Přejít k hlavnímu obsahu

Zbavte se břišního tuku díky sýru: Tvaroh je nejlepším společníkem

Info ikona
hubnutí

Chcete se zbavit tuku na břiše? Pak byste se měli zaměřit na správná jídla. Zvláště se doporučuje jeden určitý druh sýra.

Tukové polštářky na břiše jsou trnem v oku mnoha lidí. Navíc tuk, který se hromadí v oblasti břicha (také nazývaný viscerální tuk), může být docela nebezpečný. Břišní tuk zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, jako je srdeční infarkt, mrtvice a cukrovka 2. typu. Máme pro vás ale dobrou zprávu: Pokud zvolíte správná jídla, můžete snížit břišní tuk a minimalizovat tak riziko vážnějších onemocnění.

Odborníci na výživu doporučují v boji proti břišnímu tuku potraviny bohaté na bílkoviny. "Ano, potraviny s vysokým obsahem bílkovin jsou rozhodně ty nejlepší pro naše tělo. Nemusíte ale do svého těla neustále dodávat bílkoviny uměle vytvořené. Myslím tím třeba proteinový drink nebo různé tyčinky. Zkuste rozhodně jogurty, maso a nebo ten nejlepší proteinový sýr a to je tvaroh," radí výživový poradce a fitness trenér Michal Šetina.

Jeden konkrétní druh sýra se ukazuje jako nejlepší spalovač tuků: tvaroh. Má vysoký obsah bílkovin a zároveň nízký obsah tuku, díky čemuž je ideální pro hubnutí.

 

Výživový poradce prozradil jednu jedinou radu, díky které zhubne každý v každém věku

svetzeny.cz

Výživový tip pro hubnutí

Podle studií konzumace bílkovin zrychluje metabolismus a automaticky snižuje břišní tuk. Nejlepší je zkusit zkonzumovat 1,5 g bílkovin na kg tělesné hmotnosti. Například při váze 70 kilo to odpovídá 105 gramům bílkovin denně. Tvaroh pomáhá uspokojit tuto potřebu, stejně jako libové ryby a maso, vejce a luštěniny.

"Zkuste jíst tvaroh každý den a hlídat si příjem bílkovin. Jakmile zvýšíte příjem bílkovin, budete mít automaticky menší chutě, budete se cítit lépe a brzy poznáte ten markantní rozdíl, proč jíst o hodně větší množství bílkovin, než jste pravděpodobně zvyklí. Už po týdnu se nebudete divit kulturistům a dalším takovým lidem, kteří konzumují vysoké množství bílkovin," dodává s úsměvem fitness trenér.