Přejít k hlavnímu obsahu

Co na vás prozradí barva vlasů? Zjištění vědců jsou překvapivá! Úspěch u mužů, stav bankovního konta i šanci na kariérní růst

Barva vlasů o vás vypovídá víc, než si myslíte. Tomuto tématu se dlouhé roky věnuje celá řada vědců z různých oborů a jejich zjištění jsou mnohdy překvapivá. S barvou vlasů se totiž pojí váš úspěch u mužů, výše výdělku či kariérní úspěch. Zjistěte o sobě zajímavá fakta, o kterých jste dosud neměli ani tušení.

Blond vlasy

Nejprve bychom rádi vyvrátili mýtus, že blondýnky jsou hloupé. Američtí vědci ve své studii zjistili, že vtipy o blondýnkách se nezakládají na pravdě. Zkoumali inteligenci u více než 10 000 žen a došly k závěru, že IQ blondýnek je v průměru o 3 body vyšší než u ostatních žen. Neznamená to, že by všechny blondýnky byly výjimečně chytré, ale rozhodně nejsou hloupé, tak jak tvrdí zlí jazykové. A pro blondýnky máme ještě jednu dobrou zprávu. Vědci z univerzity v Queenslandu přišli na to, že blondýnky více vydělávají, a to konkrétně o 7 % víc než jiné ženy. Pokud byste si to vysvětlovali tím, že vyšší plat mají díky vzhledu, tak tomu tak není, výšku a váhu žen vzali vědci do úvahy. Velké téma je i atraktivita blondýnek a jejich obliba u mužů. Zde se různé studie přou o to, zda muži mají radši plavovlásky, nebo brunetky. Zatím to vypadá, že nelze jednoznačně říct, že by muži vysloveně preferovali blondýny. Dle francouzské studie, která se tímto zabývala, blondýnky preferuje 27,5 % mužů, to je skoro stejně jako u brunetek (30 %) a černovlásek (35 %).

Mohlo by se vám líbit

Krevní skupina: Zjistěte vaši povahu i predispozice k nemocem. V životě vám to pomůže

Krevní skupina o nás může mnohé prozradit. Díky vědě jsme zjistili, že jednotlivé krevní skupiny jsou spojeny s určitými zdravotními benefity a riziky. A prý je s krevní skupinou spojena vždy i určitá sada typických charakterových vlastností. Zjistěte, co vše o vás vaše krevní skupina vypovídá.
svetzeny.cz

Tmavé vlasy

Dovolíme si brunetky a černovlásky zahrnout do jedné kategorie. A hned na úvod začneme dobrou zprávou, okolí vnímá tmavovlásky velmi pozitivně. V jednom provedeném výzkumu hodnotitelé vnímali tmavovlasé ženy jako inteligentnější. V jiné studii pak bylo zjištěno, že muži by za šéfovou preferovali spíše tmavovlásku, přijdou jim totiž od pohledu milejší a věří, že by firmu lépe vedli. Ve skutečnosti však více vysokých pozic v amerických korporátech obsazují blondýnky, takže přání mužů nebylo vyslyšeno. Brunetky také společnost vnímá jako více introvertní a konzervativní.

A jak moc atraktivní brunetky a černovlásky připadají mužům? Jak již bylo zmíněno výše, brunetky a černovlásky zvítězily nad blondýnami, ovšem ne o moc. Ve francouzské studii jim dalo přednost 30 % mužů v případě brunetek a 35 % mužů v případě černovlásek. To, že většině mužů se spíše líbí tmavovlásky pak potvrdila i britská studie z roku 2011. Tmavovlásky mají také navrch, co se týče vstupu do manželství. Většina mužů si za manželku přeje spíše tmavovlásku, protože je vnímají jako vyrovnanější a méně náladové.

Mohlo by se vám líbit

Typologie obličeje: Co vše o něm zjistíte z jeho fotky? Budete se divit!

Budete se divit, co vše lze o člověku zjistit z jedné fotografie. Pokud váháte, zda jít na rande s novým objevem, o kterém toho zatím moc nevíte, určitě si přečtěte náš článek. Dozvíte se v něm, co lze vyčíst z tvaru obličeje, pózy na fotografii, očí, tvaru nosu a rtů.
svetzeny.cz

Zrzavé vlasy

I o zrzkách vědci zjistili spoustu zajímavých faktů. Zrzky jsou údajně ze všech žen nejstatečnější, co se týče bolesti. Zejména jsou odolné vůči bodavé bolesti jehel, ale obecně mají vyšší práh bolesti. A také jim mnohem lépe zabírají léky tlumící bolest. Díky své jedinečné genetické výbavě reagují obecně lépe na léky proti bolesti, a to včetně opiátů. Ty u nich mají větší efekt, také jim stačí menší dávka léku. Avšak například anestezie zrzkám zabírá hůř, a to včetně té lokální, kterou pacient dostává u zubaře. A v současné době mají zrzky ještě další zdravotní benefit, snadněji si jejich tělo vyrobí dostatek vitamínu D ze slunečního záření. Některé studie naznačují, že dostatek vitamínu D je zásadní v boji proti onemocnění Covid-19, takže pokud by to byla pravda, tak by to zrzkám nyní dávalo značnou výhodu oproti zbytku populace.

V roce 2005 vědci objevili, že zrzky jsou také citlivější na studené a teplé podněty než ostatní, zatím však nebyli schopni s jistotou říct, proč tomu tak je, předpokládá se, že to mají geneticky zakódované. O zrzkách se také často mluví jako o vášnivých svůdnicích, které se velmi líbí mužům. Ve skutečnosti to bohužel vůbec není pravda. Ve studii publikované v časopise Psychology Studies o zrzky prohrály na plné čáře. Muži byli v rámci výzkumu vyzýváni k tanci, přičemž si ženy vždy měnily barvy vlasů parukami. Zrzky odmítlo nejvíce mužů.


Zdroje: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-5203801/13-surprising-things-didnt-know-redheads.html, https://www.huffingtonpost.co.uk/dr-raj-persaud/redheads-psychology_b_1911771.html, http://www.accessecon.com/Pubs/EB/2016/Volume36/EB-16-V36-I1-P42.pdf, https://www.theguardian.com/science/2010/jun/04/men-blonde-women-attractive, https://www.menshealth.com/sex-women/a19545082/the-hair-color-that-makes-you-horny/, https://www.theladders.com/career-advice/brunette-blonde-women-leaders

Mohlo by se vám líbit

Co o vás prozradí vaše barva očí? Dle vědců se z ní dá vyčíst vaše povaha

Říká se, že oko je okno do duše. Oči nám mohou hodně prozradit o povaze člověka, jak dokládají již publikované vědecké studie. Co o vás vypovídá barva vaší duhovky? A jak vás vnímají ostatní? Tyto otázky si položili vědci a při svých výzkumech našli souvislost mezi barvou duhovky a osobnostními rysy. Zjistěte, k jakým závěrům došli.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Mistrovská životní čísla numerologie: Má je jen pár vyvolených a předurčují výjimečný úspěch. Patříte mezi ně?

Mistrovská životní čísla jsou 11, 22 a 33. Dle zakonů numerologie se tato čísla nesčítají. K takovému životnímu číslu můžete přijít třemi způsoby: je to číselný součet vašeho křestního jména, rodného či přijatého příjmení, nebo data narození. Pokud vám náleží mistrovské číslo, patříte mezi hrstku vyvolených, přečtete si, co to pro vás znamená.
svetzeny.cz