Přejít k hlavnímu obsahu

Předměty, které váš domov vyčistí od negativní energie: Zjistěte, jak pomohou pomeranče, krystaly a tibetské mísy

Když se negativní energie usídli v domě, má to neblahé důsledky pro naši psychiku. Naštěstí existují předměty, které špatnou energii pohlcují a čistí prostor. Jsou jimi například pomeranče, krystaly a tibetské mísy. Jak je správně používat?

Jak poznat, že se v domě usadila negativní energie?

Předměty, které pohlcují negativní energii a čistí prostor, se vyplatí mít doma vždy. Zejména to však platí, pokud váš domov vykazuje známky toho, že se v něm usídlila negativní energie. Těmi jsou:

  • Doma se cítíte unavení, letargičtí, frustrovaní

  • V domácnosti panují časté hádky, mnohdy kvůli maličkostem

  • V domě se dějí nevysvětlitelné podivné věci

  • Často je vám do pláče a už ani nevíte proč

  • Spousta věcí se najednou pokazila

Další možností, jak si ověřit, že se ve vašem domě usídlila negativní energie, je provést pokus s vodou, o kterém jsme psali v tomto článku, zde je uveden přesný postup.

Mohlo by se vám líbit

Životní etapy znamení zvěrokruhu: Štíři povstanou jako fénix z popela, Ryby zachvátí temnota. Zjistěte, jaká budoucnost čeká vás

Každé znamení zvěrokruhu si projde třemi zásadními životními etapami. Štíři povstanou jako fénix z popela, Ryby zachvátí temnota. Některá znamení mají komplikované mládí, jiná střední věk. Zjistěte, jaké tři období čekají vás.
svetzeny.cz

Pomeranče

Dle starodávného čínského tradičního učení Feng-šuej jsou pomeranče „zlatem“, pokud jde o očistu domácnosti od negativní energie. Jejich tvar, barva a vůně produkují jasnou zářivou jangovou energii, která vytváří pozitivní atmosféru. Jejich vůně je povzbuzující, ne nadarmo se říká, že si po ránu spíše než kávu máte dát čerstvou šťávu z citrusů, která vás „nakopne“. Proto byste doma vždy měli na stole mít mísu s pomeranči. Alternativou mohou být mandarinky. Vhodné je také prostor provonět éterickým olejíčkem s vůní citrusů.

Info ikona
Pomeranč

Krystaly

K očištění prostoru lze samozřejmě použít i oblíbené magické krystaly. Nejenom, že vaši domácnost chrání, ale jsou to i působivé dekorace, které vytváří příjemnou atmosféru a útulný dojem. Nicméně je důležité vybrat ty správné druhy magických krystalů. Chybu neuděláte, když sáhnete po křišťálu. Ten odklání negativní energii a zároveň přitahuje pozitivní energii. Důležité je při umístění krystalu stanovit jasný záměr (například usilovně myslet na to, čí energii má z domu odvádět). Asi nejsilnějším pohlcovačem špatné energie je černý turmalín. Je to mocný ochranný kámen, který prostor čistí od špatné energie. Pokud se doma necítíte dobře nebo třeba potřebujete vyčistit toxický prostor na pracovišti, je jasnou volbou. Pokud chcete atmosféru doma zklidnit, zvolte nádherně zbarvený smithsonit.

Info ikona
Krystaly

Tibetské mísy

Ačkoliv zvuk nevidíme, jeho vibrace se šíří prostorem. Zvuk dovede měnit negativní energii na pozitivní. Proto je dobré si domů pořídit tibetské mísy, jejichž zvuk má dle tradičního čínského učení Feng-šuej „moc rozezpívat naše srdce“. Za zmínku stojí, že se zpívající mísy vyrábí i z křišťálu, který jak je výše uvedeno, taktéž čistí prostor od špatné energie. Používat by se měly tak, že s nimi vykročíte od předních dveřích, cinkáte a postupně procházíte domem ve směru hodinových ručiček. Tento očistný rituál by měl zapudit negativní energii.

Mohlo by se vám líbit

Zrcadlové datum 22.02.2022: Prý má moc otevřít pekelné brány. Obsahuje andělské i mistrovské číslo

Zrcadlové datum 22.02.2022 má magický význam. Někteří lidé věří, že prý má dokonce moc otevřít pekelné brány. Jak tomu je dle numerologů? Pojďme si toto výjimečné datum rozebrat a zjistit jeho skutečný význam.
svetzeny.cz

Rostliny

O rostlinách, které čistí prostor a vnáší do našeho domova pozitivní energii a také přitahují bohatství, jsme psali v tomto článku. Patří sem lopatkovec, který je ochráncem domu, který čistí od negativní energie. Podobné účinky má i bylinka rozmarýn. Nejsilnějším rostlinným čističem prostoru je šalvěj, která je hojně využívaná k odpuzování negativní energie a zlých duchů.

Zdroje: The Spruce, Mind Body Green, Krishijagran.com, Gemstone Well

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Koncem února se život zamotá třem znamením zvěrokruhu. Štíři i Vodnáři, mějte oči otevřené

Pozor nezadaní! Souhvězdí hvězd má silný vliv na milostný život tří znamení zvěrokruhu a nevinný flirt by se konečně mohl proměnit v něco vážného!
svetzeny.cz