Přejít k hlavnímu obsahu

Zázračnou léčbu hudbou znali už staří Řekové: Vyzkoušejte tyto zvuky, které vás zbaví bolesti, pocitu viny i strachu

Info ikona
Terapie zvukem

Nicola Tesla kdysi prohlásil, že tajemství vesmíru je ukryto v energii, frekvencích a vibracích. Dnes se léčbou zvukem zabývají i vědci, výsledky studií hovoří samy za sebe. Víte, jakým způsobem zvuk dokáže léčit a jakou frekvenci zvolit, aby vyřešila vaše problémy?

Léčba hudbou není novodobá záležitost

Ačkoliv by se mohlo zdát, že léčba hudbou neboli muzikoterapii je výmyslem dnešní moderní doby, není tomu tak. Muzikoterapii využívali už staří Řekové k léčení psychických poruch. Zmínka o léčbě hudbou je i ve Starém zákoně, kdy se David snažil hrou na harfu léčit depresivní stavy krále Saula. Se zvukem se také v historii lidstva pracovalo jako s motivačním nástrojem, který povzbuzoval pracovní morálku a posiloval soudržnost vojsk. Mnoho lidí věří, že zvuk může pomoci uzdravit naše tělo a mysl. Jen si vzpomeňte, jak vám náladu dovede zlepšit vaše oblíbená písnička. V dnešní době má muzikoterapie mnoho podob. Úplně základní je dělení na receptivní (pasivní) formu a aktivní formu muzikoterapie. Při té první formě hudbu jen pasivně vnímáte. Je důležité, abyste si předtím udělali pohodlí a uvolnili se. Doporučuje se, aby takové sezení trvalo 1,5 až dvě hodiny. Dále je podstatné, jakou frekvenci hudby zvolíte. Jednotlivé frekvence hudby rozebereme v další části článku, každá složí k jinému účelu. Aktivní forma léčby hudbou pak spočívá ve skupinovém hraní na hudební nástroje. Využívají se zejména bubny a gongy.

4 příznaky, nad kterými většina lidí mávne rukou: Přitom netuší, že se takto ohlašuje onemocnění srdce. Neignorujete také tyto varovné signály?

svetzeny.cz

Jaká frekvence je vhodná pro vás?

174Hz – Odstraňuje bolest

285Hz – Ovlivňuje proudění dobré energie

396Hz – Osvobozuje od pocitu viny a strachu

417Hz – Přináší úlevu od nastalé situace a usnadňuje vstřebání pocitů ze změn

528Hz – Frekvence proměn a zázraků

639Hz – Frekvence spojení a vztahů

741Hz – Vyjádření pocitů a hledání řešení

852Hz – Návrat k duchovnímu řádu

963Hz – Spojení s vesmírem, probuzení

Info ikona
Tibetská mísa

7 důvodů, proč se nemůžete zbavit břišního tuku. Vyvarujte se chyb a získejte svoje vysněné křivky

svetzeny.cz

Jak může zvuk léčit?

Zvukové vibrace jsou schopny uvolnit naši mysl a tělo. „Léčit znamená vydávat zvuk. Zvuk může posunout frekvence z nízké energie viny na vyšší vibrace lásky a radosti. Zvukem se léčí za použití posvátných nástrojů nebo hlasu, čímž dochází k uvolnění energetických blokád a navozuje to stav lehkosti a harmonie v těle. I když existuje mnoho druhů muzikoterapie, všechny produkují vibrace, které mění naše mozkové vlny,“ vysvětluje specialistka na muzikoterapii Martha Collard ze studia Red Doors. Tím, jak hudba může léčit, se zabývají i vědci. Souhrnné výsledky 400 studií, které byly publikovány ve vědeckém časopise Trends Cognitive Sciences hovoří jasně – existují přesvědčivé důkazy o tom, že hudba má přínos pro fyzické a psychické zdraví člověka. Dovede zlepšovat náladu, tlumit míru stresu a dokonce umí poskytnout i fyzickou úlevu od bolesti. Vědci si to vysvětlují tím, že zvuk dle jejich teorie stimuluje nervová vlákna, která ovlivňují vnímání bolesti. Další studie zveřejněná ve vědeckém časopise Journal of Evidence-Based Integrative Medicine zjistila, že hodinová zvuková terapie dokáže snížit hněv, napětí, úzkost i depresi. Bylo použito zvuku tibetských mís, gongů, činelů a zvonků.

Zdroje

https://destinationdeluxe.com/sound-healing-health-benefits/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23541122/

https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/2156587216668109

4 letní svačinky pro spalování tuků

svetzeny.cz

Které potraviny jíst, když máte nízkou hladinu cukru v krvi?

svetzeny.cz