Přejít k hlavnímu obsahu

Tohle přijde mužům sexy: 6 věcí, které je přitahují jako magnet

Info ikona
Tohle přijde mužům sexy

Ženská krása se může zdát jako hodně subjektivní záležitost. Někteří muži preferují štíhlé ženy, jiní mají radši boubelky, někdo šílí z blonďatých vlasů, jiný je hotový z tmavovlásek...Existují však věci, které obecně muže podvědomě přitahují. Které to jsou, se dozvíte v dnešním článku.

Vysoký ženský hlas

Vědci zjistili, že většina mužů dává přednost ženám, které mluví vysokým ženským hlasem. Pokud nevíte, co si pod tím představit, pusťte si film s Marilyn Monroe v originále. Tento typ hlasu je totiž spojen s mládím, starší ženy často mají pisklavé hlasy, které muži hodnotí jako ty nejmíň sexy. Pisklavý hlas má například Kim Kardashian či Ellen Page. Výzkum také ukázal, že muž dá přednost ženě, která mluví stejným „jazykem lásky“, to znamená, že používá podobná slova jako on, má obdobný přízvuk a tempo řeči.

Modré oči

Norští vědci zjistili, že muži šílí z modrookých žen. Obzvláště ti muži, kteří sami mají tmavší oči, od zelené až po tmavě hnědou. Ke stejnému závěru došel průzkum jedné internetové seznamky, kdy 40 % mužů označilo modrou za nejkrásnější barvu očí u žen. Za ní následovala hnědá s necelými 30 %, na třetím místě se pak umístila zelená a na posledním místě ořiškově hnědá, což bylo asi dáno faktem, že muži moc nerozlišují jednotlivé odstíny barev.

Nejatraktivnější znamení zvěrokruhu: Na jakém místě jste se umístili vy?

svetzeny.cz

Limbální kroužek

U očí muže zaujme ještě jedna věc bez ohledu na jejich barvu – limbální kroužek. To je tmavší kroužek ohraničující duhovku, který nás v očích mužů činí atraktivnější. S věkem však má tendenci slábnout, je tedy znakem mládí, ustupovat bohužel může začít už po dvacítce. Obecně platí, že kroužek lépe kontrastuje se světlýma očima, což vysvětluje, proč je pro muže modrá barva očí tak okouzlující. Pokud kroužek nemáte, můžete „švindlovat“ a pořídit si speciální kontaktní čočky.

Vlasy, koruna krásy

Němečtí vědci zjistili, že pro muže jsou mimořádně atraktivní dlouhé zdravé lokny. Lesklé dlouhé vlasy jsou totiž v očích mužů ukazatelem toho, že je žena zdravá a plodná. A jaký účes muži preferují? Nejradši mají rozpuštěné vlasy, přičemž dlouhé objemné vlny jako nosí například modelky Victoria´s Secret u nich vyhrávají na plné čáře.

Optimální poměr pasu k bokům

Poměr pasu k bokům je znakem celkového zdraví ženy, ale také údajně značí, jak plodná je. Pokud má žena nízkou hodnotu poměru pasu k bokům, má se za to, že její hladina ženských hormonů je vysoká, tudíž je zde vyšší šance na oplodnění. Na přesném čísle se vědci neshodnou, ale vždy se hovoří o hodnotě okolo 0,7. Žena s křivkami v tomto poměru je pro muže vysoce atraktivní, to už dokázala řada průzkumů. Optimální poměr pasu k bokům má například Jessica Alba, Marylin Monroe nebo topmodelka Alessandra Ambrosio.

Dlouhé nohy

Klinická psycholožka Leon Zeltzer zkoumala, co muže na ženách přitahuje. Dlouhé hodiny strávila procházením mužských diskuzních fór. Dospěla k závěru, že muže přitahují ženy s dlouhýma nohama, a to bez ohledu na to, jak jsou vysoké. Takže i ženy nižšího vzrůstu mají šanci muže oslnit, pokud mají dlouhé nohy v poměru k jejich výšce. Není tedy pravdou, že by muži „letěli“ pouze na vysoké modelky.

Tvář prozradí charakter člověka: Co se dozvíte díky tvaru nosu, rtů nebo uší?

svetzeny.cz

Typologie obličeje: Co o vás prozradí vaše rty?

svetzeny.cz