Přejít k hlavnímu obsahu

Co o vás prozradí vaše barva očí? Dle vědců se z ní dá vyčíst vaše povaha

Info ikona
Barva očí

Říká se, že oko je okno do duše. Oči nám mohou hodně prozradit o povaze člověka, jak dokládají již publikované vědecké studie. Co o vás vypovídá barva vaší duhovky? A jak vás vnímají ostatní? Tyto otázky si položili vědci a při svých výzkumech našli souvislost mezi barvou duhovky a osobnostními rysy. Zjistěte, k jakým závěrům došli.

Černé oči

Černé oči nejsou tak časté, většina Evropanů má oči hnědé. Pojí se s nimi energická povaha, tito lidé jsou velmi vitální a aktivní. Jejich slabou stránkou je výbušnost, jednají velmi impulzivně, aniž by si plně uvědomili následky svých činů. Černoocí lidé mají dobrodružnou povahu a jsou ochotni kvůli zážitkům podstoupit i značná rizika. Jsou to čestní lidé, umějí však být i domýšliví a tajemní. Od ostatních vyžadují, aby s nimi jednali s úctou.

Hnědé oči

Pokud máte hnědou barvu očí, můžete se radovat, je s ní spojena spousta dobrých vlastností, rovněž vás pozitivně vnímají ostatní. Dle studie CyberPulse vás až 34 % lidí považuje za inteligentní jen na základě barvy vaší duhovky. Hnědé oči si také lidé spojují s důvěryhodností a laskavostí. Hnědoocí lidé jsou dle studií sympatičtí, milí a přívětiví. Nechybí jim odhodlání a vytrvalost. Snadno si najdou nové kamarády, bývají oblíbení. V lásce jsou věrní a oddaní.

Tohle přijde mužům sexy: 6 věcí, které je přitahují jako magnet

svetzeny.cz

Oříškové oči

Říká se jim tak, protože svou barvou nejvíce připomínají lískové oříšky. Jejich majitelé jsou velmi kreativní osobnosti, které hýří nápady. Rádi se pouští do nových věcí a nikdy se neunaví. Zážitky jsou pro ně cennější než věci. Občas mívají přemýšlivou náladu, kdy nechtějí být rušeni. Bývají to silné osobnosti, které si jdou za svými cíli, občas jsou schopni se kvůli tomu chovat sobecky.

Zelené oči

Ve středověku byly zelené oči vnímány negativně, lidé si je spojovali se závistí a věřili, že zelenoocí lidé mají blízko k čarodějnictví a temné magii. Naštěstí se časy změnily a dnes řada lidí vnímá zelenooké lidi mnohem pozitivněji. Nejčastěji účastníci výše zmíněné studie vnímali zelenou barvu jako sexy a přitažlivou. Cca 25 % účastníků pak zelenooké vnímá jako kreativní lidi a 20 % jako nevyzpytatelné. I podle další studie jsou lidé se zelenýma očima velmi nevyzpytatelní, mají to v povaze. Na druhou stranu nejsou impulsivní, vždy jednají racionálně a také jsou velmi inteligentní. Jejich velkou výhodou je, že i pod tlakem jsou schopni dosáhnout skvělých výkonů.

Modré oči

Dle průzkumů lidé s modrýma očima působí velmi mile a zároveň sexy. Rovněž je lidé vnímají jako laskavé a ochotné. Modroocí lidé bývají velmi inteligentní, čestní, upřímní a samostatní. Někdy mohou však být až příliš citliví a trpí výkyvy nálad. Vztahy jim obvykle dlouho vydrží. Jejich zvědavost může občas být ostatním lidem na obtíž.

Šedé oči

Šedé oči patří k vzácným barvám, řada lidí je pro jejich unikátnost vnímá jako velmi atraktivní. Šedoocí lidé jsou velmi zodpovědní a berou věci vážně. Bývají to psychicky vyrovnaní lidé, kteří se ničím nenechají rozhodit. Jelikož nejsou příliš průbojní, obvykle musí velmi tvrdě pracovat, aby dosáhli úspěchu. Nejistí jsou i v lásce, často mají problém s navazováním vztahů.


Zdroje:  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, https://www.researchgate.net,  https://www.researchgate.net

Mistrovská životní čísla numerologie: Má je jen pár vyvolených a předurčují výjimečný úspěch. Patříte mezi ně?

svetzeny.cz