Přejít k hlavnímu obsahu

Výživový poradce prozradil jednu jedinou radu, díky které zhubne každý v každém věku

Chcete zhubnout, znáte jídelníčky nazpaměť, všechny rady od a do z máte v malíku, ale ne a ne najít tu poslední nutnou část, kterou je odhodlání? Hubnutí nemusí být boj, nutriční poradce vám prozradí, jak na to!

Lehce vylepšit figuru nebo si od základů změnit život. Motivace k hubnutí je nekonečná, ale jedna rada, která je nejdůležitější ze všech, nám stále uniká. "Je to tak. Základem u hubnutí není pohyb, ale jídlo. Jeho kvalita a především množství. Mnoho mých klientů je ve finále překvapených, jaké množství jídla mohou a vlastně i musí sníst," popisuje výživový poradce Michal Šetina.

Základní pravidlo je pouze jedno

"Hodně lidí začíná hubnout a řídí se milionem pravidel. Je to k zbláznění a já sám bych to už od začátku nesnášel. Naopak tuhle cestu musíte milovat. Musíte chtít změnit životní styl, ne zhubnout pět kilo a pak zase začít ležet na gauči a cpát se horou sladkostí. To není zdravé hubnutí a radil bych každému, kdo má rád svoje tělo, aby tohle nedělal," vysvětluje fitness trenér Michal Šetina a jedním dechem dodává: "Nejdůležitější a nejzákladnější pravidlo zní: Nastartujte svůj metabolismus!"

Jak na to?

"Je to velice jednoduché. Musíte naučit vaše tělo pracovat. Stačí jíst malé porce po 2-3 hodinách po celý den. Jedině tak se naše tělo naučí zase znovu fungovat a metabolismus se rozjede," vysvětluje Michal Šetina. "Samozřejmě záleží, jestli budete každé dvě hodiny jíst smažený kuřecí řízek nebo lososa s bramborem, ale když je nouze největší, je lepší sníst něco než nic. Nejíst nic je největší "zabiják" hubnutí."

 

Mohlo by se vám líbit

Každá kalorie se počítá: Fitness trenér vám poradí, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

Nový rok, nový začátek. Každý z nás si v hlavě alespoň představí, čeho by chtěl dosáhnout nebo co je jeho cílem. Klasicky se od Nového roku začíná s dietou. My vám poradíme, jak začít hubnout, zásadně se neomezovat a výsledky pocítíte velmi rychle. Poradí vám fitness trenér Michal Šetina.
svetzeny.cz

Funguje to?

„Samozřejmě! Pokud celý den nejíte a večer se takzvaně dojídáte, máte extrémně pomalý metabolismus a vše, co sníte, si tělo ukládá pro „horší časy“. Když začnete pravidelně jíst, může se stát, že v první fázi lehce přiberete. Nejedná se ale o nic hrozného a důvod je jednoduchý – je to voda,“ říká výživový poradce a dodává: „Sacharidy na sebe vážou vodu. Začnete-li tedy normálně jíst vaše tělo bude nějakou dobu držet vodu, jakmile zjistí, že ho plánujete krmit pravidelně a dobře, začnete hubnout a metabolismus začne šlapat jako hodiny. Velmi laicky řečeno samozřejmě.“

Co jste asi nevěděli

„Když se například udržuji mimo soutěžní dobu, jím pět až šest jídel denně, protože potřebuji, aby můj metabolismus fungoval a byl schopen spalovat a hlavně – aby se nezpomalil. Proto radím svým klientům jíst, jíst a jíst. Pokud možno zdravě, pokud není zbytí, dejte si alespoň něco, ale v malém množství,“ uzavírá Michal Šetina.

MICHAL ŠETINA

Od svých devatenácti let se profesionálně věnuje fitness – od sportovní diagnostiky těla, přes tvorbu jídelníčku až po sestavení tréninků. 

Info ikona
Michal Šetina
Mohlo by se vám líbit

Jak vypadají slavné krásky bez pomoci fotografa?

Máte někdy deprese, že nevypadáte jako dokonalé internetové krásky? Jejich profily boří rekordy, všichni je milují a jejich dokonalost je přímo nadpozemská. My vám na to povíme jedno: Není všechno zlato, co se třpytí!
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

TOP 10 nejkrásnějších mužů na světě

Říká se, že muži jsou z Marsu a pokud i tihle krasavci, tak je Mars opravdu krásná planeta. Podívejte se na 10 nejkrásnějších mužů, kteří okouzlili milion žen po celém světě.
svetzeny.cz