Přejít k hlavnímu obsahu

5 věcí, které muži nemohou na ženách vystát: Děláte je i vy?

Info ikona
muž žena

Každá žena během chvíle dokáže vyjmenovat řadu věcí, které jí vadí na mužích. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak to mají muži, co jim vadí na ženách? Existuje pět věcí, na kterých se většina mužů shodne, že by byli raději, kdyby je jejich partnerka přestala dělat. Jakému chování by se tedy ženy měly vyvarovat?

1. Nepustíte je ke slovu

Muži nesnášejí, když ženy příliš mnoho mluví, nepustí je ke slovu a skáčou jim do řeči. Je to však ženská přirozenost, jak říká profesorka lingvistiky Deborah Tannen, která se dlouhodobě zabývá vztahovou komunikací: „Ve své vydané knize o přátelství žen zmiňuji, že dvě kamarádky ve srovnání s muži mají tendenci spolu mluvit častěji, déle a více do hloubky, o osobních záležitostech.“ Proto může být pro ženy tak těžké nechat muže také mluvit, ale většina z nich by to ocenila, jelikož vám také chtějí vyprávět o sobě, svém životě a zážitcích. Zkuste tedy partnerovi někdy i naslouchat.

2. Nedáváte jim dostatek prostoru

Některé ženy na svých partnerech až přehnaně „visí“, chtějí s nimi trávit každou volnou minutu času a neponechávají jim prakticky žádný prostor pro ně samotné. Většina mužů však chce být někdy sama, věnovat se svým zálibám a kamarádům. Pokud se jim toho nedostává, můžou se začít cítit ve vztahu jako vězni, a o to víc se budou snažit od vás utéct. Muži také nesnášejí, když je stíháte na každém kroku a neustále je bombardujete zprávami, kdy se dožadujete odpovědi na to, kde jsou a co dělají. V takovém případě si někteří začnou vymýšlet výmluvy, nebo vám lhát, jen aby vás odbyli. Navíc muži dávají přednost sebevědomým ženám, a tím to pouze ukazujete, že si sama sebou nejste jistá. Pokud to děláte z důvodu, že svému partnerovi nedůvěřujete, zamyslete se nad tím, zda mát takový vztah cenu, důvěra je totiž základ.

Tohle přijde mužům sexy: 6 věcí, které je přitahují jako magnet

svetzeny.cz

3. Mluvíte v náznacích

Muži dávají přednost jasné komunikaci, nejsou schopni vnímat náznaky a řeč těla. Zato ženy dávají mnohdy svá sdělení zaobalují, neříkají věci otevřeně, a to pak vede ke konfliktům. Mužům jsou tato sdělení totiž nejasná, často vnímají jen slova a ignorují neverbální podněty. Ženy jsou zase zvyklé na svůj způsob komunikace a nechápou, že si muži přeberou sdělení po svém. Výsledkem je, že ženy se naštvou, protože mají pocit, že jejich partner je bezcitný sobec a ignorant a rozzlobení jsou i muži, kteří to vnímají jako záměrné vyvolání hádky.

4. Básníte o jiných mužích

Muži opravdu bytostně nesnášejí, když před nimi chválíte jiné muže. A je jedno, jestli je to sympatický kolega, bývalý partner nebo milý prodavač. Jejich ego to nese těžko a upřímně, koho by nezamrzelo, že jeho partner neustále mluví o někom jiném, člověk se pak necítí být partnerem chtěný, výjimečný a důležitý. Vám by se také asi nelíbilo, kdyby váš partner opěvoval svou kolegyni. Je třeba si uvědomit, že mužské ego je křehké a muži jsou od přírody ješitní. Začněte namísto druhých chválit partnera a uvidíte, že se bude moci přetrhnout, aby se mu vašeho uznání dostávalo pravidelně.

5. Soupeříte s ním

Muži se rádi cítí potřební, ochotně pomáhají svým drahým polovičkám. Jenže některé ženy zapomínají, že vztah není soutěž ani souboj a chtějí svého partnera ve všem předběhnout. Snaží se domů nosit více peněz, ukázat, že jsou chytřejší a úspěšnější, zkrátka nezávislé ženy, které se nebojí pustit se do čehokoliv. Pokud se chováte, jako by váš partner byl váš konkurent, nikdy nemůžete mít harmonický vztah, ten je totiž o tom se navzájem podporovat. A aby bylo jasno, muži vám váš úspěch rádi dopřejí, kdo by vedle sebe nechtěl vzdělanou, krásnou a úspěšnou ženu? Ale problém to začíná být ve chvíli, kdy cítí, že s nimi soupeříte a máte tendenci se nad ně povyšovat. To mužské ego neunese, váš partner se pak může cítit nepotřebný.

Horoskop: Tato znamení zvěrokruhu se vždy bojí budoucnosti

svetzeny.cz

Víme, jak nažhavit každé znamení zvěrokruhu: Štír šílí z červené barvy, Beran z vašeho potu!

svetzeny.cz