohem více energie a chci se dostat ze své komfortní zóny," říká odhodlaně Jodie. Nyní váží 54,4 kilogramů, povedlo se jí shodit více než 50 kilo během čtyř let, což je úžasný úspěch. Nutno dodat, že má za sebou také plastické operace. Nechala si zmenšit a pozvednout poprsí, což opticky postavu zeštíhlí. Také bylo potřeba odstranit přebytečnou kůži, tento zákrok Jodie podstoupila v listopadu roku 2019.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Dnes se Jodie věnuje kulturistice, soutěží v kategorii s názvem Bikini Fitness. První soutěže se zúčastnila v září loňského roku. Tento sport se jí zalíbil a určitě se hodlá v budoucnu zúčastnit dalších soutěží. „Nikdy v životě jsem si nemyslela, že se zúčastním soutěže v kulturistice,“ říká Jodie, která jako by nemohla uvěřit dosaženému úspěchu. Musí tvrdě trénovat, aby se udržela v kondici. Na minulou soutěž trénovala v režimu, kdy každé ráno hodinu nejprve cvičila kardio, posléze následovaly dvě hodiny silového tréninku po práci. Takto cvičila pět dní v týdnu. Jodie je pyšná na to, čeho dosáhla a rozhodně se hodlá udržovat fit.

Zdroj: Daily Mail

Držte se pár pravidel odborníků a zhubněte chůzí: Jak dlouho a často chodit, abyste spálili tuk?

svetzeny.cz