Přejít k hlavnímu obsahu

Ochranné amulety, které se vám snadno vejdou i do nejmenší kapsy: Chalcedon vám přinese harmonii, hematit pohlcuje negativní energii kolem nás

Ochranné amulety a talismany využívají lidé již celou řadu let. Mají za úkol chránit svého nositele a navíc mu přinášení řadu pozitivních vlastností. Některé přinášejí lásku, štěstí nebo pozitivní energii. Dokonce i ve starověku byly amulety využívány na ochranu. Mezi nejčastější amulety a talismany patří minerály a kameny, které v sobě mají ukrývat prastarou mocnou sílu. Můžete je nosit v podobě šperku nebo je mít uschované u sebe v kapse. Podívejte se na některé z nich, jaké mají jednotlivé minerály vlastnosti.

Info ikona
Růženín

Růženín

Kdo by neznal růženín, kámen lásky a přátelství. Odhalí ve vás vnitřní krásu, potlačuje negativní názory na váš zevnějšek a rozvíjí sebelásku. Kromě toho také podporuje partnerské vztahy, do kterých vnáší více lásky a romantiky.

Chalcedon

Chalcedon je kamenem harmonie, který dokáže vaše tělo uvést do naprosté harmonie. Kromě toho vám také může přinést štěstí, úspěch, sílu v těžkých časech, energii a radost, kterou pak můžete předávat dál. Podporuje vzájemné přátelství a mezilidské vztahy.

Kalcit

Kalcit podporuje intuici a rychlé rozhodování. Uvádí dušení stav  s tělem do rovnováhy, zahání neklidné myšlenky a pomáhá vám překonat své vlastní nedostatky a změnit způsob vašeho myšlení. Kromě toho také dokáže redukovat záchvaty vzteku či zlosti a posiluje vaše sebevědomí. Je tak třeba ideálním dárkem pro stydlivou kamarádku,

Mohlo by se vám líbit

Andělská čísla: Jedničky značí nový začátek, osmičky vás nutí, abyste projevili vděčnost

Setkáváte se v poslední době často se stejnou řadou čísel? Mohou to být andělská čísla. Co se za nimi skrývá, zjistíte v našem článku.
svetzeny.cz

Ametyst

Nádherný fialová drahokam přináší svému nositeli sílu, odvahu a mír. Tento uklidňující kámen může také pomoci uvolnit vaši kreativitu. Je také skvělým dárkem pro každého, kdo trpí poruchami nálady, úzkostmi nebo dokonce závislostmi. Staří Řekové dokonce věřili, že ametyst může zabránit opilosti.

Akvamarín

S barvami oceánu se akvamarín řadí mezi nejkrásnější drahokamy, které si můžete koupit. Akvamarín údajně pomáhá při zažívacích očních či zubních problémech, ale také se využívá jako talisman pro plavby na moři, kde mají přinést štěstí. Kámen obsahuje mnoho pozitivní síly, které může svým nositelům přinést štěstí a pomoci jim vyrovnat se s procesem truchlení. Akvamarín má také tlumit strach z vody.

Měsíční kámen

Měsíční kámen může mít mnoho odstínů, ale většinou se jedná o kámen, který vykazuje výrazný, vlnitý, modrý až bílý lesk podobný měsíčnímu světlu. Měsíční kámen je určen především pro ženy, kterým má pomoci dosáhnou rovnováhy. Ale i mužští cestovatelé tento kámen jako ochranný talisman. Měsíční kámen také funguje ke zmírnění deprese a nespavosti.

Mohlo by se vám líbit

Emoční stav může způsobit fyzickou bolest: Třeštící hlava značí stresovou zátěž, lýtka trápí žárlivce

O tom, že naše psychika je extrémně mocná, není pochyb. Emoční stav může na naše tělo zapůsobit tak silně, že vyvolá bolest, kterou pocítíme i fyzicky. Zjistěte, co značí fyzická bolest v oblasti hlavy, krku, ramen a dalších částí těla.
svetzeny.cz
Info ikona
Kameny

Hematit

Hematity patří mezi nejúčinněji ochranné kameny, jelikož pohlcují negativní energie, které by tak mohly vstoupit do vaší aury. Nezapomeňte svůj talisman čas od času umýt a dopřát mu trochu slunečního svitu, což posílí jeho účinky.

Avanturín

Avanturín je kamenem radosti a štěstí a také přináší vnitřní klid. Kromě toho zvyšuje vaši vnímavost, vytrvalost, kreativitu a také inteligenci. Řadí se také mezi symboly prosperity a majetku.

Jantar

Lidé si jantaru cenili již od pravěku. Jde o velice organický drahokam, který je vytvořený z tvrzené pryskyřice, Některé kousky dokonce obsahují velkolepé inkluze hmyzu a jiných zvířat. Jantar je velmi silně spojen s přírodou a může pomoci při bolesti hlavy, stresu a také může pomoci z těla vyplavit škodlivé látky,

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Známe nejlepší páry pro rok 2022 podle hvězd. Panna s Kozorohem tvoří ryzí dokonalost

Hvězdy prozradily nejdokonalejší páry pro rok 2022! Když se tato znamení zvěrokruhu v roce 2022 potkají, může to znamenat jen dobré. Jsou jednoduše stvořeni jeden pro druhého.
svetzeny.cz

Zdroj: Healthline

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon